Bir Karacaoğlan eseri "Üryan Geldim" türküsünü seslendirdim, nasıl olmuş?

Bu kadar dini şakşakcılığın yapıldığı tarihte ve günümüz içinde "Hak'tan özge sevdiğim mi var?" vurgusu ile asıl meselenin üryan gelip insani değerler içinde üryan gidebilmek olduğunu kavrayabilen herkes için... Haramilerden korkmuyoruz çünkü ne "ipek yüklü kervanımız" , ne de zincirlerimizden başka kaybedecek birşeyimiz var..

Üryan geldim gene üryan giderim
Ölmemeğe elde fermanım mı var
Azrail gelmiş de can talep eder
Benim can vermeğe dermanım mı var

Dirilirler dilirler gelirler
Huzur-ı mahşerde divan dururlar
Harami var diye korku verirler
Benim ipek yüklü kervanım mı var

Yitir şu gönülden ileği yitir
Cehd eyle elini yoksula yedir
Bana derler gam yükünü sen götür
Benim yük götürür dermanım mı var

Karac'oğlan der ki ismim öğerler
Ağı oldu yediğimiz şekerler
Güzel sever deyi isnad ederler
Benim Hak'tan özge sevdiğim mi var

0|0
17|10

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• Yüreğine sağlık. Çok güzel bir tarz. Eskilerden pir sultandan, karacaoğlandan vs. parçalar dinlemek çok güzel oluyor. Youtube'dan diğerlerine de bakarım. Peki bu tarzın adı ne?

0|1
    0|0
    • Yani halk müziğidir klasik olarak ancak bu tarz eserler düzenlenmemiş hali ozan tipi çalıştır benim için.. Belli bir forma , düzenlemeye sokulmamış protest ve felsefi müziktir.. Çünkü anadolu ozanları aynı zamanda birer filozofturlar..

Yunus Emre , Pir Sultan'dan Mahzuni Şerif'e , Ozan Emekçi'ye kadar..

Teşekkür ederim görüşün için..

• Dertli Divani geniş kitlelere hitap ettiği için yazdım, yoksa Düzceli Aşiık Muhammet var mesela hiç fena değil.

Bağlama tarzı farklı tabii. Şimdi sen varsın, Erol Parlak var. Ehe.

• @Ragnar_Lodbrok dertli divani geniş kitlele hitap etmiyor ve diğer örneğe nazaran.. Hayır tarz derken kişiden kişiye değişen bir durum değil sadece.. Çalmadığın enstrüman hakkında yorum yama.. Aha

• Çok güzel gerçekten sözleri falan

0|1
    0|0
  • Çok güzel... nefesine sağlık.👏 seslendirdiğin başka parçalar var mı?

0|1
    0|0
  • uryan diye kayıtlı sabah sabah dinledim :D

0|1
    0|0
  • Senin yüreğine, Karacaoğlanın da kalemine sağlık. Ne güzel sözler, ne güzel bir söyleyiş.

0|1
    0|0
  • çok guzel emeıne saglık

0|1
    0|0
  • Ses tellerine saglik☺

0|1
    0|0
  • Emeğine, sesine sağlık. :)

0|1
    0|0
  • Yüreğine sağlık.

0|1
    0|0
  • resim niye korkucumsu gibi

0|1
    0|0
    • Şeyh Bedrettin'in temsili resmidir.. İdam edildikten sonra tertemiz olması beklenmezdi heralde.. En güzel yüzlü hissiyatı verir bana..

• nurlu bir yüz yapılabilirmiş beni kötü etkiledi şahsen

• güzellik yarışması vs.. Değil ki bu.. Eserin kendisi ile ilgili bir yorumun varsa tamam.. Konu şeyh bedrettin'in yüzü değil..

• Sesine uyar mi bilmiyorum. da munzurun oğlunu da söyle bence :D :D

0|1
    0|0
  • Çok güzel bir sesin var, Yılmaz Erdoğanın sesine benzettim. Başarılar süt dilimi :)

0|1
    0|0
  • çok çok güzel ya. Türkülerimiz bizim öz müziğimiz unutmamak lazım ve sizin yorumunuz da güzel :)

0|1
    0|0
  • nefesine , yüreğine sağlık gözlerinden öpüyorum adam.

0|1
    0|0
  • Manganın yorumladığı üryan geldim bu😀

0|1
    0|0
  • Kimleri görüyorum :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• mükemmel olmuş türküsüz günüm geçmez zaten. Sesin de güzel. Tek eksik sesin bağlamayla aynı tonda çıkıyor daha ön planda olması lazım bunun için bir stüdyoyaya falan girmek gerekir sanırım

0|1
    0|0
    • Evet onu ayarlayamadım maalesef.. Diğer paylaşımlarda ses daha öndedir.. Bunda ayarı kaçırmışız.. Teşekkür ederim görüşün için.

• baya geciktim farkındayım

• 19 yaşında geç kalmakla yakınıyordum işte düşün..

• Güzel ya ilerletmişsin işleri görmeyeli :) Söyle böyle arada bizi bize ulaştırdığın duygulardan uzak koyma...

2|1
    0|0
  • Bir çok müziği var bunu ilk kez dinledim. Sana tavsiyem söz kısımlarında mızrabını biraz daha yumuşak kullanman. Onun dışında güzel.

0|1
    0|0
  • güzel olmuş

0|1
    0|0
  • Yuregine saglik

0|1
    0|0
  • bağlaman iyi, seste de detone yok, tebrikler

0|1
    0|0
  • Harika

0|1
    0|0
  • Güzel valla beğendim. :D

0|1
    0|0
  • İyii

0|1
    0|0
  • Tebrikler sesine sağlık :) rica etsem sende benceme bir göz gezdirirmisin ? http://www. kizlarsoruyor. com/toplum-sosyal-iliskiler/a49228-noel-baba-degil-ayaz-ata

0|0
    0|0
Yükleniyor...