Neden kadın filozof yok?

Neden kadın filozof yok? Neden filozof kadın yok? Neden?

0|0
20|46

En İyi Erkek Görüşü

• Çoğu filozof bence. Ne fikirler ne fikirler

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• olmaaz mı var tabiki tarih görmezden gelmiş hemen hemen hepsini :) Olympe de Gouges Mary Astell Hannah Arendt ve daha niceleri sadece tarif görmezden gelmiş :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 45

• neden kadın şair yok gibi birşey bu kadınlar herşeyde uzmanlar ama bu tarz şeylere kafaları çalışmıyo

1|1
    1|0
  • var 1 olan marry astel amcasının sayesınde kendını gelıştıren bır kadın fılozof 2 hyapatia mısırın ıskendırıye şehrınde dogdu mılattan once 370 yılında 3 margaret cevandışh 1623 1673 yılllarında yasadı 4 ada lovelace 1815 1852 londrada dogdu şair baba matematıkcı annneden dogdu dahada var yanı

0|0
    0|0
  • Google'da "woman philosopher" dediğinde üstte bir liste çıkarıyor "popülerler" gibisinden. Pek öne çıkmamışlar sanıyorum, malum ataerkillik...

0|0
    0|0
  • Dedikoduyla deşarj oluyorlar felsefeye gerek kalmiyor

0|0
    0|0
  • Belli ki kadınların felsefeye ilgisi yok ya da felsefe yapmaya malum şeyi yok.

0|0
    0|1
  • neden mi? Sokrates: Kesinlikle evlen, karın iyiyse mutlu, kötüyse filozof olursun.

0|0
    0|0
  • Vardır mutlaka.

0|0
    0|0
  • Hakikaten tarih hiç kadın filozof'dan bahsetmiyor, bence sebebi belli yaratılış, akıl olarak filozofik bir akıla sahip olmadığı malumunuz, bugün bunu daha iyi anlıyoruz aslında kadın anne dır, anne olmak filozof olmaktan daha önemlidir, maalesef günümüzün kızları ( hakiki manada) anne olma noktasından çok uzakta olduğu görünüyor

0|1
    0|0
  • Kadın erkekten çabuk kırılır ama erkek kadından derin kırılır. Ve erkek kadından daha zor toparlanır. İşte bu sebepten erkek kadına göre daha derin düşünür filozof olur şair olur

0|1
    0|0
  • kadın düşünmeyi pek sevmez çünkü aklı yerine daha çok duyguları ile hareket eder kadın

1|0
    0|0
  • Kadınlar boş düşünmeyi sevmez.. Onların her fikrinde ve hareketinde bir msntık vardır.. Şaka bir yana günümüzde filozof yok çünkü gereksiz tüm şeyleri geçmişte düşünmüş adamlar. Keşke ozamanlar kadınlsrda okul okuyabilse erkeklerle aynı haklsra sahip olabilseydi..

0|0
    0|0
  • Fırsat Verilseydi Olurdu Buna Emin Ol Erkeğin Başardığı Çoğu Şeyleri Bayanlarda Başarabilior Yeterki Fırsat Verilsin Buna Adım gibi Emininki Bayanların Erkekleri Geçeceğinden Çünki Bayan Düşünceleri Erkeklerden daha Fazla...

1|0
    0|0
    • aynen zaten o dediğim var olan kadın filozoflarda şanslı olanlar şu an bile adını hatırladığımız bilim felsefe insanlarının eşleri kızları..

• Kadinlarin*

• Ve evet asiri dusunuruz :D

• @KoltukFilozofu

0|0
    0|0
  • kadınlar dırdır etmekten düşünmeye vakitleri olmuyor :) bu dırdırlar sonucu da erkekler hayatı yeniden sorguluyor :)

0|0
    0|0
  • Kadınların başka işleri varmış çünkü

0|0
    0|0
  • Erkeklerin başının etini yemekten felsefe yapmaya fırsat bulamamışlardır. :)

0|0
    0|0
  • Aslında her kadın filozoftur fakat bilim sanat anlamında degil cunku her gun bir sonraki gune ne giyeceğini nasıl kombin yapacağını üstün analitik fikirlerle karsilastirirlar eee durum böyle olunca da bilimsel olarak insanliga pek bir katkilari olmuyo

0|0
    0|0
  • Ne felsefesi evi kim supurecek

0|1
    0|0
  • Öyle denk gelmiş toprağam 😀

0|0
    0|0
  • Kesinlikle evlen, karın iyiyse mutlu, kötüyse filozof olursun.

