#KaraKedi Uğursuzluk Getirir mi?

#KaraKedi Uğursuzluk Getirir mi?
Dünya Tarihinde #Kedilerden Başka, Önce Tanrılaştırılan! Sonra Şeytanla Özdeşleştirilip Soykırımına Uğrayan Sonra da Tekrar Evin Baş Köşesine Yerleştirilen Hiçbir Canlı Türü Yoktur.

Bir İnsanın Önünden #SiyahKedi Geçmesinin Uğursuzluk Getireceğine İlişkin İnancın Kaynağının Milattan Önce 3000'li Yıllara Eski Mısırlılara Dayandığı Bilinmektedir.

O Devirde #Kediler Kutsal Bir Canlı Olarak Görülmekteydiler.

Hatta #SiyahDişiKedilerin Tanrıça Olarak Kabul Edildikleri Kazı Çalışmaları Sonucu Çıkan Duvar Kabartmalarından Anlaşılmaktadır.

O Devirde Mısır'da #Kedileri Hastalık ve Ölümden Korumak İçin Kanunlar Bile Yapılmıştı. Evin #Kedisinin Ölmesi Aile İçin Bir Felâketti. Aile Fakir Ya da Zengin Olsun Fark Etmez, #Kedi Mumyalanır, Çok Güzel Kumaşlara Sarılır, Hatta Mezarında Yanına Kıymetli Taş ve Madenler Bırakılırdı.

#Kedilerin Mısırlıları Bu Kadar Etkilemesinin Sebebinin Çok Yüksek Yerden Düştükleri Zaman Bile Yara Almadan Kurtulmaları Olduğu Sanılmaktadır.

#Kedinin Dokuz Canlı Olduğu İnancı O Zamanlarda Gelişmiştir.

Medeniyetler Geliştikçe İnsanlarda #Kedi Sevgisi de Arttı,

Hindistan'da, Çin'de #Kediler İnsana En Yakın Hayvan Oldular.

O Devirlerde, Bugünkü İnanışın Aksine #Kedinin Birisinin Önünden Geçmesi O Kişi İçin Şans Demekti.

#Kedilerden, Özellikle #SiyahKedilerden Nefret, #Hıristiyanlığın Kendinden Önceki Kültürleri ve Onların Sembol Kabul Ettiği Şeyleri Yok Etme Güdüsü İle Ortaçağda, İngiltere'de Başladı.

Bağımsız, Bildiğini Yapan, #İnatçıveSinsi Karakteri, Sayılarının da Şehirlerde Aşırı Artması İle Birleşince, #Kediler Gözden Düştü.

O Yıllarda Evinde #Kedi Besleyenler Yalnız Yaşayan Fakir ve Yaşlı Kadınlardı.

Yine O Yıllar #Büyücü ve Cadı İnancının Tüm Avrupa'da Histeriye Dönüştüğü Yıllardı.

#SiyahKedi Besleyen Bu Kadınların Kara Büyü Yaptıklarına Dair Kampanyalar Başlatıldı.

#SiyahKedilerin Geceleri #Şeytana Dönüştükleri Konusunda Korku Dolu Halk Hikayeleri Üretildi.

#Cadı Konusu Bir #Paranoyaya Dönüşünce Birçok Zavallı Kadın Kedisi İle Birlikte Yakıldı..

Fransa'da Kral 13. Louis Bu Uygulamayı Yasaklayana Kadar Her Ay Binlerce #Kedi Yakıldı.

Sonra da #Kedilerin Popülaritesi Tekrar Yükselerek Arttı.

#BoşunaDememişlerKEDİLERDokuzCanlıdırDiye..

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @CeyCess @EskiKurtlardan @HalidBinVelid @NikotinKolik @pilav_ustu_az_kuru_2 @Zibidi_Gonzales_06

@adıyook @BulutlarİyikiVar @Bordopanter @LaLkiLaL @Kızılcıkk @minik_şirine @RenkliRuya

0|0
87

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kara kedi çok sevdim hatta o gün sınava gitmiştim iyi geçmişti sınaav :D kedileri çok severim ayrı bir eve çıkarsam siyah bir kedim olamsını bile istiyorum

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• Onlarda Allah'ın bir yaratığı. Hem de çok şirinler. Nankör olduklarını düşünmüyorum. Sadece diğer hayvanlara göre daha zekiler. Kimseye boyun eğmiyorlar. Ben kedilerden ilham alıyorum bu konuda açıkçası

0|1
    0|0
  • Yok batıl bunlar ya :D

0|1
    0|0
  • sevmedigim icin uğursuz olduklarını düşünüyorum ama aslinda buna inanmıyorum

0|1
    0|0
  • Kedileri sevmem. Ama böyle şeylere de inanmam

0|1
    0|0
  • öyle bişey yok

0|1
    0|0
  • Bak cadı uğursuzluk falan yunan mitolojisinde geçer @sameoldlovee adlı arkadaşa sorabilirsin kendisi yunan yarıdm eder sana

0|0
    0|0
    • Teşekkür Ederim Detayları Okursanız İdrak Edersiniz Ben Kedilerden Haz Almam Nitekim Büyü Cadı Vb. Şeyler İle İlgilenmiyorum. Sadece Seven Çok Olduğu İçin Bir Yabancı Sitede Dikkatimi Çekti Çevirdim Paylaştım.

• Taaam problem yok

• İnanmıyorum buna.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Hiç bir uğursuzluk görmedim onu söyleyen deyyus neye istinaden söylemiş bilemedim. Bu cadı hikayeleri insanları paranoyak yapmış.

0|1
    0|0
  • Kediler candır çok severim renk ayrımı yapmam uğursuzlukta getirmez aslında uğursuzluk sadece bir kaç kişinin uydurduğu bir detaydır

0|1
    0|0
  • Küçüklükten aşılandı bana, görsem hep korkarım.. :)

0|1
    0|0
  • Alakası yok.

0|1
    0|0
  • bu sorudan çok bence gibi olmuş..

0|1
    0|0
  • Hurafe bunlar ya 😄

0|1
    0|0
Yükleniyor...