Sizi en çok etkileyen film kareleri nedir?

en sevdiğiniz filmden olması şart değil, ama izlediğinizde şok olduğunuz, etkilendiğiniz veya sevdiğiniz sahneler neler oldu bugüne kadar?

Güncellemeler:
biraz detay vermenizi rica edeceğim. mesela benim izlediğimde şok olduğum bir sahne; manolya filminin son sahnesidir. filmi bu son sahnbeye kadar o kadar sevmemiştim ama son karede birden kurbağa yağmuru başlar. bardaktan boşalırcasına gökten kurbağa yağar kentin her yerine bu karede dondum kaldım ve filmi hala sırf bu sebeple anarım...

0|0
15|38

En İyi Erkek Görüşü

• Çok sahne var ama hemen şimdi aklıma gelen ; Bir Zamanlar Amerika filminden. Yaşları 8-12 olan ve 1930 ların amerikasında geçen filmde 6-7 çocuga polis silahla ateş açar. İçlerinden birisi kaçamaz ve vurulur, yere düşer. Arkadaşları polis gittikten sonra yanında geldiğinde çocuk " sadece ayağım kaydı.. " der. İşte bu sahne beni korkunç duygulandırır..

0|0
    0|0
    • benim buna ek olarak 2 kare daha var bu filmden; robert de niro'nun sevgilisine tecavüzü, bir de aşık olduğu kadına pasta götüren küçük çocuğun kapının önünde beklerken dayanamayıp pastayı yemesi:)

• Evet o pasta sahnesi de müthiştir. İnsan ne kadar da naif olabiliyor..

Erkekler Ne Diyor 37

• Benimde gerildigim sahne cogu arkadasta oldugu gibi testeredeki bir sahne. Hangisiydi hatirlamiyorum ama Testere denen manyaga yardim eden bi kiz vardi ve filmin bi bolumunde oyun geregi odanin ortasinda ici siringa dolu bi bolume atlamisti iste bende orda hadi bee demistim :)

Ayrica hic unutmadigim sahnelerden biride TİTANİC deki kizla erkegin denizin ortasinda bi tahtanin ustunde yasadiklari ve dialoglari muthisti...

0|0
    0|0
  • İskoçyalı 2de Sean Connery nin, havalandırma bölümünde üzerine gelen pervaneyi müthiş tiradını atarken durdurmaya çalıştığı sahne.

0|0
    0|0
    • kurbağa yağmuruna şahsen şahit oldum, aslında çok basit bit doğa olayı

• nasıl basit ya? nasıl oldu nerde rastladın? filmdekinin göndermesi vardı ama hani yaptığın herşey sana geri döner gibilerinden...bu denli şiddetli değildir ama senin denk geldiğin herhalde?

• yok değildi, kurbağalar ufak su kurbağısıydı, her ailenin bir köyü vardır ya, ha bizim köy Manyas gölünün dibinde, ama yamaçta, hortum olur ya, işte su üzerinde oluşan hortum kara da dağılır,karada dağılmasını sebebi yeryüzü engebelerinin sürtünmeyi arttırmasıdır. öyle olunca gölün kıyısından kaldırdığı bütün kurbağaları bizim köyün üzerine bırakmıştı.Doğa olayı, oradakininde bundan farkı yoktur,bu tür yaşanan çok olay var,gerçektir.

• Çocuklar Çiçektir(1983) Başroller: Tarık Akan, Necla Nazır: Köydeki çocuklar kuduza yakalanır ve köyde aşı yoktur. Zamanında şehre yetiştirilmek zorundadırlar. Filmin sonunda muhtarın oğlu kuduruyor. Öyle korktuğumu hatırlıyorum ki aylarca üzerimden köpek korkusunu atamamış, hayvanlara yaklaşamıştım. Geçenlerde tvde raslayıverdim. Bana da korkularımla yüzleşme şansı doğdu tabi. Ne yazık ki kudurma sahneleri falan hepsi kesilmiş. link

Stephen King's IT link : Bu filmde de çocukları yiyen bir palyaço(Penny Wise) söz konusu. Palyaço ama ne palyaço. Hala bir palyaço yanıma yaklaşmaya çalışsa tedirgin olurum. Benim için koulrofobi(palyaço fobisi) bu filmle başlıyor.

