Hiç Kur-anın Türkçe Mealini Okudunuz mu?

Arkadaşlar Hiç Kur-anın Türkçe Mealini Okudunuz mu?

İnanmayanlara saygı duyuyorum inananlara ve okumayanlara da Yüce Allah'ın bize ap açık ayetlerle surelerle verdiği mesajı satırı satırına okumalarını diliyorum..

0|0
1016

En İyi Kız Görüşü

• Inançlı olmayan okumak zorunda değil ama Müslüman'ım diyen biri Kur'ân'da ne yazdığını merak edip okumuyorsa inancını gözden geçirmeli okumayanlar Arapça bilmiyorum orjinal dilinde okumak daha hikmetli gibi bahanelere sığınıp okuyup öğrenmiyorlar. Önce kuranda ne yazdığını anlamak için kendi dilinde okuyacaksın hayatına uygulamaya çalışacaksın sonra öğreniyorsan Arapça öğrenip orjinal dilinde okuyacaksın ama anlamadıktan sonra okumamın bir anlamı yok önce anlamak bilmek gerek

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Evet, okudum. Türkçe'ye çevrilmesi için Elmalılı Hamdi Yazır'la görüşen Atatürk'e sonsuz teşekkürler. İnsanın içi huzur doluyor. Saatlerce okurum

0|1
    1|0
    • kuran uygur alfabesinden bu yana çevrilmiştir zaten Türkçe Kur’an Tercümeleri. Kur’ân-ı Kerîm’in tercüme edildiği en eski dillerden biri de Türkçe’dir. 950’li yıllardan itibaren toplu olarak İslâmiyet’i kabul eden Türkler’in Kur’an’ın bazı küçük sûrelerini kendi dillerine çevirmiş olmaları muhtemeldir.

• Ben Uygur alfabesini bilmiyorum ama :)

• Atatürke teşekkür ettin ya bunun zoruna giden o ya :D illa bir kılıf uydurmaya calısacak pezevek :D

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• Evet okudum

1|1
    0|1
  • okudum ve bir yaraticinin cok eslilik, kölelik, kadinin dövülebilecegi, kadini savas ganimeti olarak alinabileceginden bahsetmesi, diledigimi dogru yola iletirim diyip bir kisim insani cehennem icin yaratmis oldugunu söylemesi, kalbini mühürledim isteseler de inanamazlar diyip bu kisileri inanmadiklari icin cehennemde azap görecegini söylemisi vs bir yaraticiya ait cümleler olamaz. kitap insan elinden ciktim emevi zihniyetiyim diye bas bas bagiriyor.

0|0
    0|1
    • okusaydın herşeyin bir nedeni oldugunu anlardın bence kulaktan duydun okumadın

• @Leomonade bana diyorsan ben bahsettigim konularla ilgili ayet verebilirim, sorana diyorsan veremez cünkü yok öyle bir ayet, kurani okumus olsa zaten bunu biliyor olmasi gerekir.

• Yok sorana dedim :D

• Okudum hayranlık verici sınırsız zeka ve ilim kokuyor.. Dağların yeryüzü için kazık görevi gördüğünü öğrenince çok şaşırmıştım ve evrenin gitgide genişlediğini Kuran bunu kaç yıl önceden söylemiş

0|1
    1|0
  • Okudum ama çok az ne zaman namaz kılcam okuycam desem hep şeytanın vesvesesine uyuyorum 😢😢😢

0|1
    0|0
    • günde 1 vakit namaz kılıp alıştıra alıştıra başlayabilirsin..

• tek bir taktiği var namazla başlamasanda abdestli gez normal abdest alıp uyu

• Alıştırıcam kendi mi buna çünkü Allah beni sevmiyo diye çok korkuyorum böyle demek de günah mı bilmiyorum ama

• Ben okudum. Neye inanıp inanmadığını bilmen gerekiyor okunması lazım bencede

0|1
    0|0
  • Okudum

0|0
    0|0
  • Evet okudum

0|1
    0|0
  • elh cogu kez okudum ıns. rabbım yasamayıda nasıb eylesın :) cumlemıze

0|0
    0|0
  • Evet okudum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• "biz anlayasiniz diye arapca bir kur an yaptik" zuhruf \3 kur an okumamizi değil anlamamızi istiyor ben anlamadığımiz bir dilde Kur an okunmasına karşıyım ya arapca öğrenip okursun ya da anladigin bir dilde okursun

1|1
    0|0
  • evet okudum

0|1
    0|0
  • Okudum, o günden beri de dinsizim

2|0
    1|0
  • arada bir merak edersem okuyorum

0|1
    0|0
  • kuran
    inciller
    Tevrat
    zebur

1|1
    1|0
    • neyi seçtin?

