Edebiyattan gidelim?

En sevdiğiniz en doğru veya kendinizi bulduğunuz söz nedir?

Güncellemeler:
...
... ...

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kimselere bağlı olmayınız!
    “Tapınağın basamaklarında oturup boş taslarını sallayan aç ve cılız dilenciler gibi, oturup yalvardım boş kalbimin dolması için… Tapınağa ibadet için gidenler bağış alışkanlıkları yüzünden bir tebessümle sadakalarını verdiler bana… Fakat ertesi gün; üzgün ve kimsesiz bir hâlde tekrar yerimi alıverdim aynı dilencilerle birlikte… Huzur; duayla, pazarlıkla satın alınacak bir şey değildir. O hiçbir tapınakta, hiçbir kitapta, hiçbir insanda değildir. Hiç kimse, hiçbir din adamı, hiçbir sembol sizi ona götüremez. Hayatı anlamak için, bu hayat kitabını idrak etmek için kimselere bağlı olmayınız. Bu kitabı okuyabilmeniz için siz ve kitap arasında hiçbir filozof, hiçbir din adamı, hiçbir guru, hiçbir kimse yoktur. Kitap sizsiniz, okuyan da siz olacaksınız. Bu yüzden her türlü otoriteden özgür olunması gereklidir. Eğer başkalarına bağlı olursak özgür olamayız çünkü başkalarına bağlı olmak korkuyu ve otoriteyi meydana getirir.”

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir sözden daha fazlası...

"etrafımızdaki dünyanın sarsıcı boyutlarına, cehaletimizin yoğunluğuna, bizi bekleyen felâket risklerine ve o muazzam topluluk içindeki bireysel zayıflığımıza rağmen gerçek şu ki varlığımızı kendi sınırlılığı içinde, sonsuza açılan bir sonluluk içinde sürdürme irademizi kullanırsak tamamen özgür oluruz.
    ve aslında, gerçek aşkları, gerçek başkaldırıları, gerçek düşleri ve gerçek iradeyi tanımış olan her insan bilir ki, hedeflerinden emin olmak hiç kimsenin iznine, güvencesine muhtaç değildir; o kesinlik duygusu kendi içgüdüsünden kaynaklanır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Neden ben de sizin gibi olamıyorum? Bir ben miyim düşünen? Bir ben miyim yalnız?

Yusuf Atılgan - Aylak Adam

1|0
    0|0
  • Varla yok arası bir hayat,
    Alıyorsan nefes kadar rahat,
    Almıyorsan zehir gibi bir tat,
    Bir soluklan civanım bir solukta hayat,

1|0
    0|0
  • İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da olmaması gerektiği içindir.

1|0
    0|0
  • Eltaf-ı kibriyadan memulu mustedadir

1|0
    0|0
  • Allah’a dayan sa’ye sarıl hikmete râm ol Yol varsa budur bilmiyorum başka çıkar yol!

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Iki seye guvenirim biri aynaya baktigimda gordugume digeri yukari baktigimda goremedigime

1|0
    0|0
  • Sana da başkalarına da yetecek kadar sus ki, susuşun nara olsun, konuşman çare olsun.
    Cahit Koytak

1|0
    0|0
  • "Çünkü ben, yine, kendime engelim. "

1|0
    0|0
Yükleniyor...