Web tasarım ile yazılım aynı mı?

Web tasarım yapan biri yazılım yapabilir mi? Mesela C# ile web tasarım bağlantılı mı?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Web tasarım , bir web sitesine girdiğin zaman(mesela kizlarsoruyor.com gibi) karşına çıkan arayüzdür. Web tasarımcı o arayüzü tasarlar. Web programlama ise , bir siteye girdiğin zaman(mesela yine kizlarsoruyor.com gibi) arka planda çalışan dinamik kodlardır. Bu kodları yazarak, insanların siteye üye olmasını, üye girişi yapmasını, siteye birşeyler yazabilmesini ve bu yazıların veritabanına kaydedilmesi, gerektiği zaman veritabanından çağırılmasını sağlayabilirsin. C# programlama dilidir. Web tasarımı HTML ve CSS gibi diller ile yapabilirsin. Ve Dreamweaver adlı ücretli bir program var. Bu programı kullanarak web sitesinin arayüzünü tasarlayabilirsin. İstersen Photoshop ilede tasarlayabilirsin

0|0
    0|0
    • İkisi bir bütün yani.

• Öylesine çalışıcam o kadar uzman değilim sadece kodları falan biliyorum. deneyim kazanmak için..

• başarılar dilerim

Erkekler Ne Diyor 6

• evet program yazılımı ile webmasterlık ayrı sektörler gibi gözüksede yazılım gerektirdiği için aynı iş koluna bağlıdır ama onları ayıran kodlama sistemleridir . tasarım demişsin tasarım tamamen java script yada cs5 ve corel drive ile yapılan arayüz skin oluşturma işidir ...

0|0
    0|0
  • web tasarım ayrı c# ile program yazılır. ama C# bazen web tasarımda da kullaılıyor diye duydum

0|0
    0|0
    • evet bende duydum onu o yüzden sormak istedim. sizce program yazmak mı web tasarım mı iyi?

• teşekkürler.:)

• rica ederim=)

• bu konuyu ben de merak ediyorum ama hiç bir bilgim yok şunu söyleye bilirim o işi yapan diğer işide yapıyor o kadarını biliyorum

0|0
    0|0
    • evet bende çok duydum.web tasarımını yapan yazılımda yapabiliyormuş. doğru mu acaba diye sormak istedim.

• doğru ama aynı değil

• Ben C,C++,C#,Assembly,Fortran,Basic ve Java biliyorum fakat HTML 'den nefret ediyorum. Html ile uğraşmak işkence gibi geliyor, mesleğin ne bilmiyorum ama web tasarim ile ilgileneceksen photoshop,flash ile de uğraşmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • hayır aynı değil mesela bu sitenin yapımı web tasarıma girer ama bilgisayarında çalıştırdığın bir program c,vb gibi diller kullanilir

0|0
    0|0
    • Anladım..En azından katkı sağlar bana herhalde.

• degil ama bircok kodun mantigi ayniii

0|0
    0|0
    • Dillere göre kodlar değişir yani

• aynen oyleee, maniklar ayni:-) bilgisayar mi okuyorsun

• yok bilgisayar okumuyorum ama C# biliyorum.

Kızlar Ne Diyor 5

• alakaları bile yok.benim bi arkadaşım c#dan anlamaz ama web yapabiliyor cokgzel..

0|0
    0|0
  • hayir, illa değil.

ben html biliyorum fakat c# kullanmiyorum.

0|0
    0|0
  • web tasarım da bir yazılımdır.yazılım bir deryadır falan fistan

0|0
    0|0
  • Web tasarım ve C# bambaşkalarr

0|0
    0|0
  • sitene eklemek istediğin özelliklere göre c# ile bağlantısını kullanabiliyorsun. kodların mantığını kullanım şeklini öğrendikten sonra yapabilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...