Arkadaşlar yabancı ülke gezileri yapan varmı aranızda?

Ben fotoğraf makinamı ve minik çantamıda alıp 10. ayda Tailand ve ordan Laos'a gidicem dönüştede ufak bir Fransa gezisi yapmayı planlıyorum siz hiç yurtdışı gezisi yaptınızmı yada planlayanlar varmı önerileriniz varsa burda herkesle paylaşabilirsiniz

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• 2 hafta önce Tayland'dan geldim. Şu an çok sıcak. 10. ayda yağmurlu oluyor orası

0|1
    0|0
    • Ben Bangkok'a incem ve ordan UDON THANI'a geçicem ordanda Laos'a geçicem zaten sınır :) sanırım Tr vatandaşları vize alamdan 30 gün izin alabiliyormuş orda kalmak için değilmi bilgin varsa aktarabilirsen seviniriz

• Anlatırsam, bu akşam uçak biletini alırsın :D Canayakın, sevimli, erkek düşkünü, sokakta yürürken sarkıntılık yapıyolar.

• abartma ya :D

Kızlar Ne Diyor 4

• bu konuda baya bir tecrübem olduğunu söyliyebilirim

eğlence için=ibiza ispanya, rio brezilya,

deniz için= şeyseller , mauritus adaları

kültüriçin=roma italya, hindistan nepal

kesinlikle verdiğim paraya deysin diyorsan new york abd

fransa parise gittim hiç sevmediğim insanları çok soğuk ve inanılmaz pahalı bildiğin su 7.5avro bi eyfel kulesini görmek için değmez bence ama sen bilirsin tabi iyi seyehatler şimdiden;)

0|1
    0|0
    • Brezilyaya gitmek istiyorum bir sonraki planım orası olabilir

Fransada arkadaşlarım var onlar davet ediyor insanalrının çok soğuk olduğunu duymuştum ve alışveriş yapmak içinde pahalı bir ülke olduğunu biliyorum

• brezilyada zor addamlar portekizce konuşuyor ve çok karışık bir dil öğrenmen zor dil öğrenmeye gidiyorsan pek tavsiye etmem brezilyayı ;)

• öğrenmeye gitmiyorum ama ingilizcemi geliştirmek istiyorum biryandan. Bu arada clublardaki brezilyalı güzeller aklımdan çıkmıyor taş gibi kızları var :D

• nerde ya en uzak seyahatim kendi memleketime oldu o da manisa izmirde oturuyorum arasında zaten fazla bişey yok:D

ama nereye gitmek isterdin diye sorsaydın güney kore diyebilirim hayalim

0|1
    0|0
  • Yaptım. Video ve foto kolleksiyonum var

0|0
    0|0
  • Yurt disi gezisi yaptim evet.

0|0
    0|0
    • bunu öğrendiğimiz iyi oldu :D daha açıklayıcı olursan sevinirim nereye gittin kaçgün kaldın nasıl bir yer v.s. :)

• Italya, ispanya, hollanda, almanya, avusturya, makedonya aklima gelen bunlar simdilik. 2 gun ile 10 gun arasinda degisiyor.

• Para var huzur var yani

Erkekler Ne Diyor 3

• Evet var aranızda, turist olarak gidiyorsun. Gittiğin ülkenin gelenek ve göreneklerini öğrenmeye çalış. Tur ile gidiyorsan kafileden ayrılma sakın, yalnız kuzu durumuna düşersin. Davulun sesi uzaktan hoş gelir, biz toplum olarak hep yabancı ülkelere hayranlık duyduk/duydurtulduk. Sanki oralar cennet parçası bizim ülkemiz köhne bir virane gibi... Öyle değil işte, buralar nasılsa oralarda aynı. Kültür, dil, yaşam tarzı farklılıkları olsada onlarda insan. Özellikle pasaportuna, cebindeki paraya, kartlarına çok iyi sahip çık. Suça bulaşmamaya çalış, bir çok ülkenin suçlu değişim yada iade politikası yok. Dünyanın bir ucunda yıllarca rezillik çekmek zorunda kalmak iyidir. Yaşama algısı farklı diyerek, çokta rahat davranıp bayanlara asılmaya kalkma başına ummadığın şeyler gelir (2 ay kadar önce bir tanıdığımız Pariste ilk görüşte aşık olduğu kızın aslında kız olmadığını acı şekilde öğrenmesi gibi şeyler sıkça yaşanmakta). Kısaca önceden gideceğin yer hakkında detaylı araştırma yap, gittiğin zaman eline, diline, beline sahip çık gezinin tadını çıkartmaya bak ;)

0|0
    0|0
  • evet geçmişe bakınca dünyanın yarısını gezdim diyebilirim ama bence gitmeye değer yerler doğuda batıda görebileceğin sadece uzun binalar veye kiliseler doğuda ise kültür var insanı cezbeden herşey orada. Hindistan bu konuda harika bir örnek gerçekten harika bir ülke. Eğer bundan sonra böyle sürekli gezmeye devam edeceksen aklında olsun her ülkeden alabileceğin ortak bir anı değerinde birşey bul anahtarlık, magnet vs.. geçmişe dönüp pişmanlık yaşama benim gibi, bir kolleksionun olsun :)

0|0
    0|0
    • böyle birşey düşünüyordum hatırlattığın için sağol :)

• önce rusya sonra ukraynaya gitmek istiyorumm :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...