Yaşadığınız şehirle veya bölgeyle özdeşleşmiş lezzetler nelerdir?

Ankara tavası, toyga çorbası, entekke böreği... yaşadığım yere ait bilinen lezzetlerden birkaçı.

0|0
26|54

En İyi Erkek Görüşü

• Antep Antep Antep Gaziantep

ALINTIDIR:

TESCİLİ ALINAN YEMEKLER

Yapılan çalışmalarda Gaziantep Gastronomi ve Aşçılar Derneği; Öz Çorba, Şiveydiz, Ekşili Taraklık, Keme Kebabı, Sebzeli Peynir Böreği, Firik Pilavı, Katmer, Beyran, Kilis Kebabı Ve Samsaklı-Bahdenizli Kebap’ının Anadolu Mutfağını Koruma, Araştırma Ve Geliştirme Derneği; Yuvarlama, İçli Köfte, Ali Nazik, Lahmacun, Yeni Dünya Kebabı, Çiğ Köfte, Simit Kebabı, Soğan Kebabı, Antep Salatası Ve Ezogelin Çorbası’nın Gaziantep Kulübü Derneği İse Alaca Çorba, Sarımsak Aşı, Akıtmalı Köfte, Sarımsak Kebabı, Zeytin Böreği, Özbek Pilavı, Malhutalı Köfte, Buhara Pilavı, Maş Piyazı Ve Peynirli İrmik Helvası’nın tescil işlemlerini yaptırdı.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 53

• bursa : iskender kebap iznik köfte inegöl köfte pideli köfte cantık kestaneli pilav kestane şekeri cevizli lokum akide şekeri bursa pidesi oğmaç çorbası çiger sarma köpoğlu salatası kemalpaşa tatlısı muradiye çorbası kaymaklı gülvarak tatlısı mihalıc peyniri hünkar beğendi tahinli pide kartalaç cendere tatlısı pazılı trilye kebabı sakızlı kebap fırında süt helva incir dolması daha bir çok yemek çeşidi

2|0
    0|0
  • Midye dolma,sokak lahmacunu,kokoreç

2|0
    0|1
  • denizli kebabı

link

1|0
    0|0
  • Rakı & balık <3 köfte.

3|0
    0|0
  • konyalı değilim sadece yaşıyorum burda varları yokları etli ekmek adamların etliekmek kafalılar.

1|0
    0|0
  • ankara keçisi :D

1|0
    0|1
    • ankara simidi nie meshur deimos hala cözemedm:))

• batak helvası varmışş bide ..ben tatmadım ama

• ben de helva yemem... bilmiyorum

• Kaburga dolması, çiğ köfte, ciğer şiş, meftune, sumaklı dolma ve daha niceleri. Acıktım sanki. :)

2|0
    0|0
  • KAYSERİ

Çorbalar

Toga Çorbası

Katıklı Aş

Bulgur Çorbası

Arabaşı Çorbası

Börek Aşı Çorbası

Mantılar

Etli Mantı

Yağ Mantısı

Tepsi Mantısı

Tepsi(Pirov) Mantısı

Hamur İşleri

Kıymalı Yağlama

Şebit Yağlaması

Su Böreği

Ana Yemekler

Pehli

Pirinçli Köfte

Fırın Ağzı

Karın Mumbar

1|0
    0|1
  • Larke buyur =)) link

1|0
    0|0
    • Oyy ellerine saglik ama aksam aksam yapilcak sey mi bu, hadi ben buraliyim bi sekil de yerim de sen ne yapicaksin, agiz sulandiran bi goruntu valla :))

• Ahaha biri de bana yollarsa neden olmasin, aslen Istanbul da yasiyorum ben de, memleketten bahsediliyor zannettim burda, sonra da bozmiyim dedim:)) Yani 2 miz de linke bakmakla yetinicez malesef :)

• Oyy olur mu oda gelsin, deme oyle, belki oda bize entekke boregi ikram eder, kisa gunun kari :)

• Bodrum- içki..

