Biyomedikal muhensılığı ıle ılgılı?

bu bolum hakkında bılgısı olan var mı yada okuyan ..gelecektekı durumu nasıl

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşımın kızı Biyomedikalde okuyor. Uzun araştırmalar sonucu seçtikleri bir bölümdü. Onun aktardığı kadarı ile (o dönemde Türkiyede 2 taneydi şu an sanırım 4 üniversitede var). Özellikle seçtikleri bir bölüm oldu, sebebi iş bulamama sorunun olmamasıydı. Oldkça ağır ve kapsamlı bir branş olduğunu biliyorum, sonuçta biyoloji-tıp ile teknolojiyi özümseyebilmek gerekiyor. En basit anlamda eksik organlar için "protez" imalatı bu mesleğin alanı. Bildiğiniz üzere her insanın farklı vücut yapısı, fiziksel özellikleri olması sebebi ile protezler kişiye özel yapılıyor ve işin başında biyomedikal uzmanı var. Sadece bununla sınırlı değil elbette, tomografiden, ultrason görüntüleme sistemlerine, prozetlerden farklı alanlarda kullanılan farklı lazer sistemlerine kadar geniş bir portföye sahip Özellikle bu tip cihaz ve sistemlerin üretim, geliştirme alanlarınad biyo-medikal mühendisleri bulunuyor. Arkadaşımın kızı son sınıfta henüz mezun olmadan biri yurt dışından olmak üzere 3 yerden iş teklifi almıştı. Bu alanda faaliyet gösteren büyük firmaların mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin peşine düştüklerini öğrenmiş olduk. Şu an master yapıyor ve sanırım yurtdışına gitmeye hazırlanıyor. Teklif edilen ücretler gerçekten o bölümü neden tercih edilmesi gerektiğinin göstergesi niteliğindeydi... Tavsiye ederim, ama oldukça ağır ve zor bir bölüm olduğu gerçek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• yok hiç okumadım

0|0
    0|0
  • bilgim yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...