Bale yapanlar buraya... :)

Bale; sanat olarak sevdiğim bir sanat dalı olmasına rağmen, o parmak uçlarının halini görünce içim bir tuhaf oldu, canınız acımıyor mu hiç?

Bunu merak ettim, cevaplar için teşekkür ederim herkese... :)

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• dediğin şey point ise bunun bi eğitimi var ve her bale yapan point eğitimi alamaz. ayak ve vücut yapısının uygun olması gerek. baleye başlar başlamaz da point yapılmaz, belli bi süre vücudu eğittikten sonra başlar point eğitimi. bu eğitimi almak bi nevi yükselmektir balede.

ben de yaptım bale ama uzun soluklu düşünmediğim için point eğitimi almadım. ayaklarımda bi sorun olmadı.

0|1
    0|0
    • point diyorum evet, parmak ucunda yükseliyorlar ya hani, dışarıdan bakınca sanat, estetik tamam,

ama o acıya nasıl dayanıyorlar, bunu sormuştum tam olarak.

• point pabuçlarının parmak ucu sert oluyor ve destek sağlıyor. eskiden ahşaptan yapılırmış ucu artık nasıl bilmiyorum sanırım bu sayede daha kolay oluyor. yoksa bütün ağırlığı parmakların taşıması zor olurdu.

• uzman tv'de izledim,pointlerin ucu çelikten yapılıyormuş, bir süre sonra parmaklar nasırlaştığı için acı hissedilmiyormuş, yine de zor bir sanat olsa gerek.

Kızlar Ne Diyor 1

• Bir kere deniyim dedim parmaklarım çıt çıt etmeye başlayınca bıraktım.

0|1
    0|0
    • bale eğitimi 6 yaş civarında başlayıp, yaklaşık 10 yıl sürüyor, eğitimin öğrenmenin yaşı yoktur ama en azından bale eğitimi senden benden geçmiş artık yaş itibarıyla. :)

• ,Hee yaa ama ileride nasip olurda kız çucuğum olursa hemen dans. Tek yapacağı iş dans olacak.

• istediğin gibi olur inşallah :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Sain Benoit College tango klubü üyesiydim. Tango olmaz mi? :)

0|1
    0|0
    • tangoda parmak ucunda durup, parmakların su toplayıp, yara içinde kalmıyor. :)

Yükleniyor...