Kapanmak istiyorum ama?

Selam

Dindar bir ailede büyümedim, dindar arkadaşlarım olmadı. Ama kendi dinimi bulmayı birşekilde başardım. Herbir şeyi yerine getirmeye çalışsamda iş tesettüre gelince sıkıntı yaşıyorum.

kapanmak istiyorum ama ailem buna karşı, erkek arkadaşım bana fark etmez diyor ama oda istemiyor, en yakın arkadaşım "insanlar sana gerici gözüyle bakar, kimse seni ciddiye almaz, hem sen bakımlı kızsın bir anda bırakabilecek misin?" Diyor. Kapalı çok şık bakımlı kadınlar var ama? Ben de onlardan olamaz mıyım?

ayet var biliyorum, arkadaşım bu konuda "Allah başınızı kapatın demiyor, göğüs dekoltesi vermeyin düzgün giyinin diyor o ayette, müslümanlığı bozmak isteyenler böyle uydurdu" diyip aklımı karıştırıyor

arkadaşlar bir yardımcı olup beni aydınlatsanız? Sürekli bununla alakalı şeyler okuyorum sorabileceğim kimsem de yok. Erteleye erteleye kaç yaşıma geldim.

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• zaten eğer sen insanların sen kapandın diye gericilikle bakacağını düşünüyorsan ki açılmak veya kapanmak ilericilik olmayı belirleyen bir kriter değil.. bence hiç düşünme kapanmayı.. sen insanlar için ya da insanların sana ne dediği için kapanma.. Allah için kapan.. onun dışında kapanıyorsan hiç boşuna kendini yorma

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Oyle bir cevrede elestiri alabilirsin isin zor

1|0
    0|0
    • Evet keşke destekleyebilecek bir ailede büyüseydim

• Allah yardmcn olsun

Erkekler Ne Diyor 12

• Öncelikle şunu izlemelisin https://www.youtube.com/watch?v=TT9GlJ2jBfo
    Ayrıca bu senin kararın başkalarının ne düşündüğünü önemseme. Sen eğer istiyorsan içten yap bunu. Ancak yapamam diyorsan bulaşma daha sonra açılman daha kötü olur.

1|0
    0|0
  • Vesvese girdi nefislerine
    Tembellik çöktü bedenlerine
    Kaldılar geri Tebuk yolundan
    Sanki tuttu biri kollarından.

Biliyorlardı onlar Allah'ı
    Tanıyorlardı Resülullah'ı

şimdi diyeceksin ki bu ilahiyi neden paylaştın vesvese veriyor nefisine arkadaşların onun için bunun biraz okuduğumuzda ya da dinlediğimizde anlıyoruz bizim kollatımızdan tutup bizi yolumuzdan çıkarmaya çalışıyorlar işimiz zor hem kendi nefsimizle savaş veriken birde bizim nefsimizi ayağa kaldıran arkadaşlarımız var ailelerimiz var sana sadece şunu derim eğer bu yolda ilerleyeceksen herkesi arkanda bırakmayı o ne diyor ne diyecek diye düşünmeyeceksin düşüneceğin tekşey ben yapmazsam rabbim neder olmalı Rabbim sana çıktığın cihatta başarı getirsin inşallah hani diyorsunya sevgilim istemiyor istemiyorsa onuda arkanda bırakacaksın isteyen birini bulacaksın

0|0
    0|0
  • sana cevrendek' 'nsanlarin nasil gozle baktigi onemli degil bizler sadece Allah a jesap verecegiz ve onun emrine uymaliyiz bu mesele Kuran da ne diyorsa onu uygulamaliyiz

1|0
    0|0
  • Sana bir kaç tavsiyem olacak kardeşim ilk önce sokak alimlerine kulak evrme sana o ayeti kafasına göre yorumlayan arkadaşının nekadar ilimi var ayeti kendi nefsine göre yorumluyor? Nefsini ilah edinmiş o arkadaş bence. 2. tavsiyem sen Alemlerin Rabbi Allah'ın hakkı varken ailenin eşin hakkı ortadan kalkar. 3. tavsiyem haramlardan kaçarsan Allah seni yolunda sabit kılar nikahsız ilişkiler zinadır. Ama imanı Allah kalbine koymuş kardeşim bunları düşünmen senin doğru yolda oldugunu gösterir unutma Peygamberimize dinini yaşatmada engel olmaya çalıştılar hicret etti...