Sokrates :D

0|1
    0|0
  • Mutlaka her filozofun arkasında bir kadın vardır

0|0
    0|0
  • sen hiç yol kenarında iç çeke çeke ağlayarak içki içen ayyaş veya sarhoş bir kadın gördün mü? ben görmedim. ama kadın kısmını adam dıye degıstır. belkı benı gorme olasılıgın artar :D

0|0
    0|0
  • Erkekleri filozof yapanlar kadınlar olduğu için olabilir belki..

0|0
    0|0
  • Çünkü kızlar beyninin sağ tarafını kullanıyorlar onlar bizden kat kat zeki oldukları için işin en zeka gerektiren kısmını bize bırakmışlar kafalarını yormuyorlar çünkü zeka bunu gerektirir ( sizde inandınız dimi)...

0|1
    0|0
  • Çünkü adam dünyayı yönetir -kadın ise adamı.

0|1
    0|0
  • Çok konuşmaktan düşünmeye fırsat bulamamışlarda ondan.

1|1
    1|0
  • Aslinda olay su hep erkek filozof var cunki onlari dusundurmeye yiten kadinlar var. 😎

0|0
    0|0
  • Vardır mutlaka

0|0
    0|0
  • Buyur sen ol minik.
    Tr feylozof görsün :)

0|0
    0|0
  • Belki olmuşturda tarihlere yansımamıştır

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 19

• m.radikal.com.tr/blog/neden-kadin-filozof-yok-6769

Serol aksel bence gayet güzel orneklerle açıklamış bunu ve sadece neden filozof olamadıklarını değil genel olarak kadınların neden birçok alanda daha az sayıda olduklarına değinmiş.

0|0
    0|0
  • vallaha biz birbirimiz ne giymiş ay şunun şurasını eleştireyimde birinin de kuyusunu kazayım diye kendimizi yırtmadan egolarımızdan sıyrılıp adam gibi beynimizi düzgün işlere yorabilsek on numara oluruz

0|0
    0|0
  • Bence saçını süpürge ettim demekten ev işinden ona vakit kalmamıştır😁😁 yoksa kadınlardan da iyi filozof olur bence

0|0
    0|0
  • Geçmişte Avrupa da kadınların sosyal hakları yoktu okuma yazmaları yasakken nasıl filozof olsunlar

0|0
    0|0
    • Ona bakarsan antik yunan diyelim cok da filozoflara sicak bakmiyordu hatta idama kadar gittiler.

• muhtemelen okurum. teşekkürler.. ve hala kadının bunu sindirmesi söz konusu.. bazı kesimlerde daha az bazı kesimlerde daha çok ben açıkçası ülkemizdeki kadınlarda bununla savaşacak gücü fikri görmüyorum

• @leary rica ederim Açıkcası ben de kadınların çaba harcamaya isteği olmadığını düşünüyorum günümüzde pek çok konuda

• var baya

0|0
    0|0
  • Aynada o dönemde keşfedilmiş galiba

0|1
    0|0
  • Aslında çokça var. Ufak bir araştırma yapmanız yeterli. :)

0|0
    0|0
  • Erkeklerin beyni daha büyükmüş ya kadinlardan o yüzden herhalde kadın Peygamberde yok zaten

0|0
    0|0
  • Çünkü eski zamanlarda kadına pek değer verilmiyordu

0|0
    0|0
  • Yoo var tabiki olmadığını nerden çıkardın?

0|0
    0|0
  • buyur canım bi' sıkıntı mı var U_U

0|0
    0|0
  • var ama yok denecek kadar az oldugu icin bilinmiyo

0|0
    0|0
  • Aaa cidden. Neden tokk

0|0
    0|0
  • kadın filozoflar var. neden olmasın?

sokrates'in hocası kadındı

0|0
    0|0
  • Kadin filozofta sen ol oku? Neden ben degilim diye sor neden yok deme.

0|0
    0|0
  • olsa iyi olurmuş

0|0
    0|0
  • Cunlu erkekler kicini devirip anca dusunur :D tabi saka bir yana harbiden neden yok

0|0
    0|0
  • Alışverişten süsten püsten düşünmeye fırsatımız yok :)

0|0
    0|0
  • Ne bilek

0|0
    0|0
Yükleniyor...