Hangi gitardan başlasam

bas gitardan başlasammı ben metal müzik yapak istiyorum klasiklede olmaz, gitar kullanmayı da bilmiyorum

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ne çalmak istiyorsan onunla başla, Megadeth seven bir insanın eline klasik gitarı alıp Arenas çalmaya kasması bıktırıcı olabilir. Tabi ki çalacağın her şey sana bir şeyler katar ama başlangıcı esas istediğin gitarla yapman lazım, yoksa soğuyabilirsin bu işten. Kaldı ki klasik gitar ve elektro gitar bambaşka şeyler. 14-15 yıldır bu işin içinde tanıştığım pek çok kişi de böyle düşünüyordu.

Kendimden örnek vereyim lisedeyken elektrogitar isterken param olmadığı için akustik gitar almıştım, sonuç berbattı. Ne zaman ki elektrogitarımı aldım o zaman gitarı gerçekten öğrenmeye başladım. Şimdi klasik gitarım da var ona olan ilgim elektrodan daha fazla artık yaşlanıyorum herhalde :)

0|0
    0|0
    • Sen bas gitar diye sormuşsun ben elektrodan cevap vermişim, bas istiyorsan bas al tabi, elektro sadece örnekti.

• Bende yeni başlıyorum ilk gibson sg gt alıcam 2500 liraymış galiba ama dandiklemi başlasam yoksa direk sağlam gitarlamı öğrensem bilmiyorum hangisi daha mantıklı?

• Kötü gitar adamı müzikten bile soğutabilir, iyisini alacak paran varsa uğraşma kötüsüyle ama alırken muhakkak dene.

Kızlar Ne Diyor 4

• hiç gitar bilmiorsan klasikle başlaman lazım .şimdi bas çalanlar hemen amann düzle ne başlıyorsun basla başla derler inanma . senin paranı almak için yapıyolar . sen klasikle başla kısa bir süre klasikte öğren akorları .klasikle bas farkldır evet ama klasikle başlarsan alt yapın iyi olur . bütün iyi bas çalan tipler klasikle başlamıştır unutma

0|1
    0|0
    • Olur sanarım

• ben elektroyla başlamak istemiştim benim gitar hocam böle demişti bana . kendisi önemli bir gitarcıydı yani . önce klasikle başlayın diyordu herkse . sen bir kaç ay klasik öğren zaten hemen kaparsın . basa geçersin .akorları öğrensen yeter .

• ne kavga edicem gitardan anlamayanlar gitar çalmak çok kolay aaa diolar . türkiyede kaç tane elektro gitarda usta isim var bir elin parmaklarını geçmez . hani okadar kolaydı yapmayın ya bilmeyen konuşmasın

• bas zor klasikten başla elektroya geç

0|1
    0|0
  • Elektro ile basla zaten gıtar calmak cok kolay

0|0
    0|0
  • hadi ya ben de grup kurmak istiyordum benimle irtibata geçer misin

0|0
    0|0
    • yok ben tek başıma tıngırdatmak için gitar istiyorum

• metal müziği tıngırdatmak için mi yapacaksın :D

Erkekler Ne Diyor 2

• akustik çalabiliyorsan direk bassa geç...ilk ama kolay olduğu için akustik gitardan başla...bas gitarın amfiden gelen sesi ilk başta moralini bozabilir...zamanla...ama ben bastan başlıcam diyorsan en güzeli...ayriyetten öyle sert rifler atamazsın metal tarzı zamanla olacak işler...kolay notalar dene akustikle...

0|0
    0|0
  • elektro bağlama ile başla bence gitarı boşver ama illa gitarsa klasikle başla sonra acoustic. Gitar eğlencelidir

0|0
    0|0
Yükleniyor...