Turkey (Hindi) neden Ülkemiz için kullanılıyor biliyor musunuz?

Ve neden ülke olarak bu konuda bir yaptırım uygulamiyoruz?

Herşey bitti bu mu kaldi diyebilirsiniz,haklisiniz sadece merak ettim.

Çinliler Türkiye'ye Turkey değil de Türk Yurdu anlamina gelen bir kelime olan (Törçiçeven)'i kullanıyorlar. Sorduğunuzda "Kendinize hindi gibi hayvan isimleri konulmasini istemiyorsaniz başkasına bu hakareti yapmayacaksınız,o nedenle biz Türkiye'ye hindi demiyoruz" diyorlar.

Güncellemeler:
Arkadaşlar adamların hindi'ye Turkey demesinin hikayesi bambaşka Kolomb'a kadar gidiyor.Hindi'ye ne dedikleri önemli değil. Şu link'te Hindi'nin hikayesi alatılıyor. link

Ama Türkiye ;

İngilizler'in İstanbul'a gemileri ile gelip Anadolu'da cirit attıkları o dönemde OrtaAsya'dan Hindistan'dan gelen İngilizler İklim'in uygun olduğu düşüncesi ile Karadeniz bölgesine çay getiriyorlar ve yetiştiriyorlar.
Yanlarında getirdikleri Hindilere de Hindistandan getirildiği için insanımız Hindi ismini koyuyor. İngilizler de Hindileri turki turki diye isimlendirdikleri için insanlar kendilerinden bahsedildiğini düşünüyorlar doğal olarak. Sonra bu İngilizler bizleri Turkey diye isimlendiriyorlar,dünyada en yaygın konuşulan İngilizce'ye Turkey diye geçiriyorlar Türkiye'yi.
Ben de bu hikayeyi o yöre'de uzun yıllar askerlik yapan bir insandan dinledim. Araştırmacı birisidir.

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• biz niye India'ya Hindistan diyoruz mesela?

Turkey meselesinin hikayesi uzun ama aklımızda kaldığı kadarıyla yazalım. aslında durum tam tersi Turkey latinceden geliyor işte bilirsin Turchia vb. Ama bizim şu an hindi olarak bildiğimiz hayvanın modern dünya ile tanışması orta çağ dönemlerinde oluyor ve o kuşa o dönemler hindi ticaretinin yolu Osmanlı sınırlarından geçmesi nedeniyle bir şekilde zaten Turklerin yaşadığı yer anlamında kullanılmakta olan Turkey denmeye başlıyor.

Bizim de hindi dememiz (India) o dönemler doğu asya'nın ayrı bir kıta zannedilmesi genel yanılgısından kaynaklanmış.

Hakaret vb olarak algılamamak gerek, o zaman bir milyarı aşkın Hintli de bizi tükürükleriyle boğar

0|1
    0|0
    • Hindi de hakaret bence. Turkey(Hindi) olayının Hindistan ile bağlantısı var ama.

• Hindiye Turkey denmesi değil Türkiye'ye Turkey denmesi meselesi dostum

• Türkiye'ye zaten Turkey deniyormuş o zamanlar. Hindi'ye de denmeye başlanmış. sıralaması böyle

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 5

• koskoca hindistan var biz hindimi diyoruz kullanan kendine kullanır yavşak ülkeler olmasa ülkemiz bu sorunları yaşarmı

0|1
    0|0
  • bizde amerikaya am-verika diyelim

0|1
    0|0
  • Turkiye diye yazacaksın

Turkey hindi çıkıyor

0|1
    0|0
  • Bizde onlara jest olsun diye Sushi yiyoruz

0|0
    0|0
  • ingilizlerin kralicesi bize yaptirim uyguluyo mu bro :D

0|1
    0|0
    • İngilizler ile ilgisi var :) Kraliçesi ile ilgili değil

• :D O tüm dünyada vardır diye tahmin ediyorum. Dünya dışı varlıklarda bile vardır belki o ayrı bir soru olabilir.

• elizabeth sadece bizde denir :D

Yükleniyor...