Türkler islam ile mi yüceldi, yoksa islam türkler ile mi yüceldi?

Merhaba.

Türklerin Tarihine bakiyorumda, birsey fark ettim. Türk milleti islam ile yücelmemis, türk milleti islami yüceltmis.

Türkler Islami Araplardan alip, Asyadan, Avrupaya kadar tasimis. Türkler olmasa bugün belki Islam diye birsey kalmazdi ya .

Islamdan öncede Türkler büyük devletlere sahipmis yani Türklerin islam ile yüceldigi yok, islam ile dahada batmisiz aslinda.

Sizin fikirleriniz ne?

Güncellemeler:
Size ilk okuldan beri ezberi ögretilen Cevablar yerine düzgün Cevaplar verseydiniz.
Ama hayir, Müslümanlardan cok sey bekledim...

0|0
38

En İyi Erkek Görüşü

• Türkler katliamlarla, zorla islamlaştırıldı.
    Buna itiraz etmeden önce Talkan ve Curcan katliamlarını bir araştırın.
    Neden olmuş, kim, kime ne yapmış...

0|1
    0|1
    • Zorla değil kardeşim 20 bin çadır halkı kendisi İslam'a katılıyor. Daha sonra gerisi geliyor zaten... O dediğin sınırda gerçekleşiyor ayrıca tüm Türkleri kapsamıyor... Onlar da sınırlardaki savaştan ötürü... İslamiyet kılıç zoru ile yayılmadı hiçbir zaman...

• @EniyiYorumcu Oku diyorum, hala Türklerin İslam için mücadelesi diyosun.
      Ben insanlar birşeyler öğrensin diye ortaya merak uyandırıcı birşey atıyorum. Sallamayıp kulaktan dolma fikirlere biad etmekle, oturup ne olmuş diye bakmak senin bileceğin iş.

• Okudum işte sen beni tasdik ettin dost her tarih kitabında yazılı olan şeylerden bahsediyorum sana.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• İslam ile yücelmese Türkler onları yapacak gücü nerden alırlardı? Birbirini takip eden şeyler. İslamla yücelen insanlar islamı yüceltme çabasına girer. Yani inanıyor ve etkilenmiş biri olarak İslamı yerine getiriyor. Ne güzel ki biz Türklere tarihimizde nasip olmuş.

0|0
    0|0
  • Yüceltmek yanlış bir kelime olur. Türkler İslamiyetin bayraktarlığını yaptılar. Allah (c. c)' de milletimize Allah'ın adını yaymayı ve fetihlerle Türk Milletinin Turan mefkuresi için mücadele etmeyi nasib etmiştir.

0|0
    0|0
  • islamTürkler islam ile mi yüceldi,

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• İslamiyet Türkler sayesinde yaşadı ve yükseldi. İslamiyet Türkleri değil, Türkler İslamiyeti yüceltti. Biz İslam olmadan önce de büyüktük. Keramet İslamiyet’te olsaydı her Müslüman millet yükselirdi. Hele tarafımızdan birkaç kere tekrarlandığı gibi İslamiyetten önce büyük devlet olan İran İslam olduktan sonra bugünkü durumuna düşmezdi.

- Nihal ATSIZ

- Nihal ATSIZ'ın İslam dini hakkındaki görüşleri

1|1
    0|2
    • Af buyur ama kıçınızda kaç tane kıl var bilmezsiniz ama sizi yaradan Allah'ı görmezden gelirsiniz

• Allah her şeyi biliyor. Zamanında da Batı bataklıkta idi. Ahir zaman alametleri bunlar... Sabredip bekleyeceğiz... Ayrıca orada Batılı güçler de var şimdi... Gündemi takip et anlarsın...

• Dini kendi nefsi çıkarları için kullananlar oldukça müslümanların hepsi doğru yolda diyemeyiz ayrıca bütün müslümanım diyenlerin cennete gireceğinimi sanıyorsun?

Dine inanmak serbest misal ben müslümanım desen ve zina yapsan bu seninle Allah'ın arasında yani herkes kendi hesabını kendi verecek ancak senin amacın açık aramak önce kendi açıklarını kapatmalısın :)

• İslam tüm kainatı şereflendirdi tabisi

0|2
    0|2
  • araplar 700-800 yılları arasında türklere islamı talkan ve curcan katliamlarıyla yani kılıç zoruyla kabul ettirmişlerdir. bu savaşlarda yaklaşık 100000 türk erkeği öldürülmüş ve bu erkeklerin eşlerine kızlarına tecavüz edilmiş ve köle olarak pazarlarda satılmıştır. gerçek islam bu değilll diyenler için bkz: kureyza katliamı ve mustalık katliamı..

0|1
    0|0
  • İslam her daim Yücedir ne türklere ne araplara ne de başka birşeye gerek duyar Yüceliği rabbimizdendir.

0|1
    0|2
  • Sen o diğer soruda da zor cevap verdin.
    Direk sen şöyle de anlayalım.

'deki " ben ıslam. Dusmaniyim ben dinsizim ben ıslami sevmiyorum " de, niyetin anlasilsin!

0|1
    0|1
    • Turk İslam Bilginleri, islam Türk' e gelecek kalmıştır.

Abdüsselam : ( 1926 - 19 ) Pakistanlı Fizik Bilgini İlk nobel ödülü alan müslüman bilim adamı.

Ahmed Bin Musa : ( 10 yüzyıl ) Sistem mühendisliğinin Öncüsü. Astronom ve Mekanikçi.

Akşemseddin : ( 1389 - 1459 ) Pasteur önce Mikrobu bulan ilk bilim adamı. İstanbulun fethinin manevi babasıdır. Fatih sultan Mehmet' in Hocasıdır

Ali Bin Abbas : ( ? - 994 ) 1000 sene önce ilk kanser ameliyatını yapan bilim adamı. Kılcal damar sitemini ilk defa ortaya atan bilim adamıdır. Eski çağın en büyük hekimlerinden olan hipokratesin (Hipokrat) Doğum olayı görüşünü kökünden yıktı.

Ali Bin İsa : ( 11 yüzyıl ) İlk defa göz hastalıkları hakkında eser veren müslüman bilim adamı.

Ali Bin Rıdvan : ( ? - 1067 ) Batıya tedavi metodlarını öğreten islam alimi.

Ali Kuşçu : ( ? - 1474 ) Ünlü Bir türk astronomi ve matematik bilginidir.

Ammar : ( 11 yüzyıl ) İlk katarak ameliyatını kendine has biçimde yapan müslüman bilim adamı.

Battani : ( 858

• İslam zaten yüce bir dindir. Biz çok çok ona hizmet etmişizdir.

0|1
    0|1
  • Kainat İslam'la şereflendi...

0|3
    0|2
Yükleniyor...