Birine Allah'ı sevdirmek için hangi tasavvuf kitabı okutarak başlamalıyız?

Tasavvuf kitabı önerir misiniz arkadaşlar kütüphanede bile bulunabilerden olsun mümkünse ama başka da olur en iyisi hangisi sizce öneriniz nedir bekliyorum

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• tasavvuf işi öyle bir şey değilki çok ağır olabilir. mevlana şems olabilir ama illaki bir şey okutturacaksan

1|0
    0|0
    • Ben de oyle diyorum evrensel olduklari icin dili yumusak

• Kendim icin degil, hicbir sey bilmeyen birisi icin benimsedigi bir mezhep yok

• o zaman benim tavsiyem hanefi meshebinden olsun orda biraz daha yumuşak bazı şeyler

En İyi Kız Görüşü

• Kuranı Kerim ile başlayın

0|0
    0|0
    • Maalesef, okutmam mumkun degil. Hadis kitabi olsa? Ya da meal mi okutayim diyorsun... nasil olur ki acaba ben alip gondersem ancak okur

• Kuranı Kerim ile başlasın bence mealden Allah tanımak istiyorsa veya sevmek diyelim Onun gönderdiği ilk kitaptan daha iyisi olamaz

• Bence de, en kisa zamanda bizzat kendim yollayacagim beni sevdigi icin okur

Erkekler Ne Diyor 10

• Allah ı sevmek için önce ona inanmak gerekir diye düşünüyorum. İnancı olmayan biri inanmayan birine bilmem sevdirebilirmisin.

0|0
    0|0
  • Kur'an'ı okuyup sevemediyse alakasız kitapları okuyup sevmesi saçma olur. Zaten çoğu insan kafasına göre bir tanrıya inanıp adına Allah diyor.

0|0
    0|0
    • Meal okumadı onu da okutacagim ama hassas birisi daha hafif ile baslasin istedim

• önce senin sevmen lazım.

0|0
    1|0
  • Kuran meaili tabii ki. Sonra sadi 'nin gulistan olabilir

1|0
    0|0
    • Kur'an için önyargılı olabilir diye tasavvuf kitabı ile başlatmak istedim

• Tasavvuf kitabida ters tepebilir kismet. Mesnevi de olabilir uzun gerci

• Allahı sevdirmek zor iş kitapla falan olacak iş değil. ya inanır ya inanmaz

0|0
    0|0
  • Eleman sorgulayıcı bir kafaya sahipse duygusal tasavvuf kitaplarıyla olmaz o iş

0|0
    0|0
    • Ruhani sınırları zorlayabiliyor ve duygusal da

• Sinan yağmur aşkın gözyaşlarını okut

0|0
    0|1
  • arkadaş ateist filan mı?

0|0
    0|0
    • Degil, sadece suya sabuna dokunmaktan korkar cinsten. Hassas birisi kendisi

• neden acaba öğrenebilirmiyim?

0|0
    0|0
  • Tasavvufun mucidi mevlana fazla arama.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Eğer ateistse kesinlikle tasavvuf kitabı okutma, onlar çok ağır olur kaldıramaz

0|0
    0|0
    • Ateist degil, sadece fazla maddeci. Suya sabuna dokunmak istemiyor, kendi dünyasında huzurlu oldugunu dusunuyor ama bence degil

• Mevlana evrenseldir ama sever bence

• Secdede Son Nefes
    Ben okumadım ama okuyanlar çok güzel diyorlardı..

0|0
    0|0
Yükleniyor...