Freud hakkında?

Freud hakkında ne biliyorsunuz? Sizce iyi biri mi?

0|0
8|22

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle iyi biri zaten aklı fikri hibnelikte olan totoşun teki olsaydı bir kere bilim gibi faydalı bir işle uğraşmazdı. Kendisi yahudi bir ayilenin çocuğu olup epey bir fakirlik çekmiştir. Aslen de cerrah doktor olup beyin ameliyatı yapabilen biri iken belli bir yaştan sonra insan zihnine merak sarmış ve kimsenin yapmadığı araştırmaları yapmış en çok da rüyalar üzerinde durmuştur. Psikoloji bilminin kurucusu ve öncüsüdür. Ve maalesef psikolojiye freud dan sonra bir Allahın kulu bir kelimelik katkıda bulunmamış hep onun bkunu yemişlerdir.

1|0
    0|1
    • 😄 özet geçtin çok iyi oldu

Erkekler Ne Diyor 21

• bazı görüşleri günümüzde çürütülmüş olsa da modern psikanalizin kurucusudur. bu yüzden önemli bir abimizdir.
    aşağıdaki bazı yorumlarda "felsefeci" olduğu yazıyorsa da kaale almayın, freud "nörolog"dur.

1|0
    0|0
    • Evet felsefeci olmadığını biliyorum peki hangi görüşleri çürütüldü?

• uzun uzun yazılması gereken bir konu. ayrıca ben konunun uzmanı değilim. konu üstüne bilgilerim genel kültür düzeyinde. internette bu konuyu araştırısanız daha sağlıklı kaynaklara ulaşırsımız.
      ancak benim aklıma şu an iki tanesi geliyor.
      anaerkillerde "oedipus kompleksi" olmamaması,
      "kadınlar, erkeklik organına sahip olamadıklarından erkekleri kıskanırlar. tüm komplekslerinin ve nevrozlarının sebebi budur." şeklinde özetleyebileceğimiz görüşünün bu gün tutarsız ve saçma olarak değerlendirlmesi.

• Evet işte oedipus teorisi hakkında eksik kaldığım bir şeyler vardı bakıcam bende araştırayım bir . Ve evet bu ikinci bahsettiğin de çok saçma gerçekten. Arthur Schopenhauer da böyle düşünüyor

• ünlü bir dr ama psikoloji alanında çalışma yapmış deha denecek kadar zeki bir insan

1|0
    0|0
  • Psikanaliz başlı başına devrim yaratacak bir kuram. Söylediği herşey doğru.

1|0
    0|0
    • Her şey mi?

• Yani özetle kıskançlık insanın doğasında vardır. Bu konuda Freud u haklı buluyorum. Kimleri kıskandığımız değişebilir ama herzaman birşeyler kıskanılır :D

• Doğru 😄

• Bir eğitimci olarak biliyorum, bene Freud zamanın en büyük insanlarından ve damgasını vurmuş bir kişidir

1|0
    0|0
    • BAzıları sapık felan diyecektir ama çağına damgasını vurmuştur

• Bir tanıdık çıakr maazallah :)

• Peki o zaman :)

• sigmund freud mu

1|0
    0|0
  • bir merhabamız var o kadar

1|0
    0|0
  • Freud aslında piçin biri

0|0
    0|0
  • oedipus kavramı manyak bir kavram :)

0|0
    0|0
    • Evet baya. Sen doğru buluyor musun bu teoriyi?

• gerçi beni annanemle dedem büyüttü bundan nasıl bir sonuç çıkarmalıyım :D

• 😄 bilemiyorum şimdi bir arkadaş da oedipus teorisi çürütüldü dedi baktım doğru. Bu konuda napacaksın 😄

• Tarih öncesine ışık tuttuğunu düşünürüm

0|0
    0|0
  • totem ve tabu kitabıyla dikkatimi çekmiş bir bilim adamı

1|0
    0|0
  • hz musayla ilgili olan kitabını uzun zaman önce okumuştum

0|0
    0|0
  • iyi biriyse fatiha filan mı okuyacaksın arkasından? bence kişiliginden çok araştırmalarına, psikoanaliz gibi konulara çalış kendin karar ver degerli bir insan mı, degil mi die..

0|0
    0|0
    • Allah inancı olsa okurdum belki ama Freud ateist. İyi biri olup olmadığı tabiki ilgilendirir. Adam psikoloji adamı.

• sen onun hakkında ne biliyorsun

0|0
    0|0
  • Ksdeki sapiklarin atasi

0|0
    0|0
  • cinsel uzman mıydı?

0|0
    0|0
  • Iyi veya kötü felsefeci yoktur. Kafayı yemis veya yemek üzere olan felsefeci vardır.

0|0
    0|0
  • Ooo adamım benim ;)

0|0
    0|0
  • salağın teki

0|0
    0|0
  • Felsefeci olduğunu biliyorum sadece

0|0
    0|1
  • Sapığın teki, ve kendi sapıklığını insanlığa genellemiş bizde oturmuş onun hayatını ezberliyoruz

0|0
    0|0
  • iyi biri. ama freud dan daha etkili ve ilerde olan bizim ülkemizde tek kişi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Adamım. Ne kadar aykırı ve ateist olsa da soyledigi çoğu şey doğru. Sadece süper egonuz karşı çıkıyor adama... ;) ;) ;)

1|0
    0|0
    • Freud u yanlış yorumluyanlar yüzünden böyle bence. Ama dört dörtlük değil Freud

• Evet teorinin adini bilmiyormuşum. Ama savunma konuunda şüpheliyim. Bende kararsızm sen gbi.

• Okumamız lazım :)

• Lisede eğitim psikolojisi dersinde baya bahsetmiştik ama çok hatırlamıyorum şimdi 😄

1|0
    0|0
  • Kız nerden bilelim iyi biri mi. Ama verdiği bilgiler paha biçilemez o ayrı konu

1|0
    0|0
  • Iyide tuhafta :)

1|0
    0|0
  • İyi bilirdik

0|0
    0|0
  • iyi biri olup olmadığının neyi önemli kitapları güzel..

0|0
    0|0
  • Ilk defa duydum

0|0
    0|0
  • Kesinlikle nefret ediyorum.
    Cinsiyet uzerine analizler yapmis
    Ayni evde iki kiz kardesle evli (?)
    6 cocuk belirsiz aile lafa geldi mi
    Dogu soyle fena soyle fena

0|0
    0|0