#KADERE İnanır mısınız?
#SerKan1923HanHazretleri. .


ALLAH (C. C.) Adil ve Hakimdir.

ALLAH (C. C.)'ın İki Farklı Kader Defteri Vardır. Bunlarda Bir Tanesi: 'Levh-i Mahv-ı İsbat'tır. Diğeri İse 'Levh-i Mahfuz'dur.

ALLAH (C. C.)'ın Levh-i Mahv-ı İsbat Denilen Kader Defteri; Cenab-ı Hakk’ın Yazar-Bozar Bir Tahtasıdır.

Burada Yazılan Kadere: ''Muallak Kader'' Denilir. Nitekim Bu Defterde Yazılan Her Şey Bazı Şartlara Bağlanmıştır ki: Bu Şartlar Yerine Getirilmezse, Yazı Kaza Edilmez ve Değişir.

Örnek Verecek Olursam: ''Levh-i Mahv-ı İsbat'' Defterinde Bir Kulun 70 Yıl Yaşayacağı Yazılmıştır. Ancak Bu Yazı Kulun Sadaka Verme Şartına Bağlamıştır. Eğer O Kul Sadakalarını (Kaideler Dahilinde) Verirse Bu Kadar Yaşayacaktır, Zira Vermezse Daha Az Yaşayacaktır.

Bu Defter ALLAH (C. C.)'ın Nihayetsiz İlminin Bir Tecelligahıdır. Bu Defterde Yazılan Kadere ''Mutlak Kader'' Denilir.

#NedenİkiKADERDefteriVar?

ALLAH (C. C.) Kullarını Hayırlara Teşvik Etmek İçin Bu İki Defteri Tanzim Etmiştir.

Kul ALLAH (C. C.)'ın Kendi Hakkındaki Ezeli Takdirini ve Değişmeyen Kader Defteri Olan ''Levh-i Mahfuz''daki Yazının Ne Olduğunu Bilmediğinden Kaderin Değişen Bu Defterini Dikkate Alarak Bereketli Bir Ömre Sahip Olmak Ya da Musibetleri Def Etmek Gibi Maksatlar İçin Sadaka Vermeye, Akraba Ziyaretlerine ve Diğer Hayırlara İcabet Eder.

ve Bu Sayede Sevap Kazanır.

ALLAH (C. C.)'ın Sonsuz Merhameti Bu Defterden Anlaşılmaktadır..

Bu Defter İle ALLAH (C. C.) Kullarını Tembellikten Kurtarmak ve Hikmet Dünyasında Yaşadıkları İçin Onları Sebeplere Yapışmaya Teşvik Etmek İstemiştir.

Bu Sayede ALLAH (C. C.)'ın Ezeli Takdirinin Ne Olduğunu Bilmeyen Kul, Daha Uzun Yaşamak İçin Ameliyat Olur, Sağlıklı Olmak İçin Spor Yapar, Rızkı İçin Çalışır..

Dolasıyla Kul Düşünür: ALLAH (C. C.) Bana Vereceği Rızkı Çalışmam Şartına Bağlamış Olabilir Ben Bu Yüzden Sebeplere Yapışarak Vazifemi Yapmalıyım, Sağlığım İçin Gerekeni Yapmalıyım ve Daha Sonra Neticeyi ALLAH (C. C.)'dan Bekleyerek Kısmetime Razı Olmalıyım Gibi Sebeplerle Kul Tembellikten Kurtulur.

ALLAH (C. C.) Kullarına Cüz-i İrade Vermiştir.

ALLAH (C. C.)'dan Umut Kesilmez.

ALLAH (C. C.) İsterse Bir Kişinin İşini Mermere Geçirir Otuz İki Dişini.

ALLAH (C. C.) İstemezse Bir Kişinin İşini, Muhallebi Yerken Kırar Dişini!

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @EskiKurtlardan @HalidBinVelid @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @Zibidi_Gonzales_06

@adıyook @BulutlarİyikiVar @Bordopanter @LaLkiLaL @Kızılcıkk @minik_şirine @RenkliRuya

Güncellemeler:
İnanmayanlar Lütfen Polemik Yaratmayın! Yemin Ederim Aleni Değil Ama Üstü Kapalı Çok Ağır Konuşurum İdrak Etmeniz Kapasitenize Göre Haftalarınızı Hatta Aylarınızı Bence Yıllarınızı Alır.

0|0
87

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...