İnsanlar ne için okula gider?

Okula gitmek sadece ileride iyi bir maaş alacağın bir işte çalışmak için midir, veya kendini geliştirmek ve bilgi edinmek için okuyan bilinçli insanlar da varmı?

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• genellemek çok doğru olmayabilir ancak her insanın eğer ki ailesinden gelecek 15 nesli doyuracak bir serveti yoksa meslek seçerken maddi kaygıları da olacaktır.. ancak bu aynı zamanda kişisel gelişimini de sağlamak isteyen insanlar olmadığını göstermez =) haliyle hem maddi düşünce hem de kişisel gelişim düşüncesi aynı anda bulunabilir insanlarda =) ailesinin geçimini sağlayıp onlara iyi bir hayat sağlayabilme arzusu küçük görülmemesi gereken bir şeydir..

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 14

• okul isi gönül isidir, egitimle cok para kazanilmaz Köseyi dönmek isteyen varsa diger yollarda denesin sansini.

1|0
    0|0
  • Okul eğitim ve öğretimin yanı sıra bir kültür ve gelecek için gerekli mesleki bilgilerin edinildiği yerdür , bence :)

1|0
    0|0
  • kendini geliştirmek içindir canım okul sen okula gidiyormusun ?

1|0
    0|0
  • Okul; bence insanların algılama,anlama yeteneğini ölçüyor. Hangimiz okulda öğrendiğimiz fizik,kimya,biyoloji bilgilerini hatırlıyoruzki, yada hayatımızın neresinde lazım olacak bunlar. İnsanların bu süreçte zeka kapasitesi tespit ediliyor ve ona göre iş kollarına dağılıyorlar. Yani bence tamamen hangi meslekten para kazanacağımızın karar aşaması okul. Okuma,yazmayı insan kendi kendinede öğrenebilir. Genel kültürünü geliştirebilir. Bunlar için okula gerek yok.

0|0
    0|0
    • tam olarak katılmıyorum kimya ve biyoloji derslerinden işlenilen konular örneğin insan vücudu hakkında kısıtlı da olsa anlamak için oldukça faydalıdır ayrıca edebi konular veyahut tarih bir uzmandan dinlendiğinde kademe kademe işledniğinde daha anlaşılırdır.

• eğtim sistemini savunmuyorum zaten özellikle eğitim görevlileri örnek işlevi görmeleri gerektikleri yerde çok bilinçsizler, ama bir çocuk için ilk okul dönemi bence sosyalliği öğrenmesi açısından gerekli.. yine de yolladığın linkte Erkin Koray'ın kızının hayatı imrenilecek nitelikte bence..

• bugun dünyanın en zenginleri okulu yarıda bırakanlar.. düşün artık..

1|0
    0|0
  • onun için olsa direk üniye giderdim ilk orta lise ile uğraşmazdım :D

0|0
    0|0
  • Öncelikle ailesi istediği için. Yaş ilerleyip büyüyünce okul bağımlılık yapıyor bırakmak istesende bırakamıyorsun zaten.

0|0
    0|0
  • neden giderler biliyomusun ilerde okulun hiç bir işe yaramayacağını anlamaj için. okula gitmeyen kişi bunu anlayamaz çünkü

0|0
    0|0
  • her ikiside çünkü insan üni lise ortamlarına girmezse utangaç içine kapanık biri olr hem ilerde iyi bir yerlere gelmek hemde kendini gelişirmek

0|0
    0|0
  • aileden alamadıgın bilgiyi ve ahlakı okulda ögretirler...(Yalnız adam)

0|0
    0|0
  • Ben boş zamanlarımı doldurmak için gidiyorum valla okula.

0|0
    0|0
  • hayat bilgisi :)

0|0
    0|0
  • okuma yazma öğrenmek ve hayat için gerekli bilgiler

0|0
    0|0
  • Beni babam evden kovuyor gitcek başka yer yok:D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Okula giderler çünkü liseli olup dudak büzüp bacağın eğricene koyup dömelip poz vermek için ...

1|0
    0|1
  • bazen rüyamda görüyorum, sabahın yedisinde gidiyorum koşa koşa falan :( özlüyorum abi.

1|0
    0|0
  • tabiki para kazanmak için şimdi benim zamanında öğrendiğim açılar nerde yok aldığm notlar işime yarramıyo o yüzzden kesinlikle para kazanmak için

0|0
    0|0
  • Hayatin gerceklerinden pek haberin yok gibi geldi bana.

1|0
    0|0
  • Spor olsun diye gidiyor insanlar. Hatta ogretmenler de bu yuzden var.

1|0
    0|0
Yükleniyor...