Star Wars serisi abartılmış filmler değil mi?

Hatır için gitmiştim az önce geldim filmden nasıl sıkıldım anlatamam. O kadar saçma o kadar klişe ki. Ama insanlar kendilerini kaptırmış star wars yazısı çıkıyor alkışlıyor han solo çıkıyor alkışlıyor tüm film alkış kıyamet geçti. Ya bir gidin Matrix izleyin ya bilim kurgu nedir görün.

Yok 80lerde öyle bir film çekilmiş bu ne demek biliyor musun denmesin hiç senaryo berbat saçmalıklarla dolu öyle ki günümüzün teknolojisi hiçbir tat ilave etmemiş 1. filmi nasıl iğrençse bu da aynı derecede iğrençti.

0|0
13|19

En İyi Kız Görüşü

• Aynen ve su ara cok fenomen bim e de sapka tisort falan gelmis star wars in

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• o tadı o felsefeyi idrak edemeyen zavallı beyinler anlamaz yorma kendini he he dediğin gibi :-)

1|0
    0|0
    • Ya emin sen çok kutsal bir beyine sahipsindir şundan o kadar eminim ki benim izlediğim film sayısının çeyreğini izlememişsindir gelirsin burada ahkam kesersin. Bir avatar süper diyen kafa bir de star wars efsanedir diyenler gerçekten kaliteden anlamıyor. Otur bir matrix izle sonrada hemen ardından star wars aç aradaki farkı görürsün.

• ooooo hocam susar ve pc yi kırarım şu an aynı dünyada olmaktan ızdırap duydum tamam tamam yazma daha fazla değerin düşüyor konuştukça

• ya bıraksana verecek cevabın yok :) bilim kurgu değil mi bu film nerede bilim işte anca bu kadar saçmalarsınız. Felsefeymiş al sana felsefe

Kızlar Ne Diyor 12

• Matrix Star Wars'a göre tamamen farklı tarzda bir bilimkurgu. Star Wars uzayda geçen bilimkurguların öncüllerinden (ki ben tarzını biraz fantastiğe yakın olarak görüyorum)(bu alanda diğer bir öncül olarak Star Trek'i alıyorum). Matrix ise şu an çıkan bilimkurgu filmlerinin öncülü, bu tip bilimkurglar olası bir gerçeğe çok daha yakın ve teknolojinin gelişmesi üzerine kurulu. Tabii bir de İnterstellar tarzı uzaya yolculuk tipinde olanlar var ama şimdi konu o değil. Sana hitap eden bilim kurgu türü olmaması başkalarına hitap etmeyeceği anlamına gelmez. Mesela Star Wars'ın hayranı ve biraz da Star Trek izlemiş biri olarak ben o tip olanları seviyorum, kalanları biraz sıkıcı buluyorum. Mesela The Matrix'in üç filmini de izledim ve özellikle Agent Smith'e bayılırım, yine de özellikle 2 ve 3. filmlerde sıkıldığımı itiraf etmeliyim.
    Ya da bazıları dram, romantik şeyler falan sever; bense istisnalar harici sıkılırım izlerken. Sonuç olarak filmler harici şeyler de dahil her şey herkese hitap etmez, yoksa neden bu kadar farklı türler olsun ki.

0|0
    0|0
    • Saçma olması uzayda geçiyor olması değil gerçekçilikten uzak olması. Han solo bildiğin Cüneyt Arkın o filmde. Bundan sonrası son filmle ilgili spoiler içeriyor izlemediysen devamını okumanı tavsiye etmem. Mesela son film o kadar tahmin edilebilir ki. Son filmde o pilotun kurtulacağı belliydi sonra canavarlar herkesi çatır çutur yiyor ama sıra siyahi adamı canavarlar onu dakikalarca kaçırmaya karar veriyor ve sonunda kurtulacağını biliyorsun. han solonun öleceği o kadar belli. ayrıca kızın dövüş sahnesi ayrıca komik kıza seni eğitebilirim deyince birden jedi oluverdi :) ayrıca o yeni karanlık tarafın liderinin başına geliyor öldürmeyeceği o kadar belli ki. Birde şeyi çözemedim adamlar karanlık tarafa saldırıyor han solo onların gezegenin tam ortasında ölüyor ama diğer gezegenden canlı olarak izliyorlar nasıl oluyor bu saçmalık :) Ayrıca genel star wars eleştirim gezegen gezegen dolaşıyor maşallah kimse de maske takmak zorunda kalmıyor

• Ben onun o kusurlu hallerini seviyorum. Burada Star Wars'la aşk yaşıyorum, beni onunla yalnız bırakın 😄

• Tamam buna lafım yok zaten benimde sevdim çok saçma sapan film var ama kusurlu olduklarını biliyorum ve ona rağmen seviyorum :)

• Konuyu açarken filmle ilgili "iğrenç, berbat, saçma" gibi kelimeleri savurup aşağıda gördüğüm bir yorumunda "Ben de kötü film demiyorum zaten gayette güzel filmler" demen zaten bu konuya karşı net bir bakış açının olamadığını gösteriyo. Boş boş savlar savurmadan önce kendi duruşunuz olsun, arkasında duracağınız şey hakkında bilginiz ve kesin görüşünüz olsun.
    Seriye kötü diyenler de ya oturup seriyi izlememiş ya da popüler kültür zorlamasıyla kendisine işkence ederek izlemiş insanlar. Herkesin zevki bir olacak diye bir kaide yok. Tutup da başkalarının zevkini, görüşünü çocukça eleştirmek sığlıktan başka bir şey değildir.

