#KADERE İnanır mısınız?

#KADERE İnanır mısınız?
#SerKan1923HanHazretleri. .

ALLAH (C. C.) Adil ve Hakimdir.

ALLAH (C. C.)'ın İki Farklı Kader Defteri Vardır. Bunlarda Bir Tanesi: 'Levh-i Mahv-ı İsbat'tır. Diğeri İse 'Levh-i Mahfuz'dur.

ALLAH (C. C.)'ın Levh-i Mahv-ı İsbat Denilen Kader Defteri; Cenab-ı Hakk’ın Yazar-Bozar Bir Tahtasıdır.

Burada Yazılan Kadere: ''Muallak Kader'' Denilir. Nitekim Bu Defterde Yazılan Her Şey Bazı Şartlara Bağlanmıştır ki: Bu Şartlar Yerine Getirilmezse, Yazı Kaza Edilmez ve Değişir.

Örnek Verecek Olursam: ''Levh-i Mahv-ı İsbat'' Defterinde Bir Kulun 70 Yıl Yaşayacağı Yazılmıştır. Ancak Bu Yazı Kulun Sadaka Verme Şartına Bağlamıştır. Eğer O Kul Sadakalarını (Kaideler Dahilinde) Verirse Bu Kadar Yaşayacaktır, Zira Vermezse Daha Az Yaşayacaktır.

Bu Defter ALLAH (C. C.)'ın Nihayetsiz İlminin Bir Tecelligahıdır. Bu Defterde Yazılan Kadere ''Mutlak Kader'' Denilir.

#NedenİkiKADERDefteriVar?

ALLAH (C. C.) Kullarını Hayırlara Teşvik Etmek İçin Bu İki Defteri Tanzim Etmiştir.

Kul ALLAH (C. C.)'ın Kendi Hakkındaki Ezeli Takdirini ve Değişmeyen Kader Defteri Olan ''Levh-i Mahfuz''daki Yazının Ne Olduğunu Bilmediğinden Kaderin Değişen Bu Defterini Dikkate Alarak Bereketli Bir Ömre Sahip Olmak Ya da Musibetleri Def Etmek Gibi Maksatlar İçin Sadaka Vermeye, Akraba Ziyaretlerine ve Diğer Hayırlara İcabet Eder.

ve Bu Sayede Sevap Kazanır.

ALLAH (C. C.)'ın Sonsuz Merhameti Bu Defterden Anlaşılmaktadır..

Bu Defter İle ALLAH (C. C.) Kullarını Tembellikten Kurtarmak ve Hikmet Dünyasında Yaşadıkları İçin Onları Sebeplere Yapışmaya Teşvik Etmek İstemiştir.

Bu Sayede ALLAH (C. C.)'ın Ezeli Takdirinin Ne Olduğunu Bilmeyen Kul, Daha Uzun Yaşamak İçin Ameliyat Olur, Sağlıklı Olmak İçin Spor Yapar, Rızkı İçin Çalışır..

Dolasıyla Kul Düşünür: ALLAH (C. C.) Bana Vereceği Rızkı Çalışmam Şartına Bağlamış Olabilir Ben Bu Yüzden Sebeplere Yapışarak Vazifemi Yapmalıyım, Sağlığım İçin Gerekeni Yapmalıyım ve Daha Sonra Neticeyi ALLAH (C. C.)'dan Bekleyerek Kısmetime Razı Olmalıyım Gibi Sebeplerle Kul Tembellikten Kurtulur.

ALLAH (C. C.) Kullarına Cüz-i İrade Vermiştir.

ALLAH (C. C.)'dan Umut Kesilmez.

ALLAH (C. C.) İsterse Bir Kişinin İşini Mermere Geçirir Otuz İki Dişini.

ALLAH (C. C.) İstemezse Bir Kişinin İşini, Muhallebi Yerken Kırar Dişini!

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @EskiKurtlardan @HalidBinVelid @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @Zibidi_Gonzales_06

@adıyook @BulutlarİyikiVar @Bordopanter @LaLkiLaL @Kızılcıkk @minik_şirine @RenkliRuya

Güncellemeler:
İnanmayanlar Lütfen Polemik Yaratmayın! Yemin Ederim Aleni Değil Ama Üstü Kapalı Çok Ağır Konuşurum İdrak Etmeniz Kapasitenize Göre Haftalarınızı Hatta Aylarınızı Bence Yıllarınızı Alır.

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Evet inanırım abi. İmanın altı şartındar birisidir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kader!.. Deyip geçme.. Bak ne diyor SIRRIN sahibi ; "Biz her insanın kaderini; kendi çabasına bağlı kıldık." (İsra suresi. 13)

1|2
    0|0
  • Bazı durumlarda inanmıyorum

0|1
    0|0
  • Evet, inanırım.

0|1
    0|0
  • Inanirim..

0|1
    0|0
  • Tabi ki inanırım.

0|1
    0|0
  • Teşekkürler paylaşım için

0|1
    0|0
  • Evet kadere inanıyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kesinlikle inanırım. Hatta araştırma da yapıyorum ama elle tutulur bir şey olmadığı ve hakkında çok az bilinen bir çeşit sistem olduğu için araştırmalarım 2-3 kelimeden öte gidemedi.

0|1
    0|0
  • İnandığım bir kader olduğu ama yinede kaderi insanın kendi yönlendirdiği yolunda..

0|2
    1|0
  • Kader ve Kazaya iman diyoruz şu var ama kaderim belli diyip vazgeçmemeli insan mesela uzun zamandır yalnızsa yanlız ölecem ben dememeli savaşmalı sonuç belli olsada yinede savaşmalı

1|1
    0|0
  • Kader bence bir satranç oyunu gibidir her şeyi sen kontrol edersin fakat Allah ezeli ebedi İlmiyle kimin kazanacağını bilir

0|1
    0|0
  • inanırım

0|1
    0|0
  • Kadere inanırım

0|1
    0|0
Yükleniyor...