Daha Baba, Hobbit, Yüzüklerin efendisi, Açlik oyunlari, Hizli ve Öfkeli gibi serilere bakmadim. bakmaya değermi?

baba-nin ilikine ve hizli öfkelininde bir ya da 2 tanesini izledim. bakmağa degermi? izlememekle bişey kaybetmişim mi? hangisi tavsiyye edersiniz?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• açlık oyunlarıyla hızlı ve öfkeliyi geçte diğerleri için vakit kaybetme

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yüzüklerin Efendisi ölmeden önce izlenmesi gereken filmdir diye düşünüyorum. O sadece bir filmden ibaret değil. Şu yaşıma kadar izledim, küçük yaşımdan beri Orta Dünya hayallerimi süsler. J. R. R Tolkien 1937 yılında Hobbit'i yayınlamış ve çocuk hikâyesi olarak yazmıştır ama Yüzüklerin Efendisi'ni, Hobbit beklemediği bir şekilde tutup ilgi görünce, daha duygusal, daha dramatik, daha profesyonel ve daha çok yetişkinlere hitap eden bir şekilde yazmıştır. Küçüklüğünden beri hayalini kurduğu Orta Dünya'yı İskandinav ve Yunan mitolojilerinden esinlenerek yazmıştır. Aynı zamanda dünyanın önde gelen dil uzmanlarından biriydi ve sırf bu dünya için ayrı diller yarattı (bknz:Sindar Elfçesi, Silvan Elfçesi, Noldor Elfçesi vs, Cüce Lisanı, Rohan Lisanı, Ork Lisanı, Büyücü Lisanı vs.) Aslında dünya, onun tabiriyle Arda veya Ea, yaratılışından ele alınır onun eserlerinde ve Yüzüklerin Efendisi bu koca dünya tarihinin sadece bir parçasını oluşturuyor.1954/55 yıllarında tamamlamış olduğu Yüzüklerin Efendisi'ni Peter Jackson 1990'lı yıllarda filme aktarma girişiminde bulunmuş ve 1999-2000 yıllarında dünyada ilkleri yaratarak bir yılda üç filmin çekimini yapmış, ilk kez yeşil perde sistemini getirmiştir (yanılmıyorsam), müzikleri bile Howard Shore tarafından 4 yılda yapılmış ve muhteşem bir eser çıkartmıştır. Yüzüklerin Efendisi serisi toplam 17 oskar ödülü alarak dünyada en çok oskar alan filmidir ayrıca dünyanın en iyi 20 filminin içerisine IMDB'de girer. Ayrıca bu film uzatılmış versiyonu ile yaklaşık 10-11 saat civarındadır. İzlemeni şiddetle tavsiye ederim. Mümkünse kitaplarını da oku, sıralama şöyle:"Hobbit-Yüzüklerin Efendisi 1-2-3, Silmarillion, Hurin'in Çocukları, Bitmemiş Öyküler)

0|1
    0|0
    • yorumun için çok teşekkürler. hakketen adami bakmasi için çok iyi motivasyon ediyorsun. bu kadar abuk-subuk yorum yaziyorlar ama sana helal olsun.

• Önemli değil, EİG için teşekkür ederim :).

Kızlar Ne Diyor 1

• Eger illa biseyler izleyeceksen izlemeye degerl. Vaktin yoksa bosver

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Baba ve Yüzüklerin Efendisi'ni öbür serilerle aynı kefeye koyma. Hadi Hobbit'i de koy, ama kalanını aynı cümle içinde kullanma lütfen.

0|0
    0|0
    • izlememi tavsiyye ediyorsun yani

• Iste bu film kultursuzlugunden hep.

• bak salak kulturlu. film zevkim seni ilgilendirmez

• oho ben yüzüklern efendisini 8 yıl önce kitabını bile okudum dile kolay bin sayfa tam bir şaheserdir hem filmi hem kitabı. Godfather 1-2 çok güzeldir ancak 3. film beklediğim gibi değildi ama izlenilmeye değer. diğer seriler ise daha çok eğlenmelik vakit geçirmelik diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Hızlı ve Öfkeli hariç Diğerlerine bende bakmadım :/

0|0
    0|0
  • BABA DEĞER

0|0
    0|0
    • digerleri degmezmi? babanin ilkini izledim 2-cisine tahammulun kalmadi cok yavaş gidiyor

• tabi anliyorum öyle olsaydi ilk önce hizli ve öfkeliye bakardim ama baba-2 bire gore cok sikici bence. tabi sona kadar izlemedim 30 dakika filan

• ozaman dewdiğin gibi h. ve öfkeli geç

• Istar wors

0|0
    0|0
Yükleniyor...