Osmanlı neden Amerika kıtasına birkaç gemi göndermedi ?

ispanya portekiz falan bir sürü gemi göndermiş . oralarda topraklar kazanmışlar Osmanlı bu kadar güçlüyken neden birkaç gemi göndermedi ? çok şey farklı olmaz mıydı şimdi ?

0|0
76

En İyi Erkek Görüşü

• Osmanlı göndermedi ama

ben gönderdim :))

link

Şanlı Osmanlı'nın yaptıklarına

Bugünkü insanların hayalleri bile yetişemiyor

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• O sırada iç meselelerimizle boğuşuyorduk. Kendimize o kadar dönük, içimize o kadar kapalıydık ki, dünyada ne olup bitiyo kimse takip etmiyodu, zaten bu çağ dışında kalması sebeptir yıkılmasına.

0|0
    0|0
  • Osmanlının en güçlü oldugu dönemde fatih sultan mehmet dönemin de zaten amerika keşfedilmemişti ondan olabilir mi yada benim tarih bilgim çok yanlış cidden kötüdür tarihim ama ben öyle biliyorum

0|0
    0|0
  • 1453'te İstanbul'u fethetmiş yetmedi mi :)

0|0
    0|0
  • gönderdiklerinde ne olacaktı ki? uzaktaki bir yeri idare etmek de zordur

0|0
    0|0
  • İstanbul neyinize yetmiyor hala Amerika derdindesiniz.

0|0
    0|0
  • Canı istemedi.

0|0
    0|0
  • evet olabilirdi, ama osmanlı o zmaan kadar 3 kıtaya hükm ediyordu , kolay değil devleti biyütmek , sorunlarda vardı tabii içerde dışarda

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Koca Yusuf yüzerek mi gitti ?

0|0
    0|0
  • Donanma yapısı olarak daha hafif bir donanmamız vardı. Okyanusda bu gemiler dayanamadı. Gemilerin büyük ve dayanıklı gemilerin yapılması zaman ve savaşlardan dolayı mümkün olmadı.

0|0
    0|0
  • osmanlı bu kadar güçlü olduğu için ispanya ve portekiz oralara gemi göndermiş zaten. osmanlı'nın ihtiyacı yoktu.

0|0
    0|0
  • aslında her oluşumun ardında bir sebeb vardır hani o olayın olması gerekiyrodu osmanlının da parcalanması gerekiyordu parcalandı

ve şuna inan ne yaparlarsa yapsınlar osmanlı zaten yıkılacaktı

0|0
    0|0
  • barbaros göndermek istemiş.bize akdeniz yeterli demişler

0|0
    0|0
Yükleniyor...