Evleneceğiniz erkekeğe veya kıza babanız kürt, alevi gibisinden ırkçılık yaptı mı?

benım erkek akadasım kürt ve babam hayatta kürtlere kız vermem diyor ama ben oldu bitti ırkçılık yapmam bende kürt alevi olarak doğabilirdim babanız karsı cıktıgı halde nasıl çözdünüz olayı veya çözebiliriz *

0|0
8|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bak kızım, Alevi kürt diye birşey yoktur. kürtler Sunniliğin Şafiilik koluna mensupturlar. Birisi Alevi kürdüm diyorsa, ya kendisini Alevi kürd gibi gösteren ermenidir, ya da kendisini Alevi kürd sanan bir Alevi Türk'tür. Ya da kendisini Alevi kürd gibi gösteren yezidi'dir.

Sen Alevi kürd olduğunu idda eden birisiyle evlendiğinde, emin ol doğan çocuklarınız kendini Türk değil, kürd olarak hissedecektir. Kendini kürd olarak hissedecek çocuklar doğurmaktan memnun olur musun? Bir Türk ile bir kürd evlendiğinde, doğan çocukları kendilerini kürd hissetmeye meyillidir. Çünkü gen olarak kürdlük Türklüğe göre daha baskındır. Bu dediklerimi dikkatli oku. Ve bu dediklerime yorum yazamayı es geçmezsen memnun olurum.

0|0
    0|0
    • doğuda yasamıyorlar ve gidip gelmiyorlar konusmaları tamamen türk kültürü ben kürt oldugunu 6 ay sonra öğrendim o kadar ki belli etmiyorlar benden daha özgürler kızları ve istediklerini giyiyorlar mesela benım babam sehir dısına göndermez benı ama onların babaları ingiltereye filan gönderiyor ve meshep lerden hiç bahsetmedi ben kürdüm diye kendini ortaya atmıyorlar yani hiç duymadım hatta utanıyor yanımda kürtçe konuşmaya

• edipolmezyurdakul.blogcu.com/.../1348037

Benüm demek istediğim bu linkte yazıyor. Yani erkek arkadaşın büyük ihtimal kürtleşmiş Türklerdendir. Eğer onunla evlenirsen ve çocuğunuz olursa, çocuğunu Türklük bilinci vererek yetiştir, yani koyu Türk milliyetçisi olarak yetiştir. Bu önemli bir mevzu. Çünkü bir kürt ile bir Türkün evliliğinden doğan çocuklar kendilerini kürt hissetmeye meyillidirler. Ve bu dediklerimi erkek arkadaşına da söyle. Yani erkek arkadaşına kürtleşmiş Türklerden olduğunu söyle, erkek arkadaşını Türk kimliğine döndürmeye çalış.

En İyi Kız Görüşü

• arkadasımın sevgilisi de kürttü.. o da senin gbi düşünüyordu. ama çocuk baska kafalardaymış ayrıldılar. seviyesizin biri çıktı. şu bir gerçek ki aile her şeyden daha önemli. herkes gider onlar kalır yanında. iyi düşün tart ve kimle beraber olduğunu çok iyi bil öğren. bu devir de kimin nasıl olduğu sonradan çıkıyor ortaya..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Biz de Irkçılık olmaz kardeşim.

0|0
    0|1
  • Kızım olsa sunni birisine vermezdim ama aklı başında birisiyse gelin olarak alınabilir.

1|0
    0|0
  • Yapmadı kanks

0|0
    0|0
  • saçma düşünüyo ya.. ırkçlık kötü bir şey hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız

0|0
    0|1
  • bana yaptılar sevdiğim kız kürttü ama uzun bir süre bunu benden sakladı söylediğinde ise ondan soğudum ayrıldık ama seviyor muydun dersen seviyordum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ailem kürt veya alevi biriyle evlenmemi istemez

1|1
    0|0
  • Daha evleneceğim beyle tanımladığından öyle bir ayrım da yapmadı

0|0
    0|0
  • bende kürdüm aleviyim babam sorun yapmazdı öyle bir durumda

0|0
    1|2
  • Yapar benim babam

0|1
    0|0
  • Daha babamla öyle bir istişaremiz olmadı😀

0|0
    0|0
  • Eski erkek arkadaşım aleviydi anlamadım ilk sonra kız arkadaşım uyardı ilerde sorun çıkar diye. Aslında onun özel hayatı beni ilgilendirmez ailemde karışacak engel olacak biri değiller.

0|0
    0|0
  • Babamin karsi cikacagina emindim yinede kendisjni sevdim ama ne oldu serefsizin teki cikti sorun kurtlugu degil sorun karakteri bence

1|2
    0|0
Yükleniyor...