Bu şiirler değerlendirilirmi?

Arkadaşlar ben bir Edebiyat öğretmeniyim ve bu çocugun şiirleri gözüme çarptı Lise 1 ' e gidiyor ve her şeyden kafiye bulup anlamları şeyleri karşımda anında söyleyebiliyor tam anlamıyla yetenek bunlarıda ittire kaktıra yazdırdım dün gece bugun telefonla mesaj olarak attı sizce benmi abartıyorum bu çocukta yetenek varmı? Sevdigim önemli özelliklerinden birisi son zamanlarda bir ideoloji için şiir yazan edebiyatçı , akımcı yok bu çocuk Nihal Atsız , Nazım Hikmet misali bir şeyler anlatıyor şiirlerinde geliştirmeme değermi yoksa çöpmü bilemem ama ben bir ışık görüyorum sizin yorumunuz nedir?

Not : Necip Fazıl misali mükemmeliyetçi şekilde sesli harfleri eşitlemeye çalışmasıda hoşuma gitti daha eğitimsiz ama derste duymuş galiba bunu görüp yapmasıda başarı

Not : Bu yazdıklarını toplam iki gecede yazmış.
Bizim çocuklarla gidiyoruz ,
Yol sonundaki nurlu sabaha.
Yolda canımız çok acıyacak ,
Sokak sokak taşlanırcasına

Adı hep dillerde hayat diye
Sonunda ışık vardır belkide
Değermi ışığı görmek için
Hayat denen illetten dönmeye
Bir ruhki emellerime ortak
Bir büyük aşkki ruhuma tutsak
Kraliçelere taç takan bir afet ,
Allahım bu nasıl ince zahmet?
Üsküdar basamakları derin bir huzur
Dalgaların sesi usulca kıyıya vurur
Anlat Üsküdar hangi kız seni unutur
O kız olsa olsa kendini uyutur

Söyle ona artık kendini unutmasın
Bu gecede efkarıma sebep olmasın
Benim yürek meselemede karışmasın
Söyle ona Üsküdar artık bizi anlasın.
Atsızdan haber var cihan seni bekler ,
Enes sofrasınada kalem, kağıt ister.
Ötüken yokuşu bir hoş
Türkmen dağı artık bomboş
İstanbul geceleri falloş
Türk gençliği artık sarhoş

Ötüken hapis bir ruhta
Gönlüm el vermiyor tahtta
Her şiirimde bir nokta
Nokta yıkar onu tahtta
Rüya gibi şu dünyada ,
Sevgi nedir bilemedik.
Rüya gibi şu dünyada ,
Sadece bizmi sevilmedik?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Kafiye uyak bile yapmış bence değerlendirilir. Ona destek olmak için sınavlarınız da bu şiirlerden soru sorabilirsiniz. Daha çok yazmaya başlayacaktır

0|0
    0|0
    • Zaten bunları bir kaç gecede yazdırdım derste mırıldanırken yakaladım bir söz söyledim ve bir anda yazmaya başladı tahtaya herkes dondu kaldı yani çocugu görseniz şöyle han şair , akımcı adam görünüşle belli olur derler ya o duruş var çocukta bir kitaba giremez belki bu şiirleri ama haftalarca üzerlerinde çalışırsa bence şu şiir yoklugundaki bizlere bir sanatçı çıkar inşallah.

Erkekler Ne Diyor 2

• Hocam selamlar,

Bu güzel kardeşimizin, yaşı ufak olsada büyük bir haznesi, başarısı var. İlgilenin, değerlendirin.

0|1
    0|0
    • Ben onun için farklı düşünüyorum onca insan şiir kitabı basıyor ve yaşları geçik cogununki şu cocugun iki günde yazdıgının tadını vermedi bana ayrıca kurgu filanda yapabiliyor resmen edebiyatçı doğmuş diyebilirim. Romanlar yazıp içine bazı yerlerine şiirlerini ekleyebilir artık gençler desteklenmeli görüşünüz içinde teşekkür ederim çok değerli yorumlarınız.

• Kesinlikle hemfikiriz.
      Bende edebiyata önem veren, yakından ilgilenen bir kişiyim.

Daha bu yaşta, bu olgunluğu ve merakı taşıyan bir kişiye rastlamamıştım. Edebiyat öğretmeni olup, yerinizde olmak isterdim.

Sevgi ile.

• bir iki kelimesi hariç süperdi :) istanbullu geceleri falloş olmamııştı

0|0
    0|0
    • Gerçekten heyecan yaptım 4 yıldır öğretmenim ilk defa bir öğrenciyi geliştirebiliecem. Belki bir şey olupta işte bu adam bana yardım etti der ne dersiniz belkide sizin şuradaki iki üç övgünüzle mutlu olur ve yazmaya devam eder.

• Pazartesiyi sabırsızlıkla bekliyorum ozaman

• bencede çünkü gerçekleri anlatan bir durumu şiire dökmek herkesin harcı değil :)

Yükleniyor...