Genel kültür nasıl arttırılır?

Genel kültür nasıl arttırılır?Hergün gazete okuyorum ama baska neler?

0|0
22|18

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 21

• filmleri takip et..

tiyatrodan geri kalma..

belgesel izle sık sık..

kişisel gelişim ve tarih kitaplarını okumayı arttır..

gez gör ögren..

0|1
    0|0
  • Türk ve yabancı klasikleri yutarak. Temeli olmayan binaya kat ağır gelir.

0|0
    0|0
  • bol bol kitap da oku..

1|1
    0|0
  • sık sık romanlar, kişisel gelişim kitapları, tarihi romanlar okumalısınız. her tarzda müzikler dinlemelisiniz. sanata ilgi duyun, ilgilenin. sergilere gidin, müzeleri gezin.

0|0
    0|0
  • Gezmek, görmek..

Belgesel izle elinden geldiğince..

Kelime hazineni genişlet..

Tarih, gelişim yani bilgi verici kitaplar oku..

0|1
    0|0
  • Mutlaka karikatür okumalısın , her kitabı değilde ilgini çeken kitapları oku , film/dizi izle , Gazete oku , pcden merak ettiğin herseyi google amcaya sor.

0|1
    0|0
  • Her ota bka saldıracaksın arkadaş. :-) Ne kadar okursan oku hepsi anladığın kadarıyla sınırlı.

1|0
    0|0
  • kitap oku merak ettiğin konular hakkında araştırma yap

0|0
    0|0
  • Kitap ve sinemayı öneririm.

0|0
    0|0
  • Edebi kitaplar oku- tiyatroları takip et

0|0
    0|0
  • altay öktem oku

0|0
    0|0
  • bol bol film izle

0|0
    0|0
  • Bol bol bilgi yarışması seyret :)

1|0
    0|0
  • Kitap oku.klasiklerden basla.Tolstoy,Dante,Puşkin ve Sheaksper i mutlaka oku

1|0
    0|0
  • Kitap sinema tiyatro tarihi geziler

0|0
    0|0
  • farklı şehir ülke vs. gitmek.. kültür için çok faydası var tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • bitane ansiklopedi al hergün birer sayfa oku hersey var zaten icinde :D

0|0
    0|0
  • bilgi yarışmalarını takip et

0|0
    0|1
  • dergileri oku

0|1
    0|0
  • bol bol film izliceksin,gündemi takip ediceksin,çok fazla değil ama çoğu yeri adın gibi bilcek kadar geziceksin, öğreniceksin, araştırmaya meraklı olucaksın,duyduggun birşeyi aman diye değil merakla kurgulayacaksın, bol bol kitap okuyacaksın :)

1|2
    2|0
  • yabancı gazeteleri de oku onlar daha iyi arttırıyor

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Kültür arttırmak burada xper arttırmak gibi isteğe bağlı bir durum değildir.

Okursun, araştırırsın, tartışırsın, bir şeyler ortaya koyarsın, düşünürsün, eleştirirsin, eleştirilirsin ve bunların hepsinden ufak ufak birikimlerin kazanımların olur.

Bu olduktan sonra genel kültür, sağ lob kültürü diye kategorize etmez hatta belirli bir kavrama oturtma ihtiyacı bile duymazsın.

0|0
    0|0
  • Gazete okumanın "kültürlülüğe" hiç katkısı yok ki, tam tersine beyin uyuşturuyor. Magazin ve kahvehane usulü politika ile dolu... Dünya klasikleri okuyabilirsin, ansiklopediler dergiler almanaklar karıştırabilirsin, bütçenin elverdiği kadar gezebilirsin, gezdiğin yerler hakkında bilgi kapabilirsin, insanlar ne düşünür ne eder öğrenebilirsin, psikoloji sosyoloji tarih iktisat biyoloji kitapları okuyabilirsin.. Sırf "hoş vakit" geçirtmeye yönelik kullan-at tarzı şeylerden uzak durduğun müddetçe kültürlü olursun zaten...Ayrıca nitelik değil nicelik. "Tiyatroya git" "Sinemaya git" yerine "Önce birkaç eleştiri yazılarını oku, hangisi sana bir şeyler kazandırabilirse ona git" diyorum ben

1|0
    0|0
  • belgesel olabilir görerek dinleyerek

0|1
    1|0
  • ansiklopedi oku belgesel izle gazete konusundada tek gazeteye bgalı kalma bu devirde yandaşçılık var farklı görüşlerin gazetelerini takip et

0|0
    0|0
  • Bilgi yarışmalarını oyna ben telefonuma yükledim sürekli oynuyorum bayağı da bir etkisi olmakta.

0|0
    0|0
  • Oku oku oku..

0|0
    0|0
  • merak

0|0
    0|0
  • ekşi, itü, uludağ gibi sözlüklerde takıl, faydası olacaktır.

0|0
    0|0
  • öğrenmeye hevesli olup akışına bırakman lazım.zamanla bi bakmışsın derya olmuş bilgilerin. yeni bilgiye açık olmak yeterlidir.

0|0
    0|0
  • en iyisi kitap okumak ve belgesel izlemek

0|0
    1|0
  • süreli yayınlar + kitap bence.. dergi de okumak gerekio farkı alanlarda. 50-60 kadar kitap bitirmek gerekiyo. ve genelde seviye kazandıran programları takip ederek.

0|0
    1|0
  • Bir mekan bul takil orada. Hem kulturlu insanlarla arkadaslik yapmis olursun.

0|0
    0|0
  • dergi de oku bence

1|0
    1|0
  • herşeyi bilinçli yaparak yolda yürürken bile bilincinde ol boş gezme yani

0|0
    0|0
  • Tarih kitapları oku çok çok büyük faydası olur.

Mevlana, Yunus Emre gibi isimleride es geçme.

0|0
    0|0
  • kitap okumayı ve wikipedia yı tavsiye derim:D

0|0
    0|0
  • bol bol yarışma oyna genel kültür soruları çöz yarışmaları izle

0|0
    0|0
  • Benimde Az film izleyerek kitap okuyarak geliştirmeye çalışıyorum...

0|0
    0|0
Yükleniyor...