Gitar Hakkında?

Merhaba arkadaşlar , ben gitara yeni başladım. Silverio markalı gitar aldım. Bugün 2. dersime girdim hoca akorlara basarak çalmamı öğretti. Ama benim gitarımın sesi calarkan değişik çıkıyorum. daha doğrusu ses bile çıkmıyor. Sizce normal mi? Yoksa gitar mı kötü ? Yardım edin lütfen?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ben birkaç şey önereyim bari diğerlerine ek olarak. 2. dersten direk akorlara giriş yaptıysanız tahminimce pop gitar kursuna gidiyorsun. Şöyleki ilk olarak pozisyonun çok önemli. Bileğini düzgün şekilde kıvırman lazım, parmakların klavyeye düzgün oturmalı. Akor basarken bildiğin gibi farklı tellere aynı anda basıyorsun ve aynı anda titretiyorsun. Bastığın parmakların diğer tellere değiyorsa, düzgün ses çıkmaz. Bunu şöyle kontrol edebilirsin. Akoru bas ve telleri yukarıdan aşağıya tek tek titreterek in. Bozuk sesi duyduğun anda sol elinde neyi yanlış yaptığını anlamaya çalış. Yanlışını düzelt ve aynı şekilde devam et. Her telden düzgün ses çıktığı zaman tüm telleri titrettiğinde düzgün ses alman lazım. Bunu bir dene. Sormak istediğin birşey olursa çekinme. :D

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yeni başladığında tam basamıyosun parmakların alışmadığı için akorlara basarken sıkı basman gerekiyor ilk başlarda sonra elin kendiliğinden alışıyor zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Tellere sert basman gerekir zamanla alışırsın. En dandik gitardan bile ses cikar.

0|0
    0|0
  • Daha yeniysen parmaklar tam basmıyo olabilir. Veya alt, üst tellere değiyor olabilir

0|0
    0|0
    • Gitarda bozukluk yok yani? Bide bu gitar markası güzelmi bilgiliysen eğer?

• Tamam aklıma takılanı sorarım sağol :)

• Tamamdır rica ederim 😊

• Valencia

0|0
    0|0
  • Mesaj at özel olarak ilgilenirim

0|0
    0|0
  • Bilemeyiz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben de ilk başladiğimda düzgün ses çikmiyordu. Zamanla tellere daha iyi, sert basmaya başlarsin. Ayrica gitar yeni olduğu için sesi biraz daha farkli çikiyordur. Çaldikça sesi oturur.

0|0
    0|0
  • gerçek gitarın tellerine dokunduğun anda notalar ortaya çıkar. belki gitarın kötüdür :/

0|0
    0|0
    • Benimkide öyle ama akorlara basarken , yoksa benmi yanlış söylüyorum adını? :D

Yükleniyor...