1|0
    0|0
  • OLD BOY un son sahnesi... hayatımda izlediğim en iyi 5 film arasında

0|0
    0|0
  • one flew over the cuckoo's nest - Tüm sahneler

Schindler's list - kırmızı paltolu kız çocuğu

American gangster - frank lucas ın aile bireyleri ile yaptığı kahvaltı ve müteakiben gelişen olay :D

V for vendetta - V'nin kurşunlanıp ölmediği sahnede "bir cephane dolusu mermi sıktık neden ölmüyorsun lanet herif" sorusuna " ben burda bir şahsı değil bir düşünceyi temsil ediyorum düşünceler mermilerle öldürülemez" dediği sahne

watchmen'de - rorschach'ın olduğu bütün sahneler, özellikle mahpus damında kendine saldıran elemanı kızartma yağıyla bertaraf edip kalabalığa dönerek " hiçbiriniz farkında değilsiniz, ben burada sizinle kapana kısılmadım, siz burada benimle kapana kısıldınız" dediği sahne ayrıca "who watches the watchmen?"

heat - çatışma sahnesi

taxi driver - ayna ile konuşan De Niro "Are you talkin me ?

şimdilik bu kadar yeter hatırladıkça güncellerim :P

0|0
    0|0
    • evet taxi driver daki sahne efsanedir:) "burda bir şahsı değil bir düşünceyi temsil ediyorum" da izlemesem de iyi bir replikmiş:)

• the shawshank redemption finali: link

1|0
    0|0
  • 1|1
    0|0
    • Böyle delicesine artılamak isterdim...

Ama sadece bir tane verebiliyoruz. :(.

• Sen ver de sayısı önemli değil, senin sevdiğini de hesaba katarak paylaştım bu linki zaten, millet ibret alın!11BİR

• Aşk ve gurur çok severim final bölümü bay darcy nin elizabetle sabah konutugu bölüm

bu film biraz beni anlatıyor kendi jayatımdan kareler var benim sevdigim kıza hissettiklerimi anlatıyor

0|0
    0|0
  • yasak sokaklar filmi vardı o filmde nartallo kılıklı siyah deri ceketli bir adam tuhaf danslar yapıyordu . o filmde ayrıca fındıklı parkında kavga sahnesi güzeldi .

0|0
    0|0
  • Korku ve gerilim olarak;

Testere filmindeki sahneler. Özellikle 1. filmin son sahnesi.

Hostel 2 de, Lauren German'ın makas ile adamın penisini kesip, köpeklere attığı sahne...

Aksiyon ve macera olarak;

Oceans Twelve'de filminde Vincent Cassel'in, müzedeki mücevheri çalmak için, hareketli lazer ışınlarının arasından, müthiş dans hareketleriyle geçmesi...

0|0
    0|0
  • Beni en çok şaşırtan sahne, testere I de jigsaw'ın boynunu belini kütlete kütlete ayağa kalktığı son sahneydi. müzikle birleşince birde, "hass..." diye bir tepki vermiştim, evet:)

0|0
    0|0
  • güncellemeye: manolya... filmin o sahnesi (bu arada spoiler uyarısı vermelisin bence) muazzamdıı. sanki "bir filmi sonuna kadar izleyip izlememe testiydi.

0|0
    0|0
    • ya evet aynı şeyi düşündüm aslında da film çok eski izleyen izlemiştir diye yazıverdim:)

• Sevdiğim filmlerde en etkilendiğim sahne 'SON' yazan sahnedir. Çünkü dedik ya, 'Sevdiğim film' diye :)

0|0
    0|0
  • ''Leon''

Apartmanın kapısından Matilda ya doğru umutla giderken, o arıza polisin arkadan tek el ateş etmesi.

