Tiyatroya düzenli bir şekilde gider misiniz?

Benim sadece ufakken tiyatroya gitmişliğim var. Onun dışında hiç adam akilli bir oyuna gidip de seyretmedim. Tiyatro adabı nedir, bahsederseniz memnun olurum. İstanbul devlet tiyatrosundan bir oyun izlemek için ne yapmalıyım? Bileti nasıl temin edeceğim? Bu sezon gidip de beğendiğiniz bir oyun var mı? :))

0|0
29

En İyi Erkek Görüşü

• Mümkün oldukça gitmeye çalışırım... Şehir Tiyatroları'nın; Devlet Tiyatroları'nın güzel oyunları oluyor arada; İstanbul'da olduğum sürede arayı çok açmadan birine gitmeyi amaçlıyorum...

Eski o takım elbilselerle giderdik; herkes hasb-ı hal eder, biribirine halini hatrını sorardı adabı kalmamış olsa da :) tiyatroya giden insanların kılık kıyafetinin biraz daha farklı olduğu gözlemlenebiliyor; benim de hoşuma gidiyor açıkçası...
    Bunun dışında canlı bir performans söz konusu olduğu için zamanında orada olmak, yerini almak önemli. Sahnenin konsantrasyonunu bozmama amaçlı birkaç dakika, veya ilk perde süresince içeriye alınmama durumu söz konusu olabilir aksi halde.

Bu kadar çağ dışı gibi algılanıyor olmasına rağmen, tiyatro biletleri de artık online alınabiliyor; yapılması gereken de sadece biletini alıp, saatinde orada olmak...

İyi seyirler dilerim şimdiden...

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim cevabın için. Şöyle bir durumum var ki benim kredi kartım yok. Babamdan istedim başından def ediyor. Son çare bileti gişeden alacağım, değil mi? Ha bir de kıyafetlere özeniliyor dedin ya ortam kasıntı tiplerle mi dolu? Opera mı canııım bu ? :(((

• Gişeden almak da bir seçenek...

Yok kasıntı insan meselesi değil :) zaten operada da öyle insanlar görülmüyor artık :D.
      Sadece bugün bir sinemaya gidince altta paramparça kot şort, üzerinde kolu bele kadar açık bir atletle herhengi birini görmek (eleştirdiğimden değil, örnek vermek amaçlı) çok normal oldu; tiyhatroda henüz bu o kadar yaygın değil, ya da o arkadaşlara tiyatro o kadar hitap etmiyor demek... :D

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Sürekli giderim. İnternetten alabilirsin bilet.

0|0
    0|0
  • Hic gitmesim ajajja

0|0
    0|0
  • düzenli değil. devlet tiyatrosunun orda biletleri kesiyorlar. veya internetten alabilirsin.

0|0
    0|0
  • En son cumartesi akşamı gittim.

0|0
    0|0
  • Gitmedim hiç 1-2 kere anca

0|0
    0|0
  • C. tesi arkadaşlarla tiyatro oyunu yapcaz. oyunda kartlar var biz buyucuyuz ona gore davrancaz

0|0
    0|0
  • 2-3 kere gitmişliğim var ama türk sanat ve halk müziği korolarına giderim elimden geldiği kadar.

0|0
    0|0
  • Sinemayı tercih ederim

0|0
    0|0
    • on iki öfkeli adamı sahnede izlemek istemez miydin? çok heycanlıı :D

• Güzelse dediğin kadar izlerim

• Sahnelenen oyunun güzel olup olmadığını -henüz- bilmiyorum. Ayrıca filmi izlenmeli!!

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...