İngilizce anlatım?

Topluluğa herhangi bir konuda ingilizce bir metin sunmam gerekiyor. İlgi çekici şeyler olması gerek ve çok uzun olmamalı. Ne yapabilirim aklına hiçbir şey gelmiyor..

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Who is the ideal person for us? gibi bir soruyla başlayabilirsin sunuma.. Dikkat çekecektir.

someone who is the most handsome-beautiful? or someone who sings the best? or the richest man on earth? or the best footballer? gibisinden devam edersin.. düşünmeniz için.. ve cevaplar alabilirsin arkadaşlarından.. herkes için farklı cevaplar olduğuna vurgu yaparsın sonra..

sonracıma ideal insan anlayışının kültürden-kültüre, kişiden kişiye değiştiğini örneklersin.. Eski yunanlarda ideal kişinin iyi bir hatip (hitabetçi-konuşmacı) olduğunu söylersin mesela..

daha sonra ideal kişi tanımını onayladığın birisinden alıntı yaparsın.. örneğin; "Mevlana'ya göre ideal insan şu kimsedir" dersin. ve bunu desteklersin. tartışma ortamı yaratırsın. salt sunum sıkıcı olabilir. bu yüzden sınıfı da sunuma katmalısın..

her neyse.. başarılar kızım.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• klasik şeyler olsun bence. hayvanlar hakkında. nesli tükenenler falan olabilir. ya da çevre hakkında. ormanların azalıp taşların çoğalması gibi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Slayt mi?

0|0
    0|0
    • Slaytta sadece görsel ögeler kullanabilirim anlatımı çalışıp sunacağım ezberden de denebilir

• İngilizce ogrenmek cok kolay ama bazende cok komiktir. Mesela i * a car gibi cumleler cikabilir:) i run eacteam gibi şeyler. 12 sene ingilizce gorduk2ama hiçbişey bilmiyoruz. Bunların ingilizcesi olabilir. Ben her derstsn sunum yaparak hocalarin yerine anlattim sunum deneyimim var bu geverli2bi yöntemdir. Ama ingilizceden kagidi full doldurup 01 alabilecek kadarda yetenekliyim. d

0|0
    0|0
  • valla şu soruyu öğlen sorsaydın güzel bir metin yazardım sana ama uyucam birazdan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...