...

''Gran Torino''

Clint Easwood'un, intikam için deliren çocuğu bodruma kilitleyip, kapının önünde, sanki çocuk papazmış gibi günah çıkarması.

...

''Babam ve Oğlum''

''Duraydım burdaa, getme diyeydim''

0|0
    0|0
  • anaokulundan beribiyle sevismemistim:)) fight club guzel

Sonra lost highway de guzel sahneler var

ve butterfly effect de de

Ama war of the worldsteki araba sahnesinde kameranin bir camdan girip digerinden cikip yoluna devam etmesini hala anlsyamadim:s

0|0
    0|0
  • filmin ismini veremem. zira pek ipe sapa gelir bi film değildi. oha lan demiştim sadece. sonra bir süre depresyona girdim.

bu da böyle bi anımdır :D

0|0
    0|0
  • Öldürüldüğüm sahne...

link

0|1
    0|2
    • film değil ancak yine de ben bunu seviyorum.

Aynı yapımdan forumda haberleri okuyan adamın şu sahnesini de severim... link

• Şok olduğum ve iğrendiğim sahne Antichirst'den kadının klitorisini kestiği sahne.

Sevdiğim sahne: Fight Club da Marla'yı otobüse bindirip gönderdiği sahnede ki diyaloglar.

1|0
    0|0
  • + Sizi tanıyorum bayan

- Çek arabanı

+ Tabi ya şu yakışıklı adamla birlikteydin neydi adı..evet hatırlıdım Carlito Brigante..

- Charli

+ Merhaba Gail..

CArlito's WAy.

0|1
    0|0
  • Çöpçüler Kralı.

Kız istemeye gittiği sahne.

Kızın Babası: - Biz kızı Zabıtaya verdik.

Abdi: - Çiçeğimle Çukolotamı geri verin o zaman.

hem çok gülerim hem de üzülürüm haline.

0|0
    0|0
  • michael haneke nin yönettiği funny games in ilk versiyonu...kadının eve gelen 2 yabancıdan birini tüfekle vurması bir rahatlama anı akabinde yönetmenin filmi geri sarması ve yabancının kameraya dönüp pis bir şekilde sırıtması...

0|0
    0|0
  • Olağan Şüpheliler filmini baştan anlamıştım herşeyi ama yinede iyiydi.

0|0
    0|0
  • içinde robert de niro olanlar.

0|0
    0|0
  • the tudors adlı dizide

ihanet eden prensesin

giyotinle başını kesme sahnesi çok etkileyiciydii...

0|0
    0|0
  • I see dead people-6.his

Bileğini kesme sahnesi-duvara karşı

al paçinonun filmin sonunda kibir en sevdiğim günah derken gazeteci yüzünün kendi yüzüne dönüşmesi-şeytanın avukatı

her sahnesi-back to the future

filmin sonu-babam ve oğlum

0|0
    0|0
  • kurtlar vadisi pusu da mematinin oğlunu toprağa verirken mezara girip ağlayarak ceketini örtmesi ve polat alemdara '' -üşür ustaa ''demesi... cok etkileyiciydi çokk

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • "Pain, my friend is when the woman you love wants to fuck you four, five times a night and you can't!"

ahh poor bateman her aklıma geldikçe üzülürüm

• Temel İçgüdü'nün en güzel sahnesi.

link

0|0
    0|0
    • evet ya harika bir sahne hele kadin izin vermiyor ama ilac etkisini gösterince kadin duruyor ora süper ))))))))))))))))))))

• Reign over me..

link

0|0
    0|0
  • her zaman dediğim gibi babam ve oğlumun son sahnesi mükemmeldi o sahne gerçekten unutulmaz benim için.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 15

• İffetin kafasının camda sıkıştığı sahne hahahaa

4|5
    0|0
  • new york i love you adlı filmde..

bir kadın ve adam vardı restoranın kapısında konuşuyorlardı..

birbirlerini hiç tanımadıklarını ve kadının adama askıntılık ettigini düsünüyodum

iç çamaşırımı giymeyi unuttum, evliligim cok sıkıcı, acabaşimdi seninle gelip kocamı aldatsam mı falan diyodu

sigara içiyorlardı..

neyse sonunda restorana girdiler, bir dee baktım birlikte oturuyorlardı.

evlilermiş. heyecan katmak için ilişkilerine böyle türlü türlü oyunlar oynuyolarmış. ilginçti vallahi.

