Kitap yazıyorum, bana yardımcı olabilicek var mı?

gerek konu bakımından gerekse diğer konularda okuyup yorum yapacak birileri ya da bu konuda beni bilgilendirecek birileri?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap yazmak için önce kitap okumak lazım kitap okuma konusunda belli bir doygunluga ulaşıp dolup taşmadan kitap yazmaya kalkarsan dandik bir şey olur. Yazma kısmına gelince. Bir çok yazarın yaptığı gibi küçük basit bir olayla başlayıp kademe kademe heyecanı arttırıp finalde altın vuruşu yapabilirsin ya da geriye dönüş şeklinde yazım sondan başlayıp geçmişe dogru dönüş yapar ve sonunda tüm hikayeyi tek bir noktada baglayabilirsin. Benim nacizane tavsiyem fazla betimlemeye girme. Betimleme bir şeyi bir yeri ya da olayı görmüşcesine anlatmaktır. Günümüzde kitap yazan aklı selimler betimlemeyi öyle bir abartıyor ki insan okumaktan soguyor. Örnegin adamın teki öksüz bir kız cocuguyla ilgili bir kitap yazmış kitabın başında bu kız gök yüzünde bir martı görüyor ve ilk yuz elli sayfa adam martıyı annatıyor. Yok kanadı şöyleydi yok tüyleri böyleydi... olayı anlayana kadar kitaptan soguyorsun. O yüzden sen bir şeyleri tarif ederken fazla uzatma. Evlerin yolların insanların kaşını gözünü rengini okuyucunun hayal gücüne bırak yoksa okuyucuyu sıkarsın.

0|0
    0|0
    • kitap okumayı gerçekten çok seviyorum. çok okuyor musun diye sorarsan her zaman kendimi eksik hissettiğim için hayır diyebilirim. betimleme konusunda, çok betimleme bende sevmem

Erkekler Ne Diyor 6

• ben olabilirim.. hangi konuda yazıyorsun _? daha önced yazdıkların var mı?

0|0
    0|0
    • daha önce yazdıklarım daha basitti böyle öykü tarzı.
      kendi hayatıma biraz katarak yazıyorum , yazmaya çalışıyorum. Ancak yaş itibari ile kendimi çok yetersiz hissediyorum. çevremde bu konuda bana destek veren kimse yok. bu benim çocukluk hayalim.

• olurum, yazabilirsin bana.

0|0
    0|0
  • seve seve yardımcı olurum

0|0
    0|0
  • Kaç sayfa

0|0
    0|0
  • ben otobiyografi ve çalıştığım meslekle ilgili yazmaya başladım senin planın nedir?

0|0
    0|0
  • ben varım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...