Oğuz Atay-Tutunamayanlar

Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar adlı kitabını okuyanlar var mı,yorumlarınızı alabilir miyim ?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'nin en iyi romanlarından biri olduğunu söylemek sanırım yanlış lmaz. Gerek işleyiş gerek anlatım ve gerekse içerik açısından eşsiz bir kitap olduğunu düşünüyorum. Alanında tek bence ve Türk Edebiyatı'ndan bir dönüm noktası. Oğuz üstadın edebiyata bir armağanıdır tam anlamıyla.

"Biliyor musun Olric, benim bir çok dostum var.

Biliyorum efendim. Sırtınızda bir cok izi var."

1|0
    0|0
    • -Daha kaç kez ıskalayacağız hayatı Olric?

-Oklarımız bitene kadar efendimiz...

SÜPERDİN TEŞEKKÜRLER.

• :)) Rica ederim. Teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 6

• Türk edebiyatının en önemli eserlerinden biridir. romanını ''hem söyledikleri hem de söyleyiş biçimiyle bir başkaldırıdır. Oğuz Atay'ın mizah gücü ve duyarlığı ve kullandığı teknik incelilkler, Tutanamayanlar'ı büyük bir yeteneğin ürünü yapmış, eserdeki bu yetkinlik Türk romanını çağdaş roman anlayışıyla aynı hizaya getirmiş ve ona çok şey kazandırmıştır'. Küçük burjuva dünyasını ve değerlerini zekice alaya alan Atay, ''saldırısını tutunanların anlamayacağı, reddedeceği türden bir romanla yapmıştır.

*Ben ve Olric sizleri sarsmaya geldik. Dünya tarihinde eşi görülmemiş bir duygululukla ve kendini beğenmişçesine ve kendinibeğenmişçesinesankibizdenöncebirşeysöylememişçesinegillerden(kelimeler bilerek bitişik yazılmıştır) olmaktan korkmadan kapınızı yumrukluyoruz.

*Üniversitede en sevdiğim öğrenciler, yıllardır okulu bitiremeyenlerdi. Yanlarından ayrılamazdım. Onların başarısızlık masallarını büyük bir hayranlıkla dinlerdim.

*Ne demek yazmak? Yazmak, kendi düşünceleriyle ilgili bir belge ortaya koymak. Ne kadar ürkünç bir iş. Kafamın içinde belirsiz yaratıklar olarak yüzen ve sadece var olmalarıyla yetindiğim cisimciklerin resmini çizmek. Rüyaların resmini çizmek kadar güç.

*Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim. Bir kere çavuş olduktan sonra bir daha amelelik yapamayan zavallı köylüye dönerim. Beni uyandır.

YERYÜZÜNDEYKEN OKUMAN GEREKEN BİR KİTAPTIR...

0|0
    0|0
    • TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK SAĞOL AMA KİŞEL GÖRÜŞLERİNİZİ BİLMEK İSTEMİŞTİM.

• okudum süper ötesi bi kitaptı her zaman ki gibi

1|0
    0|0
  • Şu anda okuyorum. Bomba. Accuk kalın ama zevkli.

0|0
    0|0
  • edebiyat hocam çok övdü ama ben okumadım postmodern bi roman demişti yakında okumayı düşünüyorum

0|0
    0|0
  • 150-200 sayfa okudum çok da beğenemedim. Yarım bıraktım. Bana biraz ağır geldi.

0|0
    0|0
  • henüz okumadım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• iyidir, kvlt oldu artik. okuyabilirsin.

0|0
    0|0
  • tesadüfe bakar mısın :) sabah başlamıştım okumaya :D

yorumu sonra yaparım artık

0|0
    0|0
    • bekliyorum mutlaka.Etkisinde kalan çok olmuş özellikle nişanlım. Ama bir kaç yorum önemli benim için.

• henüz 36. sayfadayım. anladığım, kitap içeriği zamanın ötesinde. kolay kolay önsöz okumam. bunun önsözünü okumak bile ayrı bir tat..

• hadi bakalım bende pdf olarak indirdim kitabı şu an için,önsözünü okuyacağım,ona göre alıp almamaya karar vericem.

• Hayır okumadım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...