Star Wars'u seyreden veya izleyecek olanlar kimler?

Normalde resim paylaşmam ama bunu göstermek durumundayım.

Star Wars'u seyreden veya izleyecek olanlar kimler?

Kimler filmi gördü veya görecek?

May the Force be with you
#StarWars

Güncellemeler:

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• Dün izledim ve tabii ki Star Wars olduğu için beğendim. Yine de diyalog yazamasa da George Lucas'ın filmlerinin tadı bir farklıydı sanki, o hissiyatı alamadım.
    ---spoiler içerir---
    Aynı zamanda birden Force kelimesini duyunca birkaç saniye önce her şeyi efsane sanan Rey'in ve Star Killer Base'de tesisatçı olarak çalışmış Stormtrooper Finn'in birden Force'u acayip kullanan Kylo Ren'le savaşmaları saçma geldi. Ren oyalanmadan saniyede Finn'in işini bitirmeliydi, Rey de en fazla bir iki zorlamalıydı. Ren iyice atarlı ergen havalarına girdi ve Han Solo öldü yastayız.
    ---spoiler sonu---
    Özellikle BB-8 (Neyseki yeni bir Jar Jar vakası olmadı) ve Poe karakterlerini beğendim. Poe'yu sonraki filmde daha çok görmek istiyorum. Tabii yıl 2015 uzaydaki savaşlar falan da çok iyi yapılmıştı ve Abrahams'ın diyologları başarılıydı. Böyle eleştiriyorum ama güzel film, izleyin yani 10 üzerinden 8 veririm.

0|1
    0|0
    • İzledim ve geldim.
      En sonda söyleyeceğimi başta söyleyim. Büyük hayal kırıklığı. Tam bir felaketti.

- Buradan sonra okuyacaklarınız film hakkında bilgi vereceğinden, izlemeyenlerin okumamasını tavsiye ederim -

Hangi birini söyleyim ki.
      Koskoca Luke Skywalker utanç içerisinde inzivaya çekilmiş.
      Arada geçen yıllar içerisinde ne olduğu belli değil.
      Hikaye hiç oturmamış.
      4. Bölümle o kadar çok benziyor ki. Yine bir ölüm yıldızı. Yine bir yakın akraba kötü adam. Yine bir Droid planları taşıyor. Yine ölüm yıldızını patlatmaya giden küçük gemiler. Yine yine yine... Eski filmden fazla kopya çekmişler.
      Finn kılıcı eline alır almaz usta kesildi. Luke o kadar eğitim aldı. Önünde Obi Wan vardı, Yoda vardı. Bu gelişimi hiç sevmedim.
      Eski jenerasyon kıçlarını bile kaldıramıyorlar. Hepsi çok yaşlanmışlar. Oynayacak halde değiller. Han Solo yani Harrison Ford 3 filmde oynamaya ömrü yetmez diye filmden çıkartılmış resmen. Şaka gibi.

Ben en fazla 10 üzerinde 4 hadi bilemedin 5 vereyim.

• BENCE'leri yazacağım ama kafamı toplamayı bekliyorum. Biraz sindirmek istiyorum. Filmi düşünüyorum. Yorumları okuyorum. Bilgi topluyorum.

Filmde en çok sevdiğim noktalardan birisini paylaşacağım ;

https://www.youtube.com/watch?v=Fb6dfOPjUiw

Filmin müziği harika olmuş. Özellikle 0:34'ten başlayan bildiğimiz melodinin tekrar çalınması. Temposu yavaşlatılmış ama şarkı çok daha etkili olmuş. Nefesli çalgılar ile vurmalılar daha ön plana çıkmışlar. İnsanın içi ürperiyor. Kendimi sanki bir X-Wing fighter pilotu gibi hissediyorum. Hadi gidelim Ölüm yıldızına saldıralım diyesim geliyor. Kylo Ren'e bile saldıracak kadar güçlü olduğumu düşünüyorum. Güç içimize işliyor.

Bir çok kereler söyledim. Bir ışın kılıcı alacak kadar seviyorum Star Wars'ı. Masamdaki R2-D2 oyuncağımla gurur duyuyorum ama bu güzel hikayeyi bu kadar bozmaya hakları yoktu. 6 Bölümde bana/bize sunulan güzellikleri kirletmişler. Güç'ü biz Yoda'dan, Qui-Gon Jinn'den ve elbette Obi Wan Kenobi'den öğrenmiştik. İmparator bize karanlık tarafı göstermişti...

En İyi Erkek Görüşü

• Bütün serisini izledim yeni filmi merak ediyorum
    Sinemaya gitme planım var gelecek hafta icinde olmazsa artık netten izlerim büyük ihtimal

0|1
    0|0
    • Hayır. Bütün serisini izlemek yeterli değil. Defalarca izlenmeli.
      Şaka bir yana ben de aylardır bugünü bekliyordum.
      Gelir gelmez yazacağım BENCE'mi.

• merakla okurum bende o halde
      ya şimdi aslında izledigim bir dizi var bitince yeniden bir hafızaları tazelemek adına izleyecegim seriyi yeniden :)

• 6 saat sonra filmi izleyeceğim. Eğer çıkışta kendimizi filmin heyecanına kaptırmazsak yazacağım BENCE'yi. Aksi takdirde yarın.
      Kafamı toplayabilsem Bridge Of Spies filminin BENCE'sini bitireceğim ama yarım kaldı.

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 4

• İyi bir sinema izleyicisi olduğum kanaatindeyim ancak star wars hiç ilgimi cezbetmiyor. tarz meselesi sanırım. bütün arkadaşlarım hadi gidelim hadi gidelim demesine rağmen ısrarla izlemeyi düşünmüyorum. ve bütün star wars hayranlarına keyifli bir seyir dilerim.. mutlaka iyi bir yapittir.. dünyayı peşinden surukledigine göre boş değildir yani
    .

0|1
    0|0
  • İzleyeceğim ama büyük bir beklenti içerisinde değilim hikaye olarak biraz kötü geldi görsel şölen için ve eskilerin hatrına gidicem

0|1
    0|0
  • fena değildi bea Han ı Leila yı Luke u görmek keyifliydi

0|1
    0|0
    • Keyifli miydi?
      Hepsi ne kadar yaşlanmışlar. Popolarını kaldıramıyorlar.
      Han Solo'nun öldürülmesinin yegane sebebi filmin ikinci ve üçüncü serisi için fiziksel olarak yeterli olmayabilir. Aynı şekilde Mark Hamill de dökülüyor.
      Keşke hafızalarımızda hatırladığımız gibi kalsalardı.

• yeni oyuncularla sanki hemen devamı çekilmiş gibi olsa bence o keyfi vermezdi evet han solo nun ölümü saçmaydı kylo ren karakteri de baya bir dandik yapılmış ve lightsaber düellosu çok dandik geldi bana film çoğu kişinin beklentisini karşılayamadı zaten

• Ben fazla yorum yapmayacağım çünkü bu konuda bu gece uzun BENCE'ler hazırlayacağım.
      7. Film bir çok açıdan tam bir hayal kırıklığı benim gözümde.

• Dvd ye çıkmasını bekleyeceğim hocam. Malesef 😯😐

0|0
    0|0
Yükleniyor...