Barış Manço hayranlığı olan var mı?

Gençler öylesine bir dek gelmiştim barış manço nun işte sana anahtar şarkısını dinledim sonra hayran oldum tüm şarkılarını dinlemedim ama dinlediklerim çok güzel bu adamın şarkılarına hayran kaldım ve şu an hiç bir şarkıcının onun seviyesine ulaşabileceğini düşünmüyorum. Allah rahmet eylesin süper adammış keşke yaşadğı zamanı görebilseydim. Sizde seviyormusunuz şarkılarını?
Benim günlük dinlediğim şarkılar
Adem oğlu kızgın fırın havva kızı mercimek
Hala kızı Zehra
Arkadaşım eşşek
2 düşünürse 1mimar
En çok sevdiğimde Alla beni pulla beni al koynuna yaaaarrr. hayranıyım bu şarkınınnn?

0|0
7|18

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Barış mançoyu yeni yetmelerr bilmezz... ama onun kadar iyi şarkı yapanda çıkmadı henüz. her bir şarkısından ders çıkarılması gereken bir adamdı Mekanı cennet Olsun İnşallah. şimdikiler sevişmeden uyumayalım falan bilir onu bilmez.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çok severim

0|1
    0|0
  • Severim yalnızca.

0|1
    0|0
  • Kol düğmeleri
    Unutamadım
    Gulpembe
    Kesinlikle dinlemelisin.. :)

0|1
    0|0
  • ✋✋✋ben

0|1
    0|0
  • Hayranı olunacak en makul kişi sanırım bana göre.

0|1
    0|0
  • Yok ben değilim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Gel de hayran olma...

https://www.youtube.com/watch?v=25bTiCrQUaA

Barış Manço’nun Fransız spikere verdiği ders

Barış Manço, Fransa’da bir televizyon kanalının canlı yayınına konuktur.
    Karşısında küstah bir spiker vardır ve Barış Manço’yla dalga geçmektedir.
    Sürekli “İşte Türk, yani barbar, vahşi” vs. demektedir. Barış Manço daha fazla dayanamaz ve spikere “Yanınızda kâğıt para var mı?” diye sorar.
    Bu soru spikeri şaşırtır ve “Evet var ama ne olacak?” der. Barış Manço ısrar edince spiker cebindeki kâğıt paraları çıkarır.
    Bu olaydan az önce Barış Manço canlı yayında “Anahtar” adlı şarkısını söylemiştir. Bu şarkının bir bölümü şöyledir: “Beş Akif-bir saat kulesi, iki kule-bir Fatih, beş Fatih-bir Mevlana, iki Mevlana-bir Sinan”...
    Bu şarkı bir matematik sorusudur ve şarkıda adı geçen kişiler o dönemde Türk paralarının arkasında fotoğrafı olan kişilerdir...
    Barış Manço spikere sorar: “Bu paranızda fotoğrafı olan kişi kimdir?” Spiker, “General” der. Barış Manço diğer paralardaki kişileri de sorar. Spikerin verdiği cevaplar hep, “Falanca general, falanca amiral, falanca komutan” şeklindedir...
    Bu sefer Barış Manço cebinden Türk paraları çıkarır. Spikere şöyle der:
    “Bakın bu parada fotoğrafı görülen kişi Mehmet Akif Ersoy’dur, kendisi büyük bir şairdir. Bu fotoğraftaki kişi de Mevlana’dır, bir düşünürdür. Bu paradaki kişi Fatih Sultan Mehmet’tir, adaletin sembolüdür. Bu paradaki kişi ise Atatürk’tür, ‘Yurtta barış, dünyada barış’ diyen ulu önderimizdir.
    Bizim paralarımız işte bunlar. Biz Türkler ince ruhlu, kibar, medeni insanlar olduğumuz için paralarımızın arkasına şairlerimizin, düşünürlerimizin, bilim adamlarımızın fotoğraflarını bastık.
    Siz Fransızlar asıl kendiniz barbar, vahşi olduğunuz için paralarınızın arkasına hep savaş yapan adamlarınızın fotoğraflarını basmışınız!”

0|2
    0|0
  • Yeleli Bozkurt sevilmez mi?
    36.media.tumblr.com/.../...u56XEk1sanwz5o1_500.jpg
    @masengul @mühendisadayı61

0|2
    0|0
  • Allah Rahmet Eylesin. Her şarkısını severim. Ama ilk duyduklarım daha küçükken abimler olsun arkadaşları olsun flütle çalmaya çalışırdı "dağlar dağlar" ve "gülpembe" ilk o zaman duymuştum :)
    https://www.youtube.com/watch?v=OL4x_nyqzgI
    https://www.youtube.com/watch?v=RTpyeclPZuU
    https://www.youtube.com/watch?v=BI6Nk1cXBvk
    https://www.youtube.com/watch?v=Hgozf63LmsQ

0|1
    0|0
  • Hayranıyım
    bir kere olsun karşılaşmak isterdim

0|2
    0|0
  • Güzel şarkıları var. Hayran olmasam da severek dinlerim.

0|1
    0|0
  • severiz

0|1
    0|0
  • Üstad sevilmez mi :)

0|1
    0|0
  • öyle bir hayranlıgım yok ama severdım haladaha zaman zmaan nadırde olsa dınlerım

0|1
    0|0
  • Gerçek bir sanatçıymış.. şimdikiler kendilerini satma peşinde

0|1
    0|0
  • Çok sevdiğim sanatçılardan birisiydi

0|1
    0|0
  • gülpembe şarkısına bayılıyorum daglar daglar da öyle

0|1
    0|0
  • Ünlülere hayran olmam

0|0
    0|0
  • Bende hayranıyım ne şarkıları var daha. Bizim zamanımızın ekol üydü. aLahha gani gani rahmet eylesin. Adam gibi adam

0|0
    0|0
  • Geçmişten üzüldüğüm tek şey konserine ya da programına gitmemiş olmam :( Bütün şarklılarını ezbere bilirim. Hayran ne demek kendimi bildim bileli hergün dinlerim :D Adamın dibiydi hasıydı bitaneydi Barış Abim Allah rahmet eylesin inşAllah. Ve kesinlikle "hiç bir şarkıcının onun seviyesine ulaşabileceğini düşünmüyorum" cümlene katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Look at the tabela..

0|0
    0|0
  • Baris mancoyu ve sarkilarini sevmeyen cok azdır bu ülkede..

0|0
    0|0
  • Hayranlığım yok. Şarkıları iyi falan ama nasıl ne şekilde öldüğü aklıma geldikçe kızıyorum o adama.

0|0
    0|0
Yükleniyor...