Karakalemde iyiyim, bunun bir değeri var mı gerçekten?

2 yıldır ara verdim çizimlere çocukluğumdan gelme bir aşk ama peşine verdikçe aç kalıyoruz bir değeri kaldı mı karakalemin?

0|0
4326

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'de sanata ve sanatçıya verilen değer diğer ülkelere kıyasla biraz düşük ama yine de iş görür. Bak şimdi:
    1 Parklarda vs. serbest çizim yapabilirsin.
    2 Grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı gibi bölümlerde lisans okuyup, şirketlerde reklam, medya gibi pozisyonlarda çalışabilirsin. Hele ki görsel iletişim bölümünde sana Autodesk Maya ya da Autodesk 3d Max gibi programlar öğreteceklerdir. Bunlarda 3 boyutlu bilgisayar çizimleri yapabilirsin. Önce kara kalem çizersin sonra bunları bilgisayarda çizersin. Bu iki program ve photoshop gibi bazı programlar vasıtasıyla oyun sektöründe, film sektöründe, dizi sektöründe falan çalışabilirsin. Ama buralarda daha çok bilgisayar ağırlıklı onu da söyleyeyim.
    3 Çizgi film animasyon okuyup yurt içinde ve özellikle yurt dışında çizgi film çizebilir, film endüstrisinde animasyon yapımında çalışabilirsin. Özel şirketler için reklam tasarlayabilir onlar için animasyon tasarlayabilirsin. Mesela Garanti Bankasının şu tavuk kaplumbağa eşekli bir reklamı var ya. Ya da World kredi kartının küçük mor yaratığı var ya "Vada"
    4 Güzel sanatlar lise ve üniversite öğrencileri için resim kursu açabilirsin.
    5 Moda tasarımı okuyup kıyafet tasarlayabilirsin.

Hiç biri olmadı diyelim sevdiğin kıza doğum gününde onu çizip verebilirsin ki ben sırf bunun için bile çizebilmek isterdim.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 42

• Ben cok seviyorum. hic becerim yok ama eskiz defteri kitabi aldim. karaliyorum. cok degerli bir yetenegin var ne güzel

0|1
    0|0
  • resmin pek önemi olmadı zaten ben de karakalemciyim anca zevk için çiizoruz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

Yükleniyor...