Okuduğunuz ilk roman hangisidir, konusu nedir?

İlk okuduğum roman Çalıkuşu idi. Genç bir kızın hayatını anlatıyordu akıcı bir dili olduğu için heyecanla okumuştum. Sizin okuduğunuz ilk roman hangisidir?

0|0
27|34

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç unutmam okuduğum ilk kitabı. Çünkü bana kitap okuma alışkanlığını kazandırdı o kitap. Hala saklarım kimselere de ödünç vermeyeceğim tek kitaptır.

Otuz Yaşındaki Kadın - Honore de Balzac

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ilk okul biri bitirdiğimde öğretmenim bir kitap hediye etmişti. Hemen o yaz okumuştum adi Kral Drosselbart'ti. Güzel bir çocuk romaydi, hala kitapliğimda durur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Okuduğum ilk roman Cerrah dı. Gerilim korku türü bir roman. IQ tavan bir seri katil falan klasik. :) Ben bildiğin damardan girmişim konuya :\

1|0
    0|0
  • Kafese sıkışır insan sonrası sonsuz karanlık

1|0
    0|0
  • Filler sultanı il kırmızı sakallı topal karınca kanks

1|0
    0|0
  • Roman okunmu diye sor

1|0
    0|0
  • Benim okuduğum ilk roman İse " Aynada Batan Güneş "

Ahmed Günbay Yıldız yazarı.

1|0
    0|0
  • ınan geçmişimi hatırlayamıyorum hakkaten geçmiş.

1|0
    0|0
  • Daniel Defoe'nun ıssız ada temalı Robinson Crusoe romanı. Çok sevmiştim.

1|0
    0|0
  • Senden önce ben

1|0
    0|0
  • Hatırlamıyorum

1|0
    0|0
  • İlk okuduğum roman Uçurtma Avcısıydı. Hikaye Kabil, Pakistan ve Amerikada geçiyor. Bir çocuğun çocukluk arkadaşı ve süt kardeşine ihanetini unutamaması üzerine.
    Bir benzeri olan Bin Muhteşem Güneşi de okumak istiyorum.

0|0
    0|0
  • Suc ve cezaydı cok sıkılmıştım yarıda bıraktım

İlk roman için yanlıs kitap

1|0
    0|0
  • Yüzyılın fırtınası

http://i.hizliresim.com/O9P3Mz.jpg

1|0
    0|0
    • " Konusu bir kasabada geçiyor, bu kasabada her sene kar fırtınası oluyor. Ama bu sene gelen kar fırtınasıyla birlikte bir yabancı kasabaya gelir, yaşlı bir kadını evinde öldürür koltuğa oturup orada gelmelerini bekler ve bilerek teslim olur. "

• Konusu güzel bir roman gibi duruyor

• Evet öyle ilerledikçe daha da ilginçleşiyor merak uyandırıcı

• roman okumadım öyle hatırlıyorum ama bir kitap okudum hz. sas. muhammed in hayatı çok ama çok güzel idi tavsiye ederim herkese

1|0
    0|0
  • suc ve ceza

1|0
    0|0
  • hatırlamıyrm

1|0
    0|0
  • Beyaz zambaklar ülkesinde :)

1|0
    0|0
    • Çok güzel bir kitap üniversitede hoca mecburi tuttuğu için okumuştum ama o kadar geç okuduğuma pişman olmuştum.

• Aynen gerçekleri çok güzel bir şekilde anlatıyor

• Hanımefendi sizin ile uzunca bir kitap sohpeti yapmak isterim ama şu an zamanim yok, başka zaman istersen konuşabiliriz. sizden bazı kitap önerileri almak istiyorum

• ben inciyi okumuştum, güzel ve büyük bir inci bulan fakir bir aileyi anlatıyordu, klasiktir

1|0
    0|0
  • Bambi

1|0
    0|0
  • Tutunamayanlar

1|0
    0|0
  • lise 1 de mehmet rauf eylul hic unutmam :D

1|0
    0|0
  • Ölü canlar. Ceset üzerinden para kazanan pis insanlardan bahsediyordu.

1|0
    0|0
    • Bir ara okumaya başlamıştım sonra yarıda bıraktım. Psikolojik bir kitap sanırım ö

• 7 sene önce okumuştum psikolojik değildi diye hatırlıyorum

• Ben de okuyalı çok oldu pek hatırlamıyorum olabilir tabi.

• aşk-ı memnu

1|0
    0|0
  • muzaffer oruçoğlu tohum tavsıye ederim tabi sol görüşlülere hitap ediyor

1|0
    0|0
  • Metal fırtına

1|0
    0|0
  • Yaprak Dökümü..

1|0
    0|0
  • tolstoy çocukluk

1|0
    0|0
  • evliya çelebinin seyehatnameleriydi sanırım

1|0
    0|0
  • hiç roman okumadım

0|0
    0|0
  • Kitap Okumam

0|0
    0|0
  • okumadım

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 26

• Siyah İnci, (İngilizce: Black Beauty) İngiliz yazar Anna Sewell tarafından 1877 yılında yazılmış bir romandır. Bu kitabı hayatının son yıllarında, hasta olarak yattığı evinde yazmıştır. Roman, Sewell'in ilk ve tek romanı olup, kısa bir süre içerisinde en çok satılan kitap haline gelmiştir. Sewell, kitap yayımlandıktan sadece beş ay sonra hayata veda etmiştir. Yaklaşık olarak elli milyon kopya satmış olan Siyah İnci tüm zamanların en çok konuşulan kitaplarından biri haline gelmiştir. Bu kitapta dosdoğru hayvan refahı öğretilirken, aynı zamanda şefkat, sevgi ve saygının insan tedavisindeki önemi vurgulanmaktadır. Siyah İnci çocuk edebiyatının bir öncüsü haline gelmiştir.