• allah evrenin varlığından beri vardır doğmamıştır onun eşi olmaz çocuğu olmaz Hz. İsa meryemin rahmine düşen bir melek ve son mesih Hz. Muhammed peygamberimizdir ademden önce ruhu yaratılmıştır

• @MyMoon35 peygamberini ilahlaştırmaktan başka bir şey yapmıyorsun şuanda

• okudum elhamdulıllah

0|1
    0|0
  • Evet okudum tabii

0|0
    0|0
  • Bu sayı çok az ama. İnsanlar anlamını bilmediği bir şeyi okuyor. Örneğin ettehiyyatü duasinı okuyan bir müslümana sor ne anladın diye hiçbir şey diyemez. Kızdıgım nokta da bu. Dört dörtlük müslümanlık değil bu.

0|0
    0|0
    • dört dörtlük müslümanlık herkese nasip olmaz.. kuran indiği dinde okunması daha kutsal önemli olan Allah'ın ayetlerini dile getirmek tabi anlamını bilmeden insan şüpheye düşüyor.. türkçede okuyabilirsin dualarını mesela : Allahım sen bana güç kuvvet eyle.. vs. vs

• Doğru ama bu insanların çok kolay aldanıcağını gösterir. İnsan şüpheye düşmez açar mealini okur ama kimse bunu yapmıyor.

• Evet kur-an degil malak Kuran-ı Kerim

0|0
    0|1
  • evet

0|1
    0|0
  • Düzenli okumam da teleffuzu zor ayetlerin anlamlarini merak edip okurum. ne yaziyor diye

0|0
    0|0
  • Okudum

0|0
    0|0
  • okudum sonuç?

0|0
    0|0
  • Meal okumak yanlıştır. Zararı faydasından çoktur. Mealden din öğrenilmez. Piyasadakiler de genellikle meal değil tercümedir. Tercümeden ayetin manası anlaşılmaz. Meale bakarak kendince hüküm çıkarmak küfürdür. Meal ancak ayeti kerime ne bildiriyor diye öğrenmek maksadıyla okunabilir. Piyasadaki meallerin hemen hepsinde hatalar vardır. Doğru bile olsa meal ve tefsir okuyanlarda bazı şüpheler hasıl oluyor. Tefsir ve hadis kitaplarını okuyup anlamak bir ihtisas gerektirir. Bizim gibiler dini öğrenmek istiyorsa ehl-i sünnet alimlerinin yazmış oldukları kelam, fıkıh ve ahlak kitaplarını okumalıdır. Yani bunlardan derlenen ilmihal kitaplarını okumalıdır.

0|0
    1|0
    • Senelerce insanları böyle kandırdılar sırf Allah'ın dinine sonradan din eklemek için kuranı tefsir tüm tercümeleri okuyup Allah'ın insanlardan ne beklediğini anlayacaksınız sonrasında anlam zenginliğinin farkına varmak için orjinal dilinde okuyacaksınız bakara Suresi'nde Allah'ın bizden ne istediğini bilip anlayıp uygulamadıktan sonra sevap kazanamak için Okumanın bir anlamı yoktur

• ben acıkcası okusam bile bişey değişmicek çünkü ben allah ın var olup olmamasından kaynaklı bir sorunum yok bu sistemi yargılıyorum sadece. kimse inanmadıgı için cehennemde yanmamalıdır. ceza cekmemelidir. iyi insan kötü insan olay sadece bu olmalı.

1|0
    0|0
    • ahirette acı ve tatlı olmasaydı dünyaya gelmemizin anlamı olur muydu? ya da birileri cehenneme ya da cennete giderken akıl yoluyla olur muydu bunlar?

• Ben bir yaratıcıya inanıyorum ama bunu bilinçsiz olarak yaptıgını düşünüyorum. Ve en buyu korkum nasıl meydana geldiği belli olmayan bişeyin aynı sekil kaybolabileceği mantıgı? ya artık bası boş kaldıysak

Yükleniyor...