#McMurdo İstasyonu #Dünyanın En Esrarengiz İstasyonu! Hakkında Söylenenler Sizce Doğru Olabilir mi?

#McMurdo İstasyonu #Dünyanın En Esrarengiz İstasyonu! Hakkında Söylenenler Sizce Doğru Olabilir mi?
Dünyanın En Güney Noktasında, Antarktika'nın En Karanlık Yerinde Kurulu Amerikan "Araştırma İstasyonu" Yıllardır Sessiz Sedasız Çalışıyor. Hakkındaki İddialar Filmlere, Kitaplara Bile İlham Kaynağı Oldu.

#AmaKimseAslınıSöyleyemiyor..

Güney Kutbu Antarktika'da Yıllardır Sessiz Sedasız Faaliyet İçinde Olan McMurdo Amerikan Araştırma İstasyonu, Aynı Sessizlik İçinde Artık 1258 Kişinin Yaşadığı, Her Gün Kargo Uçak Seferlerinin Yapıldığı, Kendi Nükleer Tesisine Sahip, Heliportu Olan 100 Binadan Oluşan Müthiş Ama Aynı Derecede Esrarengiz Bir Yer Haline Geldi.

Bilinen Şey, Burada Sayısız Uzay Projesine Destek Sağlayacak Astronomi ve Astrofizik Araştırmalarının Yapıldığı..

#AstronomiveAstrofizikAraştırmalarıYapılıyor..

Ayrıca Atmosferik Ölçümlerinin ve Hava Kirliliği İle İlgili İncelemelerin Yapıldığı da Belirtiliyor. Ancak Burada Yapılan Astronomi ve Astrofizik Araştırmalarının Sonuçları Ya da Raporları Pek Açıklanmıyor.

İddialar İse Kafaları Karıştıracak Cinsten. Öyle ki Dünyanın Bir Uçu Olan McMurdo İstasyonu İle İlgili Bu İddialar, Filmlere ve Kitaplara Konu Oldu.

#YILDIZGeçiciveMcmurdoİstasyonu..

Bir İddiaya Göre McMurdo İstasyonu Aslında, Uzay Trafiğinin Kontrol Merkezi Olarak Faaliyet Gösteriyor ve Uzaylı Varlıklarla Temas Buradan Yapılıyor. Bu İddiaların Ayyuka Çıktığı 2000'li Yıllarda, Hollywood Yapımı "Stargate SG-1" Filmi Bu konuyu İşledi. Filmde McMurdo, "Dünya Birlikleri" İçin Bir Üs Olarak Gösterilirken, İstasyona 80 Kilometre Mesafede İse Kayıp Kıta Atlantis Döneminde Kullanılan "Dünyanın İkinci Yıldız-Geçidi" Bulunuyor.

#KayıpKıtaATLANTİSMcmurdo..

"Kayıp Kıta Atlantis"i McMurdo İle İlşkilendiren En Çarpıcı Çalışma İse "Decipher" (Deşifre) Adlı Kitap. Kitapta, McMurdo'da Aslında, Atlantislilerin Bıraktığı ve Tüm Dünyadan Gizlenen Bir "Dünya Kodu" Deşifre Edilmeye Çalışıldığı Anlatılıyor.

"Dark Star" ve "Alien" Filmlerinde de McMurdo, Merkezi Bir Uzay Trafik Kontorlü İstasyonu Olarak Gösteriliyor. McMurdo İstasyonu, John Carpenter'ın "The Thing" Filminde de Yer Alıyor.

Amerikalı Yazar Kim Stanley Robinson da "Antarctica" Adlı Kitabında Bu Esrarengiz İstasyonu Ayrıntılı Biçimde Anlatıyor.

#İkinciAMERİKANİstasyonununYarısıYerAltında!

ABD Hükümetinin "Antarktika Programı" Çerçevesinde Bölgede Bir de Amudsen Scott İstasyonu Yer Alıyor.

Burası da McMurdo'ya Lojistik Destek Sağlıyor. Ayrıca Özel Araştırma Projeleri Üzerinde Çalışmalar Yapılıyor. Amudsen Scott İstasyonu'nun En İlginç Yerinin İse "Sky Lab" Ya da "Gökyüzü Laboratuvarı" Olduğu Söyleniyor. Bu İstasyonun Yarısı İse Yeraltında.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @EskiKurtlardan @HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @turgay2 @UntilTheGrave @Zibidi_Gonzales_06

@adıyook @Alooğ @ayfonuolmayangörl @BulutlarİyikiVar @Kızılcıkk @MerveKOYUN @minik_şirine @RenkliRuya

  • Evet Olabilir.
    A seç
  • Hayır! Abd'nin Her Zamanki Gerçek Dışı Spekülasyonları..
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
48

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 7

Yükleniyor...