Bağlama Çalan Kaç Kişi Var Aramızda Sadece Alt Teller ile Bağlama Çalmak?

Arkadaşlar uzun sap veya kısa sap ile kulaktan duyma her parçayı alt telleri kullanarak çalabiliyorum. Yalnız parmaklarım çok işlek değil . Birincisi Parmaklarımı nasıl geliştirebilirim İkincisi Bu şekil mi devam etmeliyim yoksa üst telleri kullanarak notalı şekilde mi çalmalıyım
Mesela Bir örnek

ALI AYSEYI SEVIYOR

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• 5 senedir bağlama (kısa sap), 10 senedir gitar çalıyorum. bağlamada ilk tutuş çok önemli, bağlamayı kucağına güzel bir şekilde oturtup sağlak isen sol elini, solak isen sağ elini bağlama klavyesinde rahatça gezdirmen lazım, sağlaklar için sol el balamanın 3. perdesine sol elimizi yere dikey tutup baş parmak ile işaret parmağı arasına oturtmak gerek. baş parmak bam teli üzerinde durur ve bam teli baş parmak ile basılır. aksi takdirde bağlamayı doğru bir şekilde çalamazsın. ayrıca bağlama bilek ile çalınan bir enstruman olduğu için vuruşlarda buna özen göstermek gerek. bağlamayı bağlama yapanın çekmeler, çarpmalar, olduğu unutulmamalı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Bende alt tellerle caliyorum profesyonel degilimde kardes sanki baglamada yanlis yere basiyorsun ya da akordu bir degisik bu baglamanin yani sesi bir acayip cikiyor ama guzel calmissin boyle devam et bence zaten ust teller kisa sapta kullaniliyor diye biliyorum ben

0|0
    0|0
  • Bilmiyom ama cok isterdim ogrenmeyi. dinlemeyide

0|0
    0|0
Yükleniyor...