Barış Manço dinler misiniz?

Arkadaşım eşek favorimdir :3
Gülpembeyide çok seviyorum :)

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Barış Manço idolümdür..
    Gülpembe şarkısınıda çok severim bu şarkıyı babaannesine yazmış. Babaannesi gülünce yanakları al al pempemsi oluyormuş Barış Mançoda babaannesini kaybettikten sonra kurtalan ekspres ekibi bir beste tutturmuş Barış Mançoda o bestenin sözlerini oturmuş ve 5dkka içinde yazmış babaannesini anarak yaşarak.. herkes aşk şarkısı zanneder bu şarkıyı ama öyle olmadığını Barış Manço katıldığı her programda dile getiriyor bende eski programlarını açıp izlerim genelde. Barış Mançonun beni en etkileyen şarkısıda Domates Biber Patlıcandır hikayesi trajikomiktir çünkü.. hikayesinide seninle paylaşmak isterim

Barış Manço, eskiden (Yıl:1968) bir kızla tanışmış. Evlenme teklifi yapmak istiyormuş. Sonra evine çağırmış. O kadar hazırlıklar yapmış ki, şaşırsınız. Kız gelince öyle havadan sudan konuşmaya başlamışlar. Bir ara BM tam esas konuya girecekmiş ki kızın gözlerine bakınca vazgeçmiş. 30 dk sonra tekrar konuşacakmış, lâfa "ben" diye başlamış ama, sokaktan seyyar bir manav "Domates, Biber, Patlıcan" diye bağırınca ses şehrin her tarafından duyulmuş. Ama BM'nin dikkatı dağılmış, konuşamamış. Kız da senin gibi iki lâfı bir araya getiremeyen bir adamla beraber olamam demiş. Sonra da birbirlerini hiç görmemişler. Ama kız BM nin bütün albümlerini ve 45'liklerini ölene kadar biriktirmiş, saklamış.

BM de 20 yıl sonra bu olaydan çok güzel bir şarkı çıkarmış: "Domates Biber Patlıcan

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bütün şarkıları güzel zaten. Ama sanırım "Kol Düğmeleri"nin yeri farklı gibi. Şarkıdaki benzetmeye hayranım. Sevenleri iki kol düğmesine benzetmesi, ayrılmalarına katlanamaması ve onları bir araya getirmek için akşamın iple çekilmesi. Çok güzel ve dokunaklı. Bundan ayrı olarak, hepimizin bildiği "Bugün Bayram" şarkısı vardır. Her bayram aklıma mutlaka gelir açar dinlerim, insanın içini biraz burkar.

1|0
    0|0
  • Sarı çizmeli memmed ağayı da es geçme

0|0
    0|0
  • Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

1|0
    0|0
  • İyi ki söyledin bir dinliyeyiöm

0|0
    0|0
  • Gül pembe,

Şarkısından çok kendisini severim sevdiğim bir sanatçıydı unutmayacaklarımdan.

0|0
    0|0
  • Dinlerim

0|0
    0|0
  • gibi gibi
    kara sevda
    dönence şarkılarını severim

0|0
    0|0
  • Sence dinler. miyim 😀😀

0|0