İslam ile Hristiyanlik arasindaki fark?

Aradaki medeniyet farkini, ve Müslüman ülkelerin neden terör ve ahlaksizliktan cikamadigini gösteren güzel bir kare.

islam ile Hristiyanlik arasindaki fark ?
Siz bu görüsler hakkinda ne düsünüyorsunuz? Bu olaylar hakkinda fikirleriniz ne?

0|0
5|16

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman son derece hoşgörülü olmalıdır. Kesinlikle ne noel kutlayanlara ne de farklı inançtakilere karışmamalı, laf söylememelidir.
    Yılbaşındaki olay şu. bir hadis var "Kim bir kavme benzemeye çalışırsa onlardandır" diye.. Peygamber efendimiz (sav) de buna son derece önem vermiş, yahudiler sakallarını kestiklerinde Efendimiz (sav) uzatırmış; onlar sakal uzatınca Efendimiz (sav) kestirirmiş. Böyle yaptığına göre vardır bir bildiği diyoruz.. Noel baba, noel ağacı vs bunlar tamamen batılara özgü şeyler. Yeni yılı kutlamayı demiyorum, böyle kutlanmasını diyorum.
    Ve şöyle de bir gerçek var, yılbaşı adı altında işlenmedik günah kalmıyor maalesef. bütün yıl boyunca en fazla içki tüketimi, en çok zina vs yılbaşında yapılıyor..
    Kimsenin sevabına günahına karışılmaz. Yani dindar birinin bu kutlamalara karşı çıkması ya da sevmemesi bu sebeplerden ötürüdür. Dediğim gibi, höşgürü, her zaman hoşgörü...

0|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Noelin ne olduğunu bilmeyen örümcek kafalıların bu tavırları normaldir. Noel hristiyanların 25 Aralıkta Hz İsa nın yeryüzüne inmesini kutladıkları gündür. Biz noel kutlamayız. Yeni bir yıla girmeyi kutluyoruz ama bunu anlayamayan ve kavrayamayan beyinciklerle yaşıyoruz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hayir türkiye de bunlar olacak tabii ki ama baskasinin dinini kutlamakta neyin nesi herkesin dini kendine sen müslümanlarin terörden neden cikmadigini söylüyorsun sebebi bu degil cahil cahil düsünceler icersindesin müslümanlara terörü bulastiran yine bu hristiyanlar hristiyanlar onlar ortak ortak daha hicbir sey bilmiyorsun konusuyorsun

0|2
    0|2
    • Aynneeenn yaaa, hep bu pis batii yapiyor bunlari :(

• Gercekleri inkar edip anlamamk isteyen acaba sen olmayasin? ;)

• Sen sadece bir dünya isteyenden anlamadigina göre konusma bence

• Yaklaşık bir 200 yıl sonra Müslümanlar da bu seviyeye erişir diye umutluyum. Tabi o zaman hristiyanların seviyesi ne olur bilemem, neyse artık.

0|0
    0|1
  • Propaganda. Başka birşey değil.

0|0
    0|1
  • bir fark yok aslında isim şeysi işte birde doğu batıdan korktugu için büyük bir ayrım var :D

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• Bu fark hristiyanlıkla müslümanlık arasındaki fark değil. Islam her zaman hoş gòrüyü emretmiştir. Islam hiç bir zaman terör ve barbarlık dini olmamıştır. Onu bu halde lanse eden sòzde müslümanım diye dünyanın algısını değiştiren toplumlar sebep olmuştur. Bunu capsı yapanda aynı yobaz düsüncenin ürünüdür. Genelleme yapmayın arkadaşlar rica ediyorum.

0|1
    0|0
    • Yok ya? Sende terörün ISID ile basladigini sananlardansin degil mi?

• alakası bile yok birader. merak etme güncel zamanları baz alacak kadar düz mantık bir insan değilim. önce şu ön yargını bir kenara bırak ondan sonra konuşalım.

• Katılıyorum resme. Her dine bir saygı göstermek zorundayız. Kutlayan müslüman kişileri böyle propaganda etmekte yanlış. Fakat terör kelimesi müslüman ülkelerinin kendi içinde yaptığı bir eylem değildir. Dış ülkelerinin, islam birliğini engellemek isteyen ülkelerin çıkarttığı bir kargaşadır.

0|0
    0|1
  • Hristiyanlik kendini revize etti ama Islam edemedi. Sorun bu bence.

0|1
    0|1
  • Tarafsızım ve ikisinin de birbirine saygı duymadığını düşünüyorum. Aslında bazı hristiyanları tanısan müslümanlar kadar ayrımcı ve saygısız insanlar olduğunu görüceksin. Tek fark ise onlar yaptıklarını gizlemeyi biliyorlar.

0|0
    0|2
    • Hristiyan ülkelerinde Carsaf ile gezebilirsin. Arap ülkelerinde basi acik gezsen kafa kopar Müslümanlarda bu sira alkislar.

