Kitap okurken kalp atışlarınız hızlanıyor, gözleriniz doluyor veya duygudan duyguya girebiliyor musunuz?

Kitap okumak başka yaşamak bambaşka. Gözlerin hiç doldu mu o hüzünlü sahnede?
Ya da sevdiğine kavuştuğunda yüzünde bir tebessüm belirdi mi?
Veya kalp atışlarınız hızlandı mı?
Kitap okurken kalp atışlarınız hızlanıyor, gözleriniz doluyor veya duygudan duyguya girebiliyor musunuz?Kitapta kendinizi herhangi bir karakter yerine koyuyor musunuz?

Hangi değişik duyguları yaşıyorsunuz?

0|0
44|20

En İyi Kız Görüşü

• Evet o benim😍 Boyle olanlari sevin. Onlardan size zarar gelmez derler:)
    Gulmek icin okurum, aglamak icin okurum, gerilmek icin okurum, huzur bulmak icin okurum, heyecanlanmak icin okurum, aski hissetmek icin okurum. Kisacasi kitaplarin dunyasinda dilediginiz her duyguyu hissedebilirsiniz✌

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• insanlar okuduğunda böyle olsa şuanda KURAN-İ KERİM okuyan hiçkimse o dünyadaki kötülükleri yapmazdı

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 43

• Polisiye, cinayet romanları okumayı çok severim ve kalkıp kapıyı kitleyip yattığımı bilirim kitabı okuduktan sonra :D Bir de mesela kitabı okurken ben senaryoya uygun bir müzik seçiyorum kısık sesle kulaklıkla kitabı okurken dinliyorum tabi kimisi belki bu şekilde okuyamaz ama çok keyifli bir durum gerçekten çünkü sanki ben bir film izliyomuşum o şarkı da filmin müziğiymiş gibi oluyor daha da heyecan katıyor ve sonrasında her o şarkıyı dinlediğimde kitabın kafamda kurguladığım sahneleri geliyor gözümün önüne gerçekten çok güzel bir durum bu deneyin derim :)

0|1
    0|0
  • Bazı kitaplar vardır tutar elinden beraber gezinirsin o küçük dünyada; bazı kitaplar vardır bir cümlesi ile seni düşünce deryasına iter; bazıları günlük sorunlarından, ufak tefek çıkmazlarından kurtarır, yüzünde bir gülümseme oluşturur; bazıları ise içini cız ettirir, boğazını düğümlettirir...

0|1
    0|0
  • Kitapta yaşanan olayları kendim yaşıyor gibi oluyorum. Ağlıyorum, gülüyorum, mimiklerimle eşlik ediyorum.. bazen heyecanlı bir olayı anlatırken yazar, yerimden kalkıp ayakta döne döne okumaya başlıyorum. Bütün karakterleri gözümde canlandırıyorum, en ufak özelliklerine kadar. Hatta ses tonlarını bile kulağımda hissedebiliyorum.. Ve bazen okuduğum kitabın etkisinden günlerce kurtulamıyorum.. romana müdahale etmek istiyorum.. öyle garip yani..

0|1
    0|0
  • Benim hayatımın en önemli yerinde duruyor, kitaplar. Öyle ki hayatımın en büyük zorluklarını okuyarak kolayca atlatabildim diyebilirim. Ekmek gibi, su gibi her ay ayırdığım bir bütçem bile var bunun için. Keşke herkes okusa...

0|2
    0|0
  • Elbette koyuyorum. Öyle yaşanıyor kitap. Farklı bı dunyanın ıcıne gırıyorsun ve tamamen adapte oluyorsun. Orda özgürsün, kendinsin, hislerin en yoğun. Elinden kitap düsürmeyen bir insan olarak bir kafe kosesınde ya da parkta bır bankta bile ağladığım çoktur o satırlarda.

