Sokak Müzisyenlerine Nasıl bakarsın?

İyi geceler Arkadaşlar.
Ben yaklaşık 3 senedir kemençe çalıyorum ve sanatım ile para kazanmak istiyorum.
İş çıkış saatlerinde yoğun bir alt geçit var yaşadığım yerde ve burada bazen müzisyen arkadaşlarımı görüyorum bende hevesleniyorum 1-2 saat çalıp ne kadar olduysa mantığıyla çıkıp çalsam mı?
Sokak müzisyenlerine bakış açınız nedir?
Fikirlerinize ihtiyacım var.

Güncellemeler:
Çalmaya başladım sokaklarda. Çoğunlukla iyi tepkiler aldım. Her işte olduğu gibi eleştirenler tabiki oldu olacak. Hayırlısıyla profesyonel stüdyoda kayıt almayada başlayacağım. TEŞEKKÜRLER KS.

0|0
42|25

En İyi Kız Görüşü

• “Sanat güzelliğin ifadesidir. Bu ifade söz ile olursa şiir, nağme ile olursa musiki, nakş ile olursa ressamlık, oyma ile olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarlık olur.” M. Kemal Atatürk

istiyorsan yap derim ben icinde kalmasin kotu bir sey degil sonucta bende bazen goruyorum adam iki nota ezberlemis her gun ayni seyi çalıyor bir defasinda ortaokul öğrencisi gormustum flutuyle biseyler caliyordu. Hem senin icinde ani olmus olur hem belki ekmek teknen muzik olur :) eger video falan cekiyorsan dinlemek isterim bir gun hayatinda bol sans :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 41

• Benim hoşuma gitmiyor. Bir emek göremiyorum açıkçası.
    Dilenciliğe benzetiyorum. Alın teri yok ortada.
    İnşaat işçilerine daha çok saygı duyarım açıkçası.

Öğreterek kazanın bence paranızı. Hiç değilse bir emek olur ortada.

1|1
    0|0
    • Inşaat işçileri ne alaka onlar zaten saygı duyulması gereken insanlar sokak müzisyenliğide dilenmek değil sizin taktir edebileceğiniz bir çok mesleğin aksine daha onurlu bir iş. Insanlardan allah rızası diye dilenmek yerine müzik yaptıkları için mi dilencilik oluyor?

• "Dilenmek yerine müzik yaptıkları için mi dilenmek oluyor" Cümlesi baştan sona hatalı bir anlamsız cümle. Türkçe öğrendiğin zaman konuşalım. Ki senin düşünceni sormadım. Yorumun benim için önemsiz.
      @Blackn14

• tuhaf filan bakmıorum ki batı ülkelerinde bu gayet eğlenceli bir durum keşke daha fazlası olsa bence sokak dansçıları filan hoş olur hayata eğlence katılır

0|1
    0|0
    • aynen öyle teşekkür ederim yorumun için

• Pek ala yapa bilirsin. Eger bir kisi daha bulursan mesela piano calan, mekanlarda da cala bilirsin.

0|1
    0|0
    • malesef pek müzisyen bulamıyorum yaşadığım yerde

• istiklalde güzel ya da kıbrıs şehitleri

0|1
    0|0
  • olumlu bakıyorum çalabilirsin benceee

0|1
    0|0
  • Sanatla uğraşan herkes candır.
    Sokakta müzik yapan herkese zengin sanatçılardan çok daha fazla önem verıyorum.
    Bence kesınlıkle yapmalısın.

0|1
    0|0
    • evet gerçekten değerli müzisyenler var :) Teşekkürler.

• Emegiyle para topluyo bunda hor görülcek birşey yok bence

0|1
    0|0
    • aynen öyle zorla para almıyorum

• iyi bakarım , dinler giderim

0|1
    0|0
  • yi bence ne güzel insanları eğlendiriyorlar

0|1
    0|0
  • aa ben çok severim. bence kesinlikle yap hele tutkun içinse önceliğin kesinlikle yap derim.:)

0|1
    0|0
  • Bazilari dogru düzgün calamiyorlar yinede deniyorlar ama saygi duyuyorum. ama bazilari öyle güzel caliyorlarki durum dinlerim ve para birakirim. bence güzel bir sey sokaklarda amatör müzisyenlerin sayesinde müzik calmasi. ortama güzel bir hava veriyor, tabi müzikde güzelse.

