Kitap yazacağım. Dini içerikli kitap konusu önerir misiniz?

Dini içerikli ilk kitabımı yazmayı ve yayınlatmayı çok istiyorum. Bazen içimden bu kadar yazar varken senmi yazar olacaksın? senin kitabınmı alınacak? gibi umudumu kıran karamsar cümleler geçsede , o kötü sese kulak vermemeye çalışıyorum.

Yazacağım kitabı kafamdan değil tamamen kaynak kitablardan alıntı yaparak yazmayı düşünüyorum. Dini bilgilerime güveniyorum. 5 6 defter ful dolu notlarım var. Bu alanda bir çok kitab okudum ve birçok sohbete derslere katıldım. Tek sorun yazmayı düşündüğüm konunun zaten piyasada ki kitaplarda fazlasıyla bulunması. Ben biraz değişik , ilgi çekici , emsali az bulunan bir içerik barındırsın istiyorum. Bu yüzden konu bulmakta zorlanıyorum.

FARKLI BİR DİNİ KONU İÇERİĞİ BARINDIRAN KİTAP ÖNERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. TEŞEKKÜRLER :)

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Selam.

Dini kitap okuman ve yazma isteğin çok güzel. Ve yazmaktan çekinme. Şimdilik makale de yazabilirsin başlangıç olarak. Yazmanı ilerletince kitap işine de el atabilirsin.

Çünkü yazmak bir nevi tebliğdir kişinin kendisine ve topluma yaptığı bir çağrıdır.

"İçinizde öyle kişiler bulunmalı ki onlar, sizi hayra çağırsın, size iyiliği emretsin, sizi kötülükten vazgeçirmeye çalışsın ve onlardır kurtulanlar, muratlarına erenler." http://www.tanzil.net/#trans/tr.golpinarli/3:104

"Mümin erkek ve kadınlar birbirlerinin velileridirler. İyiliği emreder, kötülükten sakındırırlar, namazı dosdoğru kılar, zekatı verirler ve Allah’a ve resulüne itaat ederler. İşte Allah, bunlara rahmet edecektir. Şüphesiz, Allah, üstün ve güçlüdür, hikmet sahibidir." http://www.tanzil.net/#trans/tr.golpinarli/9:71

Peki, kitaplarda çokça bulunan bu istediğin konu nedir? Belki kitaplar o konuyu her yönüyle ele almamışlardır ve farklı bir bakış açısı ile değinilmemiştir bu konuya? Konuyu söylersen hem kitap tavsiyesi, hem de yazını tashih için yardımcı olabilirim umarım.

Teşekkürler. Selametle.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• konusunu gelip buraya soran bir yazarın kitabı tutmaz yazma bence.. önemli olan özgün olması

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Son üç peygamber. Kitabın dışında 3 tane elin birleşme resmi var. Bu arada kitabın yaklaşık elli sayfa kadarı yazarın saçma görüşleriyle dolu kalan kısmının tamamı tarihi bilgi ve belgelere dayalı muhakkak oku.

0|0
    0|0
  • En büyük kaynak kuran başka dini kitaplarda hurafe çok olabiliyor mesela azrail ismi kuranda geçmez hadislerde de israiloğullarının 10 can alan melekten birisinin ismi islama nasıl girdiği bilinmiyor ama zamanın müsebibleri bir şey bilmeseler böyle tefsir etmezlerdi deniyor. O yüzden kaynakların sağlam olmalı

0|0
    0|0
  • Kesinlikle ateistlere hitaben bir kitap yazman gerekiyor bence. Ama bunu kitabın kapağında isminde belli etmezsen çok iyi olur. İlgi çekici bir isim verebilirsin.

0|0
    0|0
  • mesela Atatürk ün dinimize olan bağalılığından ve saygısından bahsedebilirsin ya da avrupa ülkelerinde müslümanlara kafa kesen terörist olarak bakılıyo bu konu hakkında bizim onlardan farklı olduğumuzu anlatabilirsin

0|0
    0|0
  • Zor bir soru

0|0
    0|0
  • BENLİĞİNİ KAYBETMİŞ İNSANLAR.!

0|0
    0|0
  • atatürk ve din

0|0
    0|0
  • din neden yoktur nasıl kandırılıyorsunuz size nasıl yedirdik siz de nasıl kandınız enayi gibi olabilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...