Fuat Ergini kimler tanıyor?

Fuat, rap’le Avrupa’nın en büyük hip hop metropollerinden biri olan Berlin’de tanıştı. 1992 yılında ilk rap şarkısını İngilizce yazdı. 1995 yılındaysa İngilizce söz yazmaktan vazgeçip düşünme dili olan Türkçe söz yazmaya karar verdi. Sahne performansının büyük önem taşıdığı rap’te doğru adımlar atabilmek için Fuat, sonrasında bir fenomene dönüşecek rap konserlerine başladı. 1992’den itibaren Berlin’deki hip hop jam’lerde sahneye çıktı; Almanya'nın hemen her şehrinde, Türkiye, Avusturya, Hollanda, İsveç ve Kuzey Kıbrıs'ta birçok konser verdi. İlk profesyonel kaydını 1995 yılında ‘Hassickdir?’ adlı albümle yaptı ancak 'Hassickdir?' albümünü 1999 yılında satışa sundu. Almanya'da Royalbunker adlı plak firmasının 2000 yılının aralık ayında piyasaya sürdüğü M. O. R. adlı toplama albümle Fuat adından sıkça söz ettirmeye başladı. Bu yıllarda rap hayatına derinlemesine dalan Fuat, Berlin’e konser vermeye gelen hip hop’un önde gelen efsane isimleriyle röportajlar da yaptı. Bu röportajlar 1993 – 1995 yılları arasında ‘Miks News’ adlı hip hop dergisinde yayımlandı. Fuat’ın röportaj yaptığı isimler arasında Beastie Boys, Nas, Fugees, Blade, ONYX, Gunshot, Das EFX, Readykill, House of Pain, Goats, Gang Starr'dan Guru, Grave Diggaz, Booyaa Tribe yer alıyor.

1995 – 1996 yılları arası Almanya hükümetinin desteğiyle Hip Hop Mobil için konserler ve rap eğitimi verdi. 1997 – 1998’de Berlin Hip Hop Haus’ta rap workshop’u yaptı. Bu workshop’ta 8 – 16 yaş grubu Alman ve Türk çocuklara rap dersleri verdi.

Fuat, ilk Almanya t

• Evet Tanıyorum
    57% (4)56% (5)56% (9)Oy Ver
  • Hayır Tanımıyorum
    43% (3)44% (4)44% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• batı berlin geri geldi ya kaldır elleri havaya :D

0|1
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• boys anılar gelıo aklıma :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kim ne derse desin üstad lardan birisi benim gözümde :))

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Sana puanım 10 kanka diyen kişi değil mi?
    Pek tanımam..

0|1
    0|1
  • Rapin yüz karası

0|2
    0|0
  • Acun abi biz alamanyadan geliok rap yapacaz

0|1
    0|1
  • Cezanin yancisi

0|1
    0|0
  • En sevmediğim kişi sanatçı olarak bile görmüyorum sana puhanım Dohuz qanqa

0|1
    0|0
  • benim onla fotoğrafım bile var azcık tanırım kendilerini yakından :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...