0|1
    0|0
    • her türlü müzik çalarım sadece repertuar karadeniz değil klasik müzikleride çalarım tabi dinleyene hoş

• Bakış acim olumlu yönde ben harika bir çalışma olarak değerlendiriyorum çok sevimli hem bir çok öğrencinin de yaptığı bir şey

0|1
    0|0
  • Severim ben

0|1
    0|0
  • Eglenceliler , karsilastigimda izleyip dinlemeden duramam ☺

0|1
    0|0
  • Onlari dinlemeyi cok severim.

0|1
    0|0
  • Bence deneyebilirsin. Ben çok seviyorum. Okuldan çiktiktan sonra akşamlari tren beklerken alt geçitteki abinin gitar eşliğinde şarki söylemesini dinlemek iyi geliyor. Bazen trenim geldiği halde yanina oturup onu dinliyorum, arada sohbet ediyoruz. Güzel insanlarla da tanişirsin bence böyle.

0|1
    0|0
    • kesinlikle öyle yapacağım bu hafta sonu başlıyorum :)

• Sokak müzisyenleri şu dünyada ki en mükemmel şeylerden biri. Çünkü insanların dinlemek için para vermesine gerek yok bir zorunluluğu yok istedikleri in veriyorlar kısaca müziği satmıyorlar müziğe değer veriyorlar

0|1
    0|0
    • Çok doğru bir yorum teşekkürler

• ben severim sokağın havasını değiştiriyorlar kadıköyde bir abi vardı saksafon çalışıyodu mükemmel bir şekilde ortamın havasını değiştiriyodu bence güzel bişey

0|1
    0|0
  • Güzel calıyorlar.

0|1
    0|0
  • çok havalı :D böyle hızlı hızlı çalıyo falan :) güzel ya

0|1
    0|0
  • bayılırım çok samimi geliyor ^^ birde akordiyon çalanlar var ki Immh 👌

0|1
    0|0
  • bence çok havalı :D bide ışıl ışıl güzel bir sokakta çalıyosa film gibi oluyo

0|1
    0|0
  • Bana çok samimi geliyolar :) müziğe gerçekten aşık bence onlar :)

0|2
    0|0
  • İstanbul'da var mı Önerdiğin dinleyebilecegim bence müzik parasız olmalı kalplere gittiği olmalı tek karşılık

Ama sen istiyorsan olur tabi :)

0|0
    0|0
    • ahh ahh ne kalpler olduda olmadı malesef :D

• Arkadaslarim sokakta calar siir soyler cok da iyilerdir severim
    Ama gitarla sacma he sarki caliyorsa sevmem

0|0
    0|0
    • ya gitar ritim için birazda tek başına kemençe çalıp söyleyip ritim atmak gerçekten çok zor biraz yükü hafifletiyor gitar. Hoş ama gitarcı bulamıyoruz malesef :D

• Popüler müzisyenlerden daha çok hayran olduğum kişiler :D

0|1
    0|0
    • ooo çok teşekkürler bekleriz :D

• Ben hayranlikla izliyorum bazıları cidden cok güzel çalıyor

0|1
    0|0
  • Ben cok begenerek dinliyorum bazilarini

0|1
    0|0
  • İyi insanlar. :///

0|1
    0|0
  • hayır yapma

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    11

Erkekler Ne Diyor 25

• Yaşadığım ilde (İzmir) çok sık karşılaşıyorum bahsi geçen zatlar ile. Çok yetenekli ve içten olanları da var; vasattan öteye geçmeyenleri de. Eğer bir işi gerçekten hakkı ile yapıyorsan; bu işi bence nerede yaptığının bir önemi yok, eninde sonunda karşılığını alırsın.

