Popüler ve genel kültürümü geliştirmeliyim. Şair, yazar, kitap, film, siyasetçi, grup, şarkıcı, sanatçi, dergi?

yahu yeni bir okula başladim. O kadar çok şey biliyolar ki kendimi çok cahil hissediyorum. Kültürde sifirim. Edebiyat dergisi, şair, yazar, kitap falan önerin. Kültürümü nasil geliştiririm?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• bol bol kitap oku yeter...
    Şairler şiirler yazıyor, ressamlar resimler yapıyor ve biz ozanlar türküler söylüyoruz.
    Peki bütün bunları niçin yapıyoruz?
    Dünya alışkanlıktan değil de, sevgi ve mutluluktan dönsün diye...
    Hasret Gültekin

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• geç kalmışsın ama telafisi mümükün bu tür alanlada ilgilinmeyi ortaokul lise de başlaman gerekirdi.. farkında olman çok iyi :)
    en iyisi gazete oku ve her sayfayı oku aklına takılan yerleri elinin altında akıllı telefolarala değerlendirip araştır. farlı bilgileri bu şeklide bulabilirsin. ve kitap okurken daima sana sunulan hazır bilgilerle yetinme arkasını ve geçeğini araştır.
    boş hayalperest romanlar yerine tarihi ve inceleme yazılarını oku
    şanslısın internet her yerde , bizler ansiklopedi toplardık gazetelerden , birşeyler araştırmak için kütüphanelere giderdik.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• bu öyle bir anda olabilecek birşey değil, zaman ister emek ister sabır ister tabi işe bir yerden başlamak lazım... kitap okumakla başla ama öyle gidipte okyanusa dalma... ilk önce bir gölde yüzmeyi öğren, yavş yavaş açılırsın engin denizlere..

0|0
    0|0
  • Merak et, sor, oku, araştır, gez, gör, öğren. Bu kadar basit

0|0
    0|0
    • Nereden başlamam gerek cidden bilmiyorum. Sürekli bildiklerimi tekrarladığımı farkettim.

• Mesela buradan başla. İlk soruyu sen kendin sordun nereden başlamalısın? Burada kolay yoldan tavsiye alarak değil araştırarak okumaya başlayarak koyul işe zaten devamı gelecektir ;)

• Ortaya karısık işte takıl

0|0
    0|0
  • çok şey. bilmen gerekmiyor belirli bir tarzın olsun. rock metal hiphop müzikleri araştır. popülerliktrn uzak dur yeraltı film ve kitaplarıyla ilgilen. o bahsettiklerin tiplerde çok özenti yapmacık tipler ortamlarda onları tersleyip kovuyorum:)

0|0
    0|0
  • sana bişy söleyimmi ben bukadar şeyi bilenleri sadece kendi içinde konusurken dordum bir kaç yıl sonra iş hayatına atılınca mevzu parayı nasıl dönrğrüm me donuo takma kafana

0|0
    0|1
    • Böyle olmayacak. Bir sosyal bilimciyim.

• Ozaman sende alakan olmıyan bir bölüme kaydın heralde, yani bir sosyal bilimcinin bu slruyu sorması sacma ilgin olsaydı zaten bilirdin

• Dergiler okuyabilirsin. Blim ve gelecek dergisi gerçekten güzeldir.

0|0
    0|0
  • sevmezsen gelişemezsin önce ilgini çeken alanları belirle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...