Hikayemin ilk bölümünü okuyup yorumlar mısınız?

Tanıtımı da aşağıda. Lütfen okuyup yorumlar mısınız?

https://www.wattpad.com/192771465-panzehir-1-b%C3%B6l%C3%BCm hikayemin ilk bölümü bu.

''Cesur sevgilim benim '' diye fısıldayan Emre'ye baktığım da çaresizliğini görmek ürpermeme neden oldu. Hıçkırıklarımı durdurmaya çalışarak kendime bir kaç saniye tanıdım ve '' Cesur değilim '' dedim. Gerçekten de cesur değildim ki ben.

'' Hayır sen çok cesur ve güçlüsün. Tıpkı adın gibi benim savaşçı Kavin'imsin '' dedi sesi titreyerek. Biliyordum o da benim gibi korkuyordu. Derin bir nefes aldım ve bedenimi aşk ile saran kollardan ayırdım. Bunu ona da yapamazdım. Benimle birlikte yok olmasına izin veremezdim.

Arkamı dönüp bir kaç adım atmıştım ki bileğimin birden çekilmesiyle tekrar kendimi Emre'min güvenli kolları arasında buldum. Saçlarıma buseler kondururken yanağıma Emre'nin bir damla göz yaşı döküldü. Ağlıyordu işte o da benim gibi acı çekiyordu.

''Ölmeni istemiyorum '' dedi.

''Ölmek istemiyorum '' dedim.

İşte son sözlerimiz bu oldu...

0|0
12|24

En İyi Erkek Görüşü

• acı duygusunu fazlasıyla işlemişsin. birde ilk bölümde kahramanları mekanları tanıtsan daha iyi olurdu ilk bölüm giriş bölümüdür ama sanki hikayenin ortaları gibi.. birde şöyleki "bunu duyunca kendini çok kötü hissetmişti" " yıkılmıştı" " acı çekmişti" ifadeleri yerine ruh halini öylesine betimleki sen mutlu acı çekiyor üzüntülü demeden okuyan zaten onu senin betimlemenle hissetsin.. genel olarak başarılı böyle şeyler görmek güzel :)

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• "Ben bu hayatı hak edicek ne yaptım sürekli kendime bunu soruyordum, ne zaman buradan kurtulacaktım? Yoksa sonsuza kadar burada caferin kölesi olarak yaşamaya devam mi edicektim? Benim hayatımı kararttı herşeyimi gençliğimi elimden aldı bana acılar çektirdi. Buraya geldiğimden beri bana verdiği ilaçlar yüzünden yaşadıklarımın sadece bukadarını hatırlayabiliyordum.
    Üzerimdeki beyaz elbiseden sıkılmıştım ölüden bir farkım yoktu ve onun istediği de beni beni öldürmekti Allahım söylesene intihar günah ama Ya tutunacak hiçbir dalımız kalmadıysa?
    Ya rüzgar artık yüzümüze esmiyorsa?
    Ya yürek artık hiçbirşey hissedemiyorsa?
    Yinede Ömrünün yettiği kadar yaşamak ister mi insan?
    Buda benim hikayem arkadaşlar
    Wattpad de İÇ SESİM oylarınızı ve yorumlarınıı şiddetle bekliyorum ayrıca soruyu soran arkadaş hikayeme oy verir beni takip edersen bende senin hikayeni okur sana oy veririm
    Sevgiler...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Yazmak değil de yazmaya çalışmak gibi olmuş sanki. Hikaye ilgi çekici. Gerçeklik payı da var sanırım. Fakat gereğinden fazla kullanılmış kelimler ve isimler var. Anlam karmaşası yaşatıyor. Gerçekçi bir yaklaşıma girdiğim için kızmayın sakın bana. Ukalalık yapmak istemedim. Hevesinizi de kırmak değil asla niyetim. Fakat okunabilir olmasını istiyorsanız, biraz daha imlaya dikkat.

1|0
    0|0
    • Tabiki bütün görüşlere açığım. Eksiğimi söylerseniz özellikle kendimi düzeltmeye çalışırım :)

• Okuyucuya hislerinizi iletebilmek çok önemli. Hikayeye kendini kaptırabilmeli. Hikayenin içinde yaşamalı.
      Bu benim fikrim. Elbette satırlarınıza karışmak değil amacım. Hoşgörünüze sığınıyorum.

• de ve da ları ayırıyorsuuz. Dahi anlamında kullanmadığınız zaman ayırmayın lütfen.
      "Yaşlı adam doktorun yanına gittiğin de" değil "gittiğinde" olmalı. "Hastanenin sahibi olmasının yanın da" değil "yanında". Bunlara dikkat.

• Öldünüz mü?

1|1
    0|0
  • 0|0
    1|0
  • Özür dileyerek söylemek istiyorum ki; sende diğer Wattpad yazarları gibi fazla klasik ve bir şeye bağlı yazıyorsun. En büyük hatanız da burada; kendinize özgü bir dil kullanmıyorsunuz, tek bir noktaya kitlenip ona bağımlı devam ediyorsunuz. Kurgu konusunu gelince; kurgun hiçte mükemmel değil aslında, okuduğun romanlardan aklına kazınan kelimeleri biraz farklılaştırıp, bazı yerlerde de olduğu gibi cümleye ekleyip devam etmişsin.
    -Ortada olan bir sanatı alışageldik kelimeler ile süsleyip, onun adına sanat diyemezsin! En azından Edebiyat diyemezsin, onu geliştir, kendinleştir.