0|0
    0|0
  • sana birinci tavsiyem kapanmak değil o tesettür oda Allah rızası için yapılır. ikinci tavsiyem o modaya uygun olarak sadece kapatan ama tesettürlü olmayanlar var yani daracık pantolon giymiş kıç şekli ortaya çıkmış onun gibi yapacaksan hiç yapma renki renkli giyinip ortalıkta dikkate çekeceksen onuda yapma yani Peygamber hanımları gibi ol tesettür sadece giyinişte değil konuşmada yürüyüşte ahlakta. kapanıp erkeklerle göz göze gelip cafede öyle kahve içmeyeceksin kardeş yani tesettür budur. Kendini tamamen yaratıcına adayacaksın öyle erkeklere aşık olmayacaksın basit fani aşklar yaşamaycaksın yaratıcına aşık olacaksın kimsenin peşinden koşmayacaksın konuşmayaacaksın sadece kendini Allahına adayacaksın ha günün birinde sana layık birini Allah karşına çıkarır ondada evlenir gidersin. Flört yok aşkım cicim yok el ele tutuşmak yok sadece Muhammedin yolunda toz olmaya bakacaksın toz bile olabilirsek herşeye eyvallah artık en mutlu biziz. hadi eyvalalh panpa

0|0
    0|0
  • Kapan ozaman

0|0
    0|0
  • niyet onemli. bir avm de mescid onune bak namaz kılmak ıcın sıra bekleyen başı acık kadınlarla dolu.

0|0
    0|0
  • sen Allah icin ortuyorsa diyeler umusama, sen hak yoldasin

0|0
    0|0
  • allah için kendin için yapıyorsan kımseyı sallamayacaksın kardeşşşşşşşşşşş helal olsun :D

0|0
    0|0
  • Bence en dogru karari almissin lutfen vazgecme elimden geldigince yardimci olmaya calisirim ben

0|0
    0|0
  • Kapatırlar kızım duymasınlar vallah.. tenha bir yere kapatırlar ıstırırlarr

0|0
    0|0
  • Aleykumselam. Ortunun diyor ayeti saptirankara bakma sen. Muslumanligin geregini yerine getirmek gericilikmiymis.. Peygamberimiz ilim cinde de olsa gidin diyor, ama bugun bizler gitmiyorsak o bizim sorunumuzdur islamin degil.
    Ailenede soyle acik olmayi onlar seciyorsa sende kapali olmayi secttigini bahset, herkesin ozgur oldugunu soyle. Guzelce dinini ve yapmamiz gerekenleri izah et. Olumlu dunya, olumsuz gibi bosa kurek cirpmasinlar kendilerini kaptirip.
    Son olarak birsey demek istiyorum lutfen kapanipda boya cila filan kiyafeti cok abartmayin.
    Sizi seven oyle sevsin, aslinda bu sadece senin icin degil butun herkes icin istiyorum ama olmuyor.. Allah yolundan ayirmasin seni, dua et. Sabret. :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Destekleyenler var :) Tesettüre gir fakat kasiyatün ariyatün kavramını araştır. Giyinmiş çıplaklardan olma.

0|0
    0|0
  • Kimseye kulak asma önemli okan YARADAN'ın senin hakkında düşündüğü zira yarın cehennemde yanarsan onlar elinden tutup kurtarmıcak öyle düşün

0|0
    0|0
  • O dediğin şey İslamı asimile etmeye yozlaştırmaya çalışan insanların uydurması böyle şeylere itibar etme. İslamda kapanma vardır

0|1
    0|0
  • Her müslüman kadına kapanmak farz ama biz bazı müslümanlar farzlara uymazsak cok günah olmayacağını bilmiyoruz bilincinde değiliz :/

0|0
    0|0
  • Inancınızın peşinden gidin Kur'anı Örtünme ile ilgili ayetlerinin Arapça'sına bakarsanız hicap diye bir kelime görürsünüz o başörtüsü demek yani bazı hocaların devlet politikalarından dolayı göğüslerinizi örtün diye tercüme ettiği ayet başörtünüzü çenenizin altından bağlayarak göğüslerinizin üzerinden örtündür. Bakımlı olmak illa makyaj yapmak değildir temiz ve düzenli bir görünüm yeterli olur zaten namazında niyazında olup vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde örtünen tamamen kendini dine adamış kadınların yüzleri Işıl Işıl parlar makyaja gerek kalmaz

0|1
    0|0
Yükleniyor...