Eleştiri yapacaklar yanıtlamasın lütfen, kitap yazmak istiyorum ama ortada konu yok?

arkadaşlar deli gibi kitap yazmak istiyorum, ama ortada konu yok, diyeceksiniz yeteneğin yoksa yazma. yeteneğim var ama yazma konusunda var konu bulmada vasat bir durumdayım. aklıma gelen yazılarla sözlerle dolu olan 2 defterim var aşk üzerine, bunları değerlendirmek istiyorum aşk romanı yazarak. lütfen bana konu bulmamda yardımcı olur musunuz?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kitabı kitap yapan sadece konu degildir. Herşeyden önce kendine has bir üslübun olacak ki bunun için tükr dil bilgisini iyi bilmen lazım. Kitap yazarken mesela chat yaparken yazdığın yazıları kullanamazsın ona dikkat et. Sonra kitabın gidi yonu de onemlı. En baştan başlaya bilir ya da sondan başlayıp geriye donuş yapabılırsın. Anlatım tarzı da onemlı. Sürekli cümlelerini degil mi ile bitirip tartışma havası da oluşturabilirsin şu şoyle dedı bu boyle yaptı dıyerek anlatıcı gıbı de yazabılırsın. Konuya gelince hiç mi hayal gücün yok. Hayal gücün yoksa yaşanmış olaylardan esinlen.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Hayatını yaz mesela , ilginçse tutar

0|0
    0|0
    • monotonlukta çağ atlamış insanım ilginç bir yanı yok yani hayatımın

• Sen bir şeyler yazmaya devam et, kısa hikayeler, anlar. Ama karakter oluşturmaya da başlamalısın. Yazdıkça şekillenir zaten. Kitap yazma kısmı sonraki aşama.

0|0
    0|0
  • İmkansız gibi görünen fakat hayatın bir noktaya sürüklediği kız ve erkeği anlat. Ama hemen kavusturma hep bir aksilik olsun hemen hemen her gün yan yana gecsinler ama birbirlerini farketmesinler

0|0
    0|0
  • Yazma yeteneğinin kilit noktası bulunacak konudur zaten. Bir başkasından konu istemen seni yazar yapmaz kendin bulmalisin

0|0
    0|0
  • Sanırım yalnız değilsin :) , bende aynı şeyi yaşıyorum. Hayatıni romanlastirmayi düşündün mü peki? Senaryo yazmakla ilgili şeylere bakinmakta faydali olabilir. Ayrica yazarlık atölyeleri var onladan bitanesinede gidebilirsin.

0|0
    0|0
  • Is kurucam ama para yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...