0|0
    0|0
  • Popüler kültür baskısı yüzünden Episode 1 ' ı izledim , biraz çocuk filmi tadında fena değil. Bilmiyorum ikinciyi izler miyim.

0|0
    0|0
  • Hiç izlemedim

0|0
    0|0
  • haklısın aynen

0|0
    0|0
  • İnanır mısın bir kere bile izlemedim 😃

0|0
    0|0
    • hiçbir şey kaybetmedin emin olabilirsin :)

• Klişe mi? Diğer bütün bilim-kurgular Star Wars'tan alıntılar yaptığı için klişeleşmiş olmasın? Filmleri yapım yıllarına göre değerlendirirseniz daha az saçmalamış olursunuz.

0|0
    0|0
    • Klişe evet. Dünyanın ilk filmi değil ya elbette eleştirilebilir olacak.1980 de yapıldı diye sinemanın kurallarını kullanmadı mı? İşte dediğim bu sanki bilim kurgu star warsla başladı öncesi sıfırdı. Ne senaryo vardı ne de film. Yani çok rahat kimin ne yapsacağın neyin ne olacağını söylüyorsun. Şimdi spoiler vermek istemiyorum izlemeyenler için ama senaryoları hep tahmin edilebilir şekilde ilerliyor. Ve son filmi resmen pembe diziydi olayları o kadar yaymışlar ki ne oldu dersen 1 saatte anlatılacak konuyu 2.5 saatta anlattılar para tatlı tabi.

Ama hala senin gibi inatla destekleyenler var.

• Kesinlikle abartılmış

0|0
    0|0
  • Hemde ne abartı ya bir yerde daha şu filmin ismini duyarsam kusucam yeter

0|0
    0|0
  • Bende hic begenmedim.

0|0
    0|0
  • Izlemedim ilgimi cekmiyor o tür şeyler

0|0
    0|0
  • Abartildigi kadar dikkatimi cekmedi hic bir zaman.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Sen şunu derse hayranlarına laf söylemiş olursun zevkler ve tartışılmaz sen sevmedin diye berbat film olduğunu düşünüyor myorum

1|0
    0|0
  • Yani sizin tarzınız olmayabilir ama Star Wars her dönem izlenmiş yaşlısı gencinin sevdigi bir film.
    bu yüzden renkler ve zevkler tartışılmaz diyoruz :)

0|0
    0|0
  • sinemacı gözü ile bakarsan olaya, daha iyi yüzlerce film bulabilirsin ama bu seri bir çığır açmış vakti zamanında. bu filmin olayı sadece bu.. ama böyle kolayca alıp yerden yere vurma koca bir seriyi. o kadar da uzun boylu değil.

0|0
    0|0
  • uzay filmlerini sevenler çok.. sonuncu hariç hepsini izledim ama bende süper bir film serisi diyemem.. o yüzden sonuncu film için hiiçte heyecanlı deilim..

0|0
    0|0
  • Hic izlemedim

0|0
    0|0
  • ışın kılıçları hakkında başka bir fikrim ve bilgim yok hiç izlemediğim bir seri

1|0
    0|0
  • Katılıyorum.. Yani sevilir eyvalah ama ne saçmalıktır benim aklım almıyor.. ya ne filmler var yahu oysa kuytu köşede..

0|0
    0|0
    • ya berbat bir film değil ama öyle alkış kıyamet gerektirecek ürünleri kapış kapış satılacak bir film değil.

• gitsin ''Yıldızlararası'' filmini izlesinler.. ağlamazlarsa şerefsizim. :D

0|1
    0|0
  • 1 filmi bile izlemedim

0|0
    0|0
  • Konusunu tam çözemedim bende :D
    Ama surukleyiciydi
    Bir de bu önceki filmin devam filmi olacağını sanıyordum konusu çok farklı.

0|0
    0|0
  • Hiç sevemedim kesinlikle fazla abartı

0|0
    0|0
  • Zevkler ve renkler tartışılmaz bende pek beğenmiyorum.

0|0
    0|0
  • Kimse beğenmemiş asd

0|0
    0|0
  • Hayır değil

0|0
    0|0
  • Küçükken prensese aşiktim ;)

0|0
    0|0
  • ışın kılıcımı aldım adres ver

1|0
    0|0
    • Sen yetmezsin Darth Vaderı da dirilt öyle gel

• yok sen kendine al ışın kılınca birlikte oynarsın :)

• senin olmak istiyorum kollarınla sar beni

• Seyretmedim, zaman kaybı bence

0|0
    0|0
  • Çok cahilce bir yorum, yazık. Abartılmış dediğiniz herşey yıllar içinde aktif kullanılmaya başlayacak zaten bilim kurgu filmleri gelecekle ilgili öngörüleri verir

0|0
    0|0
Yükleniyor...