Sarı gelin azerbaycanlılara ait bir türkütür ne ermenisi ne türkü ya?

Geçen sitede gördüm sinir oldum yok türklerin türküsüymüş yok erzuruma aitmiş yok ermenilerinmiş bilmem ne bu türklere sorsan her şey bizimdir diyecek azerbaycanlılar türk değil farsdır ve sarı gelinde öz be öz kendi türkümüzdür bunun kanıtı bile var şaşırdı bu türkler 😡

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Azerbaycanda savaş var demi şimdi

0|0
    0|0
    • Hayır sadece para krizi açlık işsizlik rüşvet var hep olduğu gibi

• Ermenistan savaş ilan etmedi mi daha iki gün önce haberlerde gördüm

En İyi Erkek Görüşü

• Azerbaycandakiler de Türk yavrucum.

0|0
    0|0
    • Ben azerbaycan tarihcisiyim yavrucum o sizin dediğiniz azeriler iranda yaşayan küçük etnik gurupdur onlar türktür siz bizi onlarla karıştırmayın her kes türk sanar ama GERÇEK tarih böyle söylemez azerbaycan halkı fars halkıdır din fars dil fars her şey fars hükümdarları bile fars olmuştur sen Azerbaycan türk hükümdarı diye bir şey duydunmu hayır hep AZERBAYCAN-İRAN ve yahud FARS Hükümdarı Şah ismayıl derler bu kanıtlanmış bir şeydir biz fars halkıyız hiç bir zaman türk oömadık sarı gelinde bizimdir

• Bu kavram kargaşası, malumunuz, özellikle farsların (İranlıların), 1925 yılından sonra bir Türk yurdu olan Azerbaycanın ikiye bölünerek, Güneyinin üzerine oturmaları (Kuzeyini ruslar almıştır, Güneyi ruslar tarafından İrana bırakalmıştır. Ancak hem nüfus hem de toprak olarak Güney Azerbaycan bütünün dörtte üçlük bölümüdür) sonucunda, uygulanan şövenist asimilasyonun ürünü ''Azeri'' kelimesidir. Burada amaç, 35 milyon Azerbaycan Türk'ünün Milli kimliğini yok etmek, farslılaştırmaktır. Dolayısıyla Azerbaycan Türklerine ''Azeri'' yakıştırması Farsi bir politikadır.

Kızlar Ne Diyor 1

• fars mı?
    anne sütü önemli tabi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• birincisi kardeşim azerbaycanlılar öz be öz oğuz türküdür ikincisi kardeşim sarı gelin bir ermeni kıza aşık olan ve kavuşamayan bir erzurumlu tarafından yazılmıştır

0|0
    0|0
    • Ben azerbaycan tarihcisiyim yavrucum o sizin dediğiniz azeriler iranda yaşayan küçük etnik gurupdur onlar türktür siz bizi onlarla karıştırmayın her kes türk sanar ama GERÇEK tarih böyle söylemez azerbaycan halkı fars halkıdır din fars dil fars her şey fars hükümdarları bile fars olmuştur sen Azerbaycan türk hükümdarı diye bir şey duydunmu hayır hep AZERBAYCAN-İRAN ve yahud FARS Hükümdarı Şah ismayıl derler bu kanıtlanmış bir şeydir biz fars halkıyız hiç bir zaman türk oömadık sarı gelinde bizimdir

• Bir şey söyliyeyim mi elin türküne doğal gazı bedavaya verip kendi milletini tüp almaya mecbur bırakan bir devletimiz varallah akıl versin bizim devlete

• soruma cevap ver soruma sen böyle yapıyorsan zaten o devletin nimetleri sana helal olmaz vermesin senin gibilere

• azerbaycan fars mı?

0|1
    0|0

• neyse yeter bu kadar cahil ve troll olduğunu çok belli ediyorsun sana tavsiyem daha fazla araştır ve az ve uzun yazki inansınlar iyi trollemeler :)

daha yazmayacağım :)

• Azerbaycanlılar FARSTIR türk olmaıştır çünkü türkler hep bizim ayağımız altını kzdılar safevi osmanlı savaşı bunu kanıtlıyor birde farketdimde yanlız bildiğin şey ben türk oğluyum falan demekti bildiğin hiç bir tarih yok kendinizi avutmayın boş kafalılar yalandan kulaktan dolma bilgilerle millete yalan atmayın YAŞASIN AZERBACANLILAR YANİ FARS HALKI FAR ŞAİRİ NİZAMİ FÜZULİ YAŞASIN ŞAH İSMAYIL.

• azeriler türktür ne farsı la yok pers :D pers prensi

0|0
    0|0

• İstersen sana hiç kimsenin elinde olmayan tarihi kanıtlar kitaplar gösteririm AMA GERÇEK TARİH OLACAK O yoksa şimdi bize yutturulan sahtekar tarih değil

• Bu kavram kargaşası, malumunuz, özellikle farsların (İranlıların), 1925 yılından sonra bir Türk yurdu olan Azerbaycanın ikiye bölünerek, Güneyinin üzerine oturmaları (Kuzeyini ruslar almıştır, Güneyi ruslar tarafından İrana bırakalmıştır. Ancak hem nüfus hem de toprak olarak Güney Azerbaycan bütünün dörtte üçlük bölümüdür) sonucunda, uygulanan şövenist asimilasyonun ürünü ''Azeri'' kelimesidir. Burada amaç, 35 milyon Azerbaycan Türk'ünün Milli kimliğini yok etmek, farslılaştırmaktır. Dolayısıyla Azerbaycan Türklerine ''Azeri'' yakıştırması Farsi bir politikadır.

Yükleniyor...