0|1
    0|0
  • Kitaptaki olayların içine kendimi dahil ederimm...
    Sabaha kadar uykumun geldiği ama uykusuzluğun direndiğini bilirim sırf sonuna varabilmek için sabah kadar ağladığımı bilirimm gözlerim kan canağına dönene kadar.. :(

0|1
    0|0
  • Ağladığım kitaplar oldu fakat ben genelde macera, polisiye, gizem türden romanlar okudum. Mesela Sherlock Holmes serisini bitirdim her hikayesinde kalp atışlarımın hızlandığı, heyecanın tavan yaptığı kısımlar da oldu. Ben tavsiye ederim çok güzel kitaplar.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle.
    Kitap okumaya insan çok şeyden mahrumdur bnce.
    Bazen ağlarım bazen gülerim bazen kitabı yarım bırakmak zorunda kaldgmda acaba sonu nasl. olcak diye kurgularım.
    Sümeyye ertürk -Azra kitabını okumanızı tavsiye ederim..

0|1
    0|0
  • Ahh kitap okumak.. Benim icin bambaska birsey. O karakterlerin yerinde, o olayın içinde buluyorum kendimi. Kalabalik ortamin icinde okusam bile öyle dalıyorum ki bana seslenen insanlari dahi duymuyorum. Sanki bitek ben varım, ve yasiyorum kitabi. Dünyada en cok sevdigim şeylerden birisidir.. Gece gece ne güzel soru oldu bu böyle :)

0|1
    1|1
  • Çok sıkıcı ve herkesin uyukladigi bir derste açtım bir kitap okumaya başladım kendimi öyle kaptirmisim ki kitabin en komik yerinde kahkahalara boguldum ya bütün sınıf bana nefretle bakmıştı en çok da hocacimm 😄

0|1
    0|0
  • Her konuda olduğu gibi kitap okurkende empati kurarım. Kendimi karakterin yerine koyar yaşarım. Bir dizede hüzünlenir damla damla göz yaşı akıtırken. Diğerinde birden tebessüm ederim. Bir karaktere bir şey olacağını hissettiğimde diğer sayfayı çevirme korkusu oluşur içimde. Yinede kitap okumak can dır :)

0|1
    0|0
  • Kesinlikle, icinde hhissediyorum olaylarin , en az o karakterelr kadar etkileniyorum okurken. duygulaniyorum yeri. geliyor olayin akisina gore sinirleniyorum. hatta okurken agladigim kitaplarim var benim.

0|1
    0|0
  • evet oluyor genelde kitapların sonlarını tahmin ediyorum heyecanı kaçıyor ama yinede son 100 sayfasını seviyorum kitapların

0|0
    1|0
  • Bir kitaba çok bağlanırım. Onu hemen bitirmek için su bile içmem ve hiç bir şeyle ilgilenmem. Kitabın bitmesini başlarda çok isterim ama kitap bitince de neden bitti diye ağlarım :(

0|1
    0|0
  • Evet, kurucunun kızını okudum en son ve sinirden ağlayacaktım!

1|0
    0|0
    • Bende yeni bitirdim ya harikaydi ama cidden sonunda sok oldum ya... hemen ikinci kitabini almam lazim para bulup😂 ayricaa bishop diyorum💓

• Cevrilmis ikinci kitap devrimin kizi. Kitap daha cok ivy nin uzerine kuruluymus ama... ama ne olacak cok merak ediyorum ivy nasil yasayacak falan bishop onu kurtaracak mi:D alicam bir an once gidip...

• @bayanlavinia çok umutlanma canım, ivy ve bishop tekrar birarada çok zor gibi geliyor bana. Belki en sonunda olabilir :D zaten kitabın ingilizce ismi ivy'nin kitabı gibi birşey olması lazım. Muhtemelen aşk temalı olmaz öyle tahmin ediyorum. Almak lazım muhakkak :)

• Anime izlerken olur bu genelde okuduğum tek bir kitapta bunu yaşadım kendimden izler gördüm Onun dışında etkilendiğim bir kitap olmadı hikaye türünde

0|0
    0|0
  • Evet bayağı etkiliyor ruh halimi :)

0|0
    0|0
  • bunları bana yasatan gerçek anlamda yaşatan bir tane kitap oldu o da kitap hırsızı çok uzun zaman oluyor ama hala hatırlarım beni çok etkilemişti :)

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle oluyor ağladığım zamanlar bile oluyor

0|1
    0|0
  • Çok nadir ağlayan ben, okuduğum kitaptaki karakterin boğazındaki düğümleri hissedip ağlamış biriyim.