Hiçbir şey olmazsa bile; en azından denedim diyebilirsin. Zira en çok da yapamadıklarımızdan pişmanlık duyarız.

0|1
    0|0
    • Teşekkürler yorumun için gerçekten öyle denemeden bilemeyiz iyiyi kötüyü

• bana sempatik gelen kişiler genelde ama zabıta sıkıntı sizin için.

0|1
    0|0
    • sormayın ya. Saçmalıktan ibaret.

• Gordumde sevinirim

0|1
    0|0
  • Bende yaptım gayet eğlenceli geçiyor ama bazıları dilenci gözüyle bakacak vs. takılmaman gerek insanlar gelip boş muhabbet yapacak bazıları gelip eziklemeye kalkacak vs. ama para kazanıyorsan eğlenceli oluyor :D

0|1
    0|0
    • Kesinlikle haklısınız yancılarımız çok oluyor malesef.

• Sokak müzisyenleri sevdiğim tarzlardan birisidir

0|1
    0|0
  • Çok hoşuma gider

0|1
    0|0
  • byük saygı duyuyorum

0|1
    0|0
  • Çok severim... vaktim varsa mutlaka orada bekler ve dinlerim... emeğinin karşılığını da veririm...

0|1
    0|0
  • Cekinicek bisey yok kardesim cikicaksin calicaksin enstrumanini soyleyeceksin sarkini amacin para kazanmaksa cok ayri ama sevdigin icin yapacaksan niye cekineceksin veya cesaret edemeyeceksin bence cikmalisin 😉

0|0
    0|0
    • teşekkürler yorumun için dahada hırslandırdın beni :)

• Ki ben İstanbul'da kemence calanina pek raslamadim 3 4 hafta once kadikoyde sahilde gormustum yaklasik bir elli kisi oturmus izliyordu ☺☺ cik kardesim sonucta bir sanat icra ediyorsun caldigin enstrumanda dinlenilmicek gibi degil 😉

• sağolun ben pendikteyim burada çalacam bakalım hayırlısı olsun :)

• git bir işletmeyle anlaş harçlık niyetine çal sonrası kesin geliyor her iş öyledir tavsiyem budur kanks..:D

0|1
    0|0
  • Normal insanlara nasil bakiyorsam onlarada öyle bakiyorum.

0|1
    0|0
  • Bazılar gerçekten alkışı hak ediyorlar

0|1
    0|0
  • Severim ben.

0|1
    0|0
  • para kazanmak için değilde eğlence olsun sanatımı göstereyim milleti eğlendirirken bende eğleneyim diyenlerdenim

0|1
    0|0
  • Böyle yorgun bir günün ardından çok iyi geliyor bana bilmem diğer arkadaşlar ne düşünür.

0|1
    0|0
  • Sokakta bakarım

0|1
    0|0
  • Severim. Sevmemi sağlayan da Andan Iceru grubudur. Kolay gelsin kardeşim

0|1
    0|0
    • İdolum diyebilirim o grup çok başarılılar.

• Yaparsan saygı duyarız.

0|0
    0|0
  • Az koray dinlemedik gazi de

0|0
    0|0
    • koray bayağı profesyonel :D

• yarısı yapamıyor ya.

Bizim burdaki roman çocuklar daha güzel yapıyor.

Adamlar da nota adına hiç birşey yok allah ne verdiyse

0|0
    0|0
    • doğuştan müzisyen onlar şanslılar :(

• teşekkür ederim güzel yorumun için çıkacam bir kere bakalım neler olacak

• rica ederim :)

-Başarılar-

• müzisyen olarak bakarım

0|0
    0|0
  • dilenmenin başka versiyonu :D

0|0
    0|0
    • sonuçta sanatımı sergiliyorum senin cebindekine göz koymuyorum sevdiysen at 1-2 lira ne sana ne bana zarar.

• Harika insanlardır ben çok severim..

0|0
    0|0
  • Olumlu

0|1
    0|0
  • iyi guzel

0|1
    0|0
Yükleniyor...