Memleketinizin, Osmanlı zamanında ve öncesinde hangi beylikle yönetildiğini biliyor musunuz?

İki gündür memleketimin eski dönemlerde hangi beylikler tarafından yönetilmiş olduğunu araştırıyorum. Eğer yanlış değilse benim soyum çepni. Hacıemiroğulları beyliği imiş. Ama bizde kıpçak görüntüsü var nasıl oluyor anlamadım.

Güncellemeler:
@EminimSonKararım sen biliyor musun :)

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• bulgaristanda kim vardıki ozamanlar

1|0
    0|0
    • Kıpçaklar ilk gidenler sonra çepniler ve bir yer daha vardı unuttum onu bak. Ama bg kıpçak çoğunluk

En İyi Kız Görüşü

• Kırşehir tarihte yeniden canlanışını Anadolu Selçuklularına borçludur. Özellikle XI. Yüzyıldan sonra Kırşehir’in ilim ve güzel sanatlar dalında büyük bir ağırlığı olduğu gözlenmiştir. Selçuklular döneminde Kırşehir’in adı Gülşehir olarak geçmektedir. 1243 yılında yapılan Kösedağ Savaşı’ndan sonra Moğollar tamamıyla Anadolu’ya hakim oldular. Bu dönemde Kırşehir’e vali olarak atanan Cacaoğlu Nureddin Moğallara karşı barışçı bir siyaset güderek Kırşehir’i bayındır bir duruma getirmiştir.

Sayende arastirirp bilgi sahibi olmus oldum canım sağolasin 😁☺

1|0
    0|0
    • Yani beyliği cacaoğlu mu :) orayı anlamadım. Bak faydam oldu kopyala yapıştır yapmış olsanda okudun biraz :)

• Evet canim cacaoglu galiba ☺
      Kopyala yapistir yaptim amma okudum da ayni zamanda 😁

Erkekler Ne Diyor 14

• Düzce o sıralar Bizans'ın elindeydi sanırsam. Tam hatırlamıyorum şimdi hiç umrumda olmadı.

Aile Düzce'ye Trabzon'dan göçmüş, o da Fatih Dönemi'ne kadar rumların elindeydi, o yüzden buzlu bademim Bizanslı olduğum düşünülebilir.

1|0
    0|0
    • Seni görmüyorlar şu an :( tamam sert yapma bari

• Hahaa oralarda hep trbzonlu rumları kovup biz geldik oğuz turkudur trbzon genelide koyu renk gozlu ve saclidir hep
      Rizelan karıştryolar bizi

• 1326 da fethedilmis bir beylik varmiydi bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • rum tekfuru varmış bizim oralarda sonra osmanlı almış.

1|0
    0|0
  • başkentti memleketim

1|0
    0|0
  • Candaroğulları

1|0
    0|0
  • Osmanlı'nın kurulduğu yerdeyiz. Ama önceden bizanslar vardı

1|0
    0|0
  • Avşarlardan Turgutlular

1|0
    0|0
  • Ben Çeçen ve Timur Boyları'nın karışımıyım o nasıl olacak?

1|0
    0|0
  • 2. Beylikler dönemine bak :)

1|0
    0|0
  • selcuklu devletı ve karamanogulları

1|0
    0|0
  • Aydınoğulları

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • çepni türkleri sunnileşmiş alevilerdir

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Oturduğum yerde saruhan beyliği varmış fakat dedemler Drama'dan göçmüşler bu tarafa :-) selanigin bir bölgesi

1|0
    0|0
  • Artuklular varmış Osmanlı'dan önce cağnım memleketimde :)

1|0
    0|0
  • Çepni isen alevisin o zaman :)

1|0
    0|0
    • öyleymiş ama alevi değilim.

• bu soruyu bekliyordum :D
      hayır alevi değilim :)
      ama çok severim kendilerini, hep iyi insan çıkar onlardan..
      yakın arkadaşlarımdan biri de çepni o yüzden sordum alevi misin diye

• Yani bir bağın olmasa sormazdın zaten :D sonuçta bir şekilde bir bağ var :D ama ben çepni olup ta nasıl alevi olmadığımı blmiyorum işte galiba sonradan bir farklılaşma olmuş :D aslında bizim görünüşümüz kıpçaklara benziyor. ama memlekette o dönemlerde çepniler yaşıyor olarak görünüyor bende ona mütakıben çepni olduğumu düşünüyorum :D

• Sâhipataoğulları Beyliği mis simdi baktim meraktan :D :)

1|0
    0|0
  • Baba tarafı Bulgaristan anne tarafı Yunanistan benim hiç bilmiyorum bu konuları

1|0
    0|0
Yükleniyor...