Ulkemizde felsefeye ilgi neden bu kadar az?

ne kadar sacma sapan beyni tembellestiren ask ya da mizah kitaplari varsa okunuyor ama felsefe kitaplari satmiyor, bu ulkenin entelektuel seviyesi ne zaman yukselecek.

0|0
3|11

En İyi Kız Görüşü

• Sadece felsefe değilde teoriye dayalı hiçbir kitap okunmuyor maalesef sadece saçmasapan romanlar ilgi görüyor. Ve aslında ülkenin eğitim seviyesi arttıkça bunun değişmesi gerekiyor. Yani etraf üniversite mezunu dolu ama okuma konusunda bir gelişme yok. Tam tersine daha da aptallaşıyoruz.

0|0
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Bütün kanallarda sacma sapan ask dizilerinin olmasi, haliyle ask kitaplarininda patlamasina neden oluyor. Adam bir kitap yaziyor paraya para demiyor. Bizim ergenlerde alip okuyor. Korktugum buda degil, bu kitaplarin 10 20 sene sonra gelecek kusaklara kültür diye okutulmasi..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Insanların hayata bakışı ile alakalı. Biz de ufkunu genişletmek daha kaliteli yaşamak olarak görünmüyor bakın etrafınıza insanlar birbiriyle yarış halinde kadınların özelikle birbirinin kıyafeti Saçı evi arabası ev Eşyası bunlarla ilgilenen insanlar neden bir kitabın bir şey katmasını istesen ki?

0|0
    0|0
  • çoook zor çok

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Ben de şimdi onu düşünüyordum (inceeeee)

0|1
    0|0
  • yobaz kesime göre felsefe pisliktir.
    bunu yakinen duydum maalesef...

0|1
    0|0
    • Onu diyen olmesin gebersin...

• ülkenin politikasıyla alakalı. dinlerde doğmatik bilgiler vardır. dindeki esaslarla varlıgi ne kadar sorgulayabilir ki. felsefe yolda olmaktır.

0|1
    0|0
  • Düşünüyorum öyleyse varım, aynı nehirde 2 kez yıkanılmaz,

0|1
    1|0
  • felsefe ıhtıyaclar basamagında son sıralarda yer alır.
    Aclık barınma gıbı ıhtıyaclarını tamamlamamıs ınsanlar dusunmezler.
    Erkonomık olarak gelısmekle alakalı.
    Bakınız Maslow ıhtıyaclar pıramıdı

0|1
    0|0
  • ülkede egitim var mı

0|1
    0|0
  • çünkü felsefe düşünmeyi gerektiriyor düşünmeye ne gerek var assdgsdf

0|0
    0|1
  • beyin terk çoğu kimse

0|1
    0|0
  • Milleti karnını zor doyuruyor ne felsefesi.

0|0
    0|1
  • Beyin yok

0|1
    0|0
Yükleniyor...