17 dakikanızı ayırıp bu şarkıyı dinler misiniz?

Yok arkadaş, cidden söylüyorum son elli yılda yazılmış en iyi şarkı budur. John Petrucci bu şarkıyı doğum yapan karısına atfetmiştir.

When the Water Breaks 'Suyun kopup gidişi' gibisinden bir anlama sahiptir, malum, kadınların doğum belirtileri arasında suyun gelmesi vardır.

Cidden muazzam ya , böyle bir şarkıyı yazdın diyelim, nasıl çalarsın?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Burada progressive dinleyen ben hariç bir kişi bile çıkacağına pek ümit vermiyorum.

0|1
    0|0
    • Var var. Bu bana progressiveden çok jazz gibi geliyor hep.

LTE tuhaf grup zaten, Dream Theater'dan kesinlikle daha iyi.

• @Ragnar_Lodbrok iyi kötü orası tartışılır, ben de LTE'yi daha çok seviyorum. Ama her Dream Theater seven bu müziğe yanaşmıyor, çevremden biliyorum

• Yok la o kadar değil, zaten kafadan bir yığın şeyi üretebilen tipler.

Three Minute Warning'in ismi Tony Levin'ın 'Ya doğaçlama şeyler çalarsınız ya da üç dakika içinde stüdyoyu terk ederim, yeter ya kağıda yaza yaza çaldığımız' diye ultimatom vermesinden geliyormuş mesela.

Kızlar Ne Diyor 2

• Evde yalnızım yüksek sesle dinleyeyim dedim bebek sesinden ürktüm arkadaş. Şarkıya gelirsek; inişli çıkışlı, moddan moda sokan güzel bir şarkı.

0|0
    0|0
    • Senelerdir yüz bin kere dinlemişimdir. Bence şarkı komple doğum, doğumdan sonra çeşitli hüzün ve sevinçler, sonra doğan kişinin çocuğunun doğması ve onun devamı gibi bir amaçla yazılmış.

Petrucci karısı hamileyken yazmış bunu.

• ekstra bilgi için teşekkürler. grubu inceleyeyim bari biraz

• mükemmel

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• John Petrucci gibi bir adam dinlenmez mi hiç.

0|1
    0|0
    • Son yıllarda gitarının tonudur, IŞİD sakalıdır ayar ediyor beni. Ama çok büyük adam orası ayrı.

• Mangini trash metal davulcusu aslında. Tuşeleri daha sert. Yani çok sevmeme karşın aynı fikirdeyim. Ama seçmelerde onun kadar iyi aksak ritmlere hakim biri yoktu. Buda bir gerçek.

• Ritimleri aksatmak yerine hayvan gibi takip ediyor grupta.

Portnoy hiçbir zaman en iyi tekniğe sahip davulcu olmadı, ama şarkılara ritim tutmaz, çalardı, Mangini onu yapmıyor işte.

Bak bu When the Water Breaks'in ritimleri sence Mangini'den çıkar mı? Bence çıkmaz?

Adam daha çok funk, fusion davulcusu.

• poh gibi. Gerçekten sırf yapılmış olmak yiçin yapılmış bir parça. Max 5 dk dayandım

1|0
    0|1
    • He ya. Berklee'de okumuş, tahtaya yazıp müzik yapabilen adamlar o kadar çalışıp 'Yapılmış olmak için yapılmış' müzik yapıyor.

• 2 ve 3. dk lar arası çok baydı. dinlemeyi bıraktım a q.
    1. dk iyiydi ama.

0|0
    0|1
  • Açtım dinliyorum, nasıl çalarım? Çalamam blok flüt bile çalamıyorum. Böyle şarkılar hep beni benden alır bakalım beğenecek miyim takipte kalın ince farketmez, yutub kanalımıza da abone olmayı unutmayın.

0|0
    0|0
  • 17dk lık şarkı mı olur

http://i.hizliresim.com/D4XOoy.gif

0|0
    0|1
  • Dinlemem.

0|0
    0|2
Yükleniyor...