Dediginin dogruluga yakin oldugunu sanmiyorum.

• Katılıyorum. Arap ülkelerinde insanları öldürebiliyorlar. Ancak BAZI ülkelerde de müslümanlar mağdur taraf olabiliyor.
      İslamniyeti savunduğum falan yok. Sadece tarafsız oluyorum.

• http://i.hizliresim.com/lvzj8X.jpg

dogru söylüyorsun al sana hristiyanlık esasları ile yogrulmuş ( sakın bana ben devletlerden degil hristiyanlık inancından bahsettim gibi bir demogoji yapma. ) ülkelerin emperyalist, işgalci ''medeniyetleri''. o vakitler orada yaşayan hristiyanlarda savaş istemiyorlardı öyle degilmi, hümanisttiler hepsi.

NOT: müslüman degilim.

0|1
    0|0
    • Müslümanlar yapinca fetih, Hristiyanlar yapinca isgal mi oluyor?

• ben öyle birşey mi söyledim? imparatorluklar çagında ve öncesindeki tarih talan ve sömürgeleştirme tarihidir.
      ama burada şöyle bir ayrıntı vardırki oda talan ve sömürgeleştirmede hristiyan devletlerin usta oldukları gerçegidir. osmanlıda talancı bir devlettir , batıdaki mparatorluklarda. ama sen sadece osmanlıdır talancı dersen bu iki yüzlülüktür. imparatorluk çagında hepsi yapmıştır ztn. ayrıca müslümanların noele tepkisi, gavur tepkisi vs neden oluyor hiç düşündünmü? dur söyleyeyim cezayir katliamına bak, ırak, bak, abdnin ortadogudaki planlarına bak , israil ile hristiyanların münasebetlerine bak.
      bunların dışında medeniyetli hristiyanların yaptıklarına bakmak istersen. ruanda katliamına bak , afrikada, latin amerikada yapılanlara bak. yeterli mi?

• pardon devam edeyim biraz daha. amerika kıtasında yerlilere yapılan zulümlere bak, abd emperyalizminin dünya üzerindeki zulümlerine bak vede en önemlsii milli kurtuluş savaşımıza bak onlar buraya çayımızı içmeye mi gelmişlerdi?

• İslam kendi dışındaki herşeyi yanlış bulur saygı göstermez, hristiyanlıkta aksi.

0|1
    0|1
  • Allah katında hak din İslam'dır. İslam hoşgörü dinidir. Sen işine gelen kareleri kopyala yapıştır yapmışsın. Osmanlı zamanında farklı dinden pek çok insan hoşgörü içinde yaşamıştır başka coğrafyalarda da öyledir bu.

0|0
    0|0
  • Uyanın ya uyanın buradaki meseleyi bile çarpıtmışsın burada biz onların kutlamasına karşı değiliz bizim hristiyan bayramını kutlamamıza karşıyız ayrıca onların bayramını kutlarken rahat mı duruyorsunuz su gibi içki içiyor geneli yine ayrıca onlar bizim bayramlarımızı bizim gibi mi kutluyor da konuşuyorsun

0|0
    0|0
  • Pekala işveçte ezan kıstıranlar müslümanlar mı arkadasım
    Türkiyede yaşayıp bizlerle beraber yaşıyorlarsa ayak uydurmak zorundalar
    biz nasıl uyduruyorsak

0|1
    0|0
  • İslam dinini diger dinlerden farklı kılan özellik kur'an-ı kerim'in yaziminda hicbir degisiklik yapilmamasidir. Ama diger dinlerde her din adamı kitaba goruşlerini yazmistir

0|0
    0|1
  • Bir tebrik pankartı asılınca daha medeni olundu değil mi? Peki biz müslüman Türk evladı noel baba olurken , evinde ağaç süslerken , noel kurabiyesi pişirip , Jingle Bells şarkısı söylerken ; o kilisenin papazı rahibi bahçede koyun kurban ediyor mu? Hayır. O zaman bende Tüm Hristiyan aleminin Noel yortusunu kutluyorum. Oldu mu? Pankart olmamış ; kişilerin inanç özgürlüğüne saygı duymak gerekir. Ama kendi kültürüne bu denli yozlaşma pek kabul edilebilinecek gibi değil.

0|0
    0|0
  • barbarlar hala var. şu an bu sitede bile var.

0|0
    0|0
  • sözde müslümanlar heee siz bekleyin öleceğiniz günü..

0|1
    0|0
  • Hristiyanlık kesinlikle bir yaşam şeklidir ve müslümanlık hak dinidir. Çünkü hristiyanlık Allah kelamı yoktur tamamen değiştirilmiştir o nedenle iyi bir insan olma konusunda bir yaşam duruşu katar.

0|0
    0|0
  • İslamı yobazlardan koruyun aksi halde dünyayı İslamdan koruyun
    Mevlana

0|0
    0|0
Yükleniyor...