0|0
    0|0
    • 1) hiçbir yerden kopya çekmedim
      2) kelime değiştirmedim
      3) Ben konum çok iyi demedim ki bunu dediğimiz iddia ettiğine göre sen öyle düşünüyorsun

• Nereden nereye getirdin konuyu, dön bak isterim. ☺ Farkında mısın? İlk görüşümde olabildiğince nazik oldum, yine kırdıysam affeyle. Fikirlerimden hâlâ arkasındayım, Edebiyatçı olmak istiyorsan; kendine bir dil bul, kurguyu farklılaştır, kendinleştir!
      Hem diyorsun ki; "benim konumda hikaye yok." hemde; "ben o hakiye için 1 yıl araştırdım." iki laf var, ikisini de sen konuşuyorsun. Bu da demek oluyor ki; daha kendini bile ifade edemezken, roman yazamazsın!
      Ben sana kitap çıkart demedim, Edebiyatta zerre anlamayan insanların olduğu topluluğu bırak dedim (100 kişi varsa, bunun 6 tanesinde yazar olabilecek kapasite var).
      İyi günler...

• Teşekkür ederim ince görüşleriniz için

• Hayir okuyamam

0|0
    0|0
  • watpad çıkalı hepiniz elif shaffak oldunuz huğumana

0|0
    0|0
    • 10 senedir ilgim var ama yaşımdan dolayı yeni cesaret edebiliyorum yayınlamaya

• tatlım edebiyat yeteneğin var dili akıcı kullanıyorsun konuyu bağlama ve dikkat toplayıcı özelliğinde süper. tek sıkıntı konu aşk çok işlenmiş ve yeni bir konu yaratman gerekli.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim :)

• vaw güzel cümleydi. ama hatırlaman için yardımcı olacağım, yılan, şimşek, rüyanda uyanma, düşme, dağ, korku' ölüm, bu kelimeler gördüğn ruyaları hatırlamana yardımcı olacaktır. ama anlatmak zorunda değilsin, :)

• sen editör müsün nesin

• ilk dört beş cümleden sonra okumadım. bu bir öykü galiba, eğer roman denemesiyse farklı bir şey söyleyebilirim ama öyküyse, giriş çok yetersiz.
    imla ve yazım yanlışları göze çarpıyor.
    şevkinizi kırmak istemem, ben zaten yetkili biri de değilim, görüşlerimin doğruluk ihtimali %50'den fazla değil.
    ama yazmadan önce daha fazla okumanız kanaatindeyim.
    iyi çalışmalar

0|0
    0|0
  • Kütüphaneme ekledim okuyacağım müsait olunca

0|0
    0|0
  • Ne kadar güzel

0|0
    0|0
  • ee ikiside öldüyse sorun yok

0|0
    0|0
    • Cıkss 7. bölümdeyim ölüm yok henüz

• çok bile gelmişler 7. bölüme
      8 . bölümde ölsünler artık
      o cesur olan karkak olarak ölsün

• Gayet başarılı kalemin var. şayet günümüzde klasikleşti bu tür yazılar hareket lazım heyecan lazım 😊 eline sağlık yinede

0|0
    0|0
  • ışık var sende devam et...

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Ölme arkadaş Allah Allah.

0|0
    0|0
  • Creepypastami buda

0|0
    0|0
  • özet geç panpa

0|0
    0|0
  • hehehheheh komedi ya

0|0
    0|0
  • Geç bunları :)

0|0
    0|0
  • tecrübe etmen gerek

0|0
    0|0
  • rez sonra bakcam

0|0
    0|0
  • Yaş kaç?

0|0
    0|0
  • yav bir bölüm dedin 7 bölüm varmış :) güzel fena değil.

- kızın annesi amerikalı mı? hem isim açısından sordum ( Kavin ) hem de 6 yaşından beri amerika da yaşaması açısından. öyle olursa biraz daha mantıklı olabilir. ufak bir çocuğu amerika ya yaşamaya, okumaya göndermek biraz mantıksız gibi.

- kız amerikadaysa test ve tomografi sonuçları buradaki doktorda nasıl oluyor. ( olabilir aslında ama buradaki doktor testleri kendilerinin yaptığını ve teşhisi kendilerinin koyduğunu belirtmiş bu biraz çelişkili ). testler amerika da yapılmış ve sonuçlar buraya gönderilmiş olabilir ama testler yapılırken kız hiç mi merak etmedi bunlar ne testi, sonuç ne çıktı diye.

- babası kızı kırmak istemiyor her istediğine evet diyor ama şiddetli hastalık semptomları gösterecek birinin tek başına eve çıkmasına izin vermesi de biraz mantıksız geldi bana.

- babasının iş adamı olması ve yasadışı dövüş olayı, mafya babası olsa olabilir diyeceğim ama bilemedim.

- polis birimi de liseli ergenler gibi. kız kavgaları, birbirlerine laf sokmalar vs vs. ne amir belli ne memur.

neyse ya, dediğim gibi fene değil. takip ettim girdikçe okurum :)

0|0
    0|0
    • Immm okuduğun için çok teşekkür ederim :)
      Kavin Türkçe bir isim. Hatta bende çok araştırdım ve şaşırdım. Kızın annesi öldükten sonra babası kızı yanında büyütmek istememiş bazı nedenlerden dolayı. Polis olayına gelince de Ceyhun'un derdi başka diyeyim daha da kopya vermeyeyim :)

Kızlar Ne Diyor 11

Yükleniyor...