1|0
    0|0
  • İlk okuduğum olmayabilir ama ilk aklıma gelen, Namık Kemal'in İntibah adlı romanı.

Aşk, intikam, ölüm üzerine kurulu eski zamanlarda geçmiş bir romandı. Türk edebiyatında da yeri epey önemli.

1|0
    0|0
    • Evet okudum ben de akıcı bir kitap

• Jane Austen sadece yarattığı ''Mr. Darcy'' karakteri için bile sevilir. Emily Bronte'nin eserleri de güzeldir, Uğultulu tepeler var mesela öneririm okumadıysan, filmi de var. Günün güzel olsun.:)

• Konusunu biliyorum ama okumadım okuyacağım teşekkürler tavsiyen için seninde günün güzel olsun :)

• 1|0
    0|0
  • benimkide aynı yazardan
    "acımak" romanıydı bir aile dramını ve bu olayların genç bir öğretmen üzerindeki etkisini konu alıyordu hala kitaplarım arasında en kıymetlisi odur

1|0
    0|0
    • Kitabı biliyorum ama okumadım. Reşat Nuri Güntekin'in tüm kitapları harika bence.

• okumalısın bence :) bu arada haklısın Reşat Nuri' yi bende severim

• Peki bir öğretmen olarak okumam gerekli zaten :)

• Sergüzeşt diye bir kitaptı. Esir alınan bir kız vardı Dilberdi sanırım adı, onun hayatını anlatıyordu.

1|0
    0|0
  • Kraliçenin soytarısı'nı okumuştum ilk kez 7. sınıftayken, 16. yüzyılda ingilterede iki prensesin (kanlı mary ve 1. elizabeth olur kendileri) taht kavgası görü yeteneği olan bir kızın ağzından anlatılıyor. Gerçek tarihin başarılı bir kurguyla harmanlanışı bu kadar güzel olabilirdi, okumanızı tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • Mavi saçlı kız, lösemiye yakalanan bir kızın günlüğü (gerçek hikaye)

1|0
    0|0
  • Sanırsam ilk İnsan Ne İle Yaşar falan okumuştum

1|0
    0|0
  • İlk hangi romanı okudum hatırlamıyorum ama sanırım Jules Verne'nin eserlerinden biriydi.. Hala da okurum, sana da tavsiye ederim. :) Çalıkuşu'nu sevdiysen, Hep O Şarkı diye bir romanı var Yakup Kadri'nin. Mutlaka oku derim.

1|0
    0|0
  • Benim de okuduğum ilk roman Çalıkuşu'ydu. :)
    Çok ağlatmıştı beni o kitap...
    Pislik Kamran :)

1|0
    0|0
  • Canan tan - eroinle dans

1|0
    0|0
  • Sözde kızlar okudum sanırım 😁
    Hiç sevmemiştim hala gıcık oluyorum 😁

1|0
    0|0
  • eylül :) ilkokul 7. sınıfta basladım hala bitiremedim :D onlarca kitap okudum ondan sonra o hala yarım :D bir türlü okuyasım gelmiyor :D

1|0
    0|0
    • Çok güzel bir roman aslında sıkıcı mı geldi sana :)

• zaten ilk psikolojik roman olarak bilinir bir de kücük yasta okumaya basladım onu sıkıldım aklımda sıkıcı olarak kaldı bir daha da devam edemedim :D

• Anladım ama aslında sürükleyici bir kitap

• Benimde çalıkuşu çok güzeldi. ..

1|0
    0|0
  • Babamın gözleri kedi gözleri😂 yanlış anlaşılmasın kitabın adı bu😃😃

1|0
    0|0
  • İlk Namık Kemal'in intibahını okumuştum

1|0
    0|0
  • maksım gorki-çocukluğum

1|0
    0|0
  • beyaz dis

1|0
    0|0
  • Alacakaranlık serisi idi :D

1|0
    0|0
  • Dorian Gray'in Portresi

1|0
    0|0
  • Ben de ilk defa turkce bir kitap okudum roman. Kahraman tezoglu sanirim. "Vazgectim"cok begenmishtim

1|0
    0|0
  • Uğultulu Tepeler.

1|0
    0|0
  • suc ve cezaydı okudugumda psikolojimi bozdu

1|0
    0|0
    • Kaç yaşında okudun ki

• 17 yaşında okudum katilin planlarını, aklından gecenleri cok yogun anlatılıyor sanki kendi işlemişim gibi oldu sonra yarıda kestim

• Evet biliyorum kitabı ama çok hassas bir yapın var sanırım klasik bir roman çünkü daha küçük yaşlarda da okuyabiliyor

• Sekizinci renk🙊

1|0
    0|0
  • the peach thief kesinlikle oku

1|0
    0|0
  • Çalıkuşu

1|0
    0|0
Yükleniyor...