1|0
    0|1
  • adanalıyık :)))

1|1
    0|1
  • karnın acıktı dımı :D Schnitzel ,Sachertorte ,Elmalı Strudel

2|0
    0|1
  • Melemen ve sucuklu tost

1|0
    0|0
  • "Omaç" var sevdiğim yemek olarak onun dışın da pek bilmiyorum

1|0
    0|0
  • memleketim malatyanın analı kızlı köftesi,polatt köftesi ve kiraz yaprağı köftesi vazgeçilmezimdir.200 den fazla köfte çeşidinin içinde en sevdiklerim bunlar:)

1|0
    0|0
  • çiğköfte,bumbar,kelle,şıllık tatlısı,

1|0
    0|0
  • testi kebabı ...

nevşehir tava ...

1|0
    0|0
  • antep desem saymama gerek yok heralde :)

1|1
    0|0
  • şeftali,havlu,kaplıca,uludağ,iskender kebap,çakı,kestane,kestane şekeri, inegöl köfte,ipek...

1|0
    0|0
    • bursaspor cok şanslı taraftarı gümbür gümbür

• evet bende askerliği ankarada yaptım ankara kalesine ve anıtkabire gittim beştepe ve anıttepeyede sık sık gittim.ama lezzetlerinden pek faydalanamadım :S simit hariç :D

• Pişmaniye :)

1|0
    0|0
    • izmit ... hmm

• sincanı pek sevmezler.. mamak sincan biraz degişti .. yeni yeni yerleşimler devri.. sanki Türkiyeye sıgamıcas gibi bi his var içimde yavs yavs

• Evet çok haklısın Bende Kocaeli/gölcükte Oturuyorum Ford Otosan Fabrikası Buraya geldikten sonra Yılda 7-8 bin gçö geliyor gerçi çoğu yine karadeniz kökenli benim gibi ama sevilmeyen karakterli insanlarda çoğaldı üzülüyorum...sincan pislik yer ya zaten tam terkedilmiş fabrikaların bulunduğu yerleri var Ben Sincan cezaevinde bölük çavuşuydum orda yaptım askerliğimi içerisi belki bilirsin kampüs ceza evlerini saran duvarların içerisi daha güzeldi çünkü

• Tekirdag köftesı

Edirne cigeri

kacamak

bulamaç

1|0
    0|1
  • İzmir - Tire/Selçuk/Ödemiş bu civarlarda yapılan ''kabak çiçeği dolması, keşkek ya da girit kabağı salatası'' oldukça lezzetlidir. İlgililere tavsiye ederim :)

1|0
    0|1
  • Başkente özgü lezzetler ; Höşmerim tatlısı, Bazlama,cızlama,gözleme, öllüğünkörü, çoban kavurma, orman kebabı, sızgıç, siyel,siyer. Daha çok var ama kalanlarıda sevimsiz şehirler yesin topram. ( :

1|0
    0|0
    • topram orman kebabı buranın mıydı .. cok severm bilmezdim bunu misal.. wauww

• e afiyt olsn

• Biraz sitemkar oldu ama eyvallah ( :

• Sucuk,pastırma ama ek olarak "kaymak" da var:)

1|0
    0|1
    • kayseri.. wuuu.. off sucuk gece gece kaymak bal .. düz duvar..

• Olur olur o kadarcık kayseriyi de sayabiliriz 100le olmasa da 70 le geç hadi:P

• holleyy ozaman

• 1|0
    0|0
  • Tekirdağ Köfte.. Peynir Tatlısı

1|1
    0|0
  • trafiğin llezzeti tadından geçilmiyor istanbuldayım ve akşam iş çıkışı e5 de metrobüste ya da tramwaydayken e-5i izliyorum her araçta 1 kişi ve gıdım gıdım ilerliyorlar bu o kadar mutlu ediyor ki beni onlara durmadan bela okuyorum :))

1|0
    0|1
  • kayseri mantısı pastırma yağlaması çok güzel, memleketimin testi ve tandır kebabıda çok güzel :)

1|0
    0|0
  • Kastamonu -Çekme Helvası,etli dürü ,sarımsak , pirinç ...

1|0
    0|0
  • tabikide zetin yağlıları ve buzikisi uzosu taveraları sirtakisi:))

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 26

Yükleniyor...