0|1
    0|0
  • Ben okurken resmen o karaktere bürünüyorum... şu an da ayşe kulin - köprü kitabını okuyorum. Ordaki öksüz bebeğim sanki...

0|0
    0|0
  • Aynen öyle ooluyor. Ağladığımı bile bilirim. Ahh ahh

0|0
    1|0
  • Evettt her kitapta ayrı ruh haline giriyorum :D

0|0
    0|0
  • Kesinlikle elimde iyi bir kitap varsa onun icinde yasiyorum

0|0
    0|0
  • Evet kendimi o hikayenin icinde hissediyorum bazen ağliyorum bazen gülüyorum heyecanlaniyorum film izlemekten bile daha gercekci geliyor ve o duygulari hissettiyor..

0|0
    0|0
  • evet oluyor bende

0|0
    0|0
  • Kitabı okumuyorum, yasiyorum..

0|0
    0|0
  • evet roman aşkı anlatıyorsa eğer iki gözüm iki çeşme :)

0|0
    0|0
  • O kadar ağlarim ki 😄 o acilı bölümlerde. Kitabın içine giriyorum ben

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    13

Erkekler Ne Diyor 19

• Genelikle uykum geliyor bende okumayı bırakıyorum, telefon pc falan filan işte anlarsın ya.

0|0
    0|0
  • Sürerim buluta tarlaları yağmurlar ekerim göğün göğsüne.

0|0
    0|0
  • Çok kaptırıyorum kendimi bir korku filmi izlercesine heyecanlanıp korkuyu hissettiğim sayfalar dahi oluyor :)

0|0
    0|0
  • Siyasi kitaplar okuduğum için o duyguları yaşamıyorum.

0|0
    0|0
  • Evet oluyor

0|0
    0|0
  • Böyle duygusal kitaplar okumuyorum genelde ama okuduğum kitaplarda çok heyecanlandığım oluyor. Özellikle fantastik tür kitaplarda bambaşka bir dünya yaratılıyor beyninde eğer içine girersen kitabın ve gerçekten muhteşem bir his oluyor.

0|0
    0|0
  • Hiçbiri olmadı.

0|0
    0|0
  • O kadarda değil kardeş

0|0
    0|0
  • Önceden olurdu ama şimdilerde okuduğum kitaplardan çok sıkılıyorum nedense, sadece ders kitabı okusam yeter, okuyabilsem yeter diye düşünüyorum. Çok kötüyüm, depresyondayım ve intiharın eşiğindeyim. Bir yıldırım zamanında intihara teşebbüs edip kendimi ciddi yaralayabilirsem aslında iyi olurdu, kurtulurdum bu dünyadan.

0|0
    0|0
  • Cinayet romanları okuyunca
    Seri katili yaşıyorum gibi oluyor agsgsgs

0|0
    1|0
  • Ne dolacak arkadaş altı üstü kitap okuyoruz küçük evi seyretmiyoruz ya.😅

0|0
    0|0
  • Hiç öylr bir şey olmuyor bende.

0|0
    0|0
  • Hep mendebur hayatı yaşayan karakterlerin yerine koyarım kendimi.. Hiç kavuşan karakter olamadım ben...

0|0
    0|0
  • Genelde tüylerim ürperiyor bazı bölümlerde:)

0|0
    0|0
  • O karakteri yaşarım

0|0
    0|0
  • hayr

0|0
    0|0
  • Kitap okumak hikayeyi yasamaktır sonucta

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • O yüzden kitap okuyorum. Özellikle yalnızlığım ile başbaşa kaldığımda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...