Hristiyan Türkleri biliyor musunuz?

Hristiyan Türklerin hikayeleri Müslüman Türkler tarafından uğradıkları elemler ve zulümler ile doludur.
Gagavuz Türkleri ; Adeta Anaolulu soydaşları tarafından kökleri kazınmak için büyük çaba harcandı.
Karaman türkleri yunanistana sürgün edildiler. (Uygur Türkçesiyle yazılmış Nasturi dini metinleri Türkçenin en eski yapıtları arasında yer alırlar.) Güney Hindistan'daki Malabar sahilindeki Hıristiyan cemaatinin de 9. yüzyılda Nusaybin'li Mar Thoma tarafından kurulduğu rivayet edilir.
http://www.ortodokslartoplulugu.org/makaleler/tarihte-hristiyan-turkler/

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman Türklerin hoşgörüsüzlüklerinin sadece günümüze has bir özellik olmadığı aşikar. Sadece diğer inançlara değil aynı kökenden olanlara da acımasızca davrandıklarını tarih yazıyor. Ders kitaplarında yazılmaz tabi ama isteyen kitapçılarda arşivlere dayalı çarpıtılmamış eserler bulup okuyabilir. Ateş olmayan yerden duman çıkmayacağı gibi onlara boşuna barbar dememişler.

Bana hiç kimse müslüman Türklerin mücadelelerinin kılıçla değil sevgi ve hoşgörü ile kazanıldığını söylemesin, oluk oluk masum kanı aktı, gerektiğinde soykırım uygulandı, insanları acımasızca zor şartlarda yaşamaya zorladılar. Bu konuda o saygı duydukları tarih profesörleri bile hemfikirken insanların hala 3 maymunu oynamaları bana çok komik geliyor.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Benim atalarimda hristiyanmis, fatihin donneminde kilic zoruyla musluman olmuslar. Turkler barbar ve barbar bir gecmisimiz var bunu kabul etmeliyiz kimse ban aksinjde savunmasin!

0|0
    0|2
    • Evet barbarız :)

Daha demin diger sorumda neden Türk birliğine karşı çıktıgın belli oldu türk değisin işte devşirme etnik döküntüsün

• türkün bir olmasını istemeyenler Senin gibi TÜRK olmayan Balkanlardan gelen etnik devşirme döküntüleridir.
      Merak etme devşirildiğiniz yerlere gideceğiniz günler yakın

• Türk barbar değildir. Aşığı olduğunuz batının tarihinde vardır barbarlık. Onlara medeniyeti öğreten Doğu uygarlığıdır.

• Biliriz kendilerini. Sonra?

0|0
    1|1
    • sonra birileri islamın gücün gösterdik der 200 bin hrsitiyan türkün varlıgından rahatsız olup sürgün ettik diye zafer kazandık sanar

• Vay hainler.

• Bu konu dikkatimi çekti araştırmak istedim :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Oğlum sen hangi meymenetsizin yazdığı hangi sahte tarihi okuyorsun. Türklerin ki bahsettigim turkıye turklerı degıl Tarıh boyunca gelmış gecmış butun turklerın ınsanlara ezıyet ettıgını tarıh yazmaz.

0|0
    0|1
  • Lütfen Türkleri okadar Hristiyan düsmani gösterme.
    Unutmayin biz Türkler az Müslümanda öldürmedik ;)

0|0
    0|0
  • Asla. .. Türklerin barbarlıkla uzaktan yakından alakası yok.. Bir tek yahudi asker için koşel mutfağı kurulmasını emreden komutanlar Paşalar barındıran bir orduya sahipti benim atalarım. .. Yok öyle barbarlık filan. ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...