0|0
    0|0
  • bir film vardı bir kadın öldürülüyordu kadında biraz ahlaksız kocasını aldatıyor kolunu, bacağını parçalara arıyorlar ve kolu otoyola düşüyor.sonra yoldan geçen kör dilenci ele çarpınca gözleri açılıyor.böyle mucizeler olunca kadının elini cam fanusun içinde kiliseye taşıyorlar bu bir azizenin eli diye sonra kiliseye gelen herkes bu elden dilek diliyor ve kabul oluyor bacaksız adamın bacağı çıkıyor ayıptır söylemesi bir adam işte büyük olsun istiyorum diyor anlarsınız ya sonrasında o da oldu.çok komedi filmdi ya adını unuttum ama.

0|0
    0|0
  • 'Leon Sevginin Gücü' filminin her karesi,her repliği muhteşem ve etkileyici. Ama son sahnede kızın okulun müdüresine yaptığı konuşma ve çiçeği okulun bahçesine gömüyorken ki ruh hali bir de; Leona duyduğu saf aşkı beni çok etkilemişti.

1|0
    0|0
  • The Turin Horse'un başlangıç kareleri benim için büyüleyicidir.

5 dakika boyunca bir at arabasını süren siyah paltolu adamın o yolda ilerlerkenki dinginliği ve film müziği aslında sadeliğin ne kadar güzel ve aynı zamanda yakalaması zor bir şey olduğunu bana gösterdiği için güzeldir bu sahne.

Buyrunuz: link

0|0
    0|0
  • Günesi gördügümde kardeslerinin kücük bebegi camasir makinasina atmasi...

Beyaz melekte Yaslilar yurdunda yasli insanin o kalin fircayla yikanmasi...

Titanicte bir cok sahne...

Incir recelinde sevismek isteyip sevisemedikleri sahne

Cagri filminde bir cok sahne..

Ve cok kücükken bi bi korku filmi izlemistim palyoncolu o kadar etkilenmism ki senelerdir hala palyacolardan korkarim...

Ilk aklima gelenler bunlar vardir elbet daha cok etkilendiklerim...

0|0
    0|0
  • Koku filmi değişik bir film zaten sonu da güzel ve farklı.Adamın idam edileceği zaman kokusuyla herkesi etkilediği ve herkesin kendinden geçerek toplu halde çırılçıplak soyundukları ve sevişmeye başladıkları,adamı aziz ilan ettikleri sahne değişikti.

0|0
    0|0
  • Black Swan'da kadının gösteri sırasında siyah kanatlarının çıktığı ve dansin sonunda durduğu zaman normalde kanatları olmasa da gölgesinde kanatların göründüğü sahne.

0|0
    0|0
  • yeşil yol idam sahnesi

babam ve oğlumun son sahneleri özellikle o çocuğun okula gidiş zamanları valla milletin içinde demedim oturup ağladım

1|0
    0|0
  • requiem for a dream filminin son sahnesınde ben boyut degıstırmıstım ..

0|0
    0|0
  • plüton'da kahvaltı günah çıkarma sahnesi

edward scissorhands tüm sahneleri

1|0
    0|0
  • the fall daki küçük kız.inanılmaz bir oyunculuk sergilemiş.

0|0
    0|0
  • Kaybedenler Kulübü. Her sahnesi.

0|0
    0|0
  • aşk tesadüfleri sever..

0|0
    0|0
  • Öyle bir film de yok karede

0|0
    0